Jump to content

My little 1.4


SosoASD

Postare recomandată

Am renuntat la proiectul cu bara de Golf plus. Strang bani pentru suspensie. In concluzie bara de plus este de vanzare. Detalii pe PM daca este cineva interesat. Este putin zgariata si are urechea de pe dreapta unde se prinde cu surub in aripa, rupta. Toate cele bune, KM multi tuturor.

Link către comentariu

Intradevar CIp, Unic dar nu foarte frumos, am facut niste VT-uri, nu prea mi-a placut rezultatul. Inca nu-s deplin hotarat, bara ma asteapta in balcon! Oricum suspensia este clar urmatoarea investitie.

Link către comentariu

foarte bine. esti insa curajos cu suspensia. inca nu ma incumet la capitolul asta.

ia zi, ai inceput facultatea? mai dai prin bucuresti? daca mai iesi seara poate imi bagi un pm, ca vreau sa vorbim mai pe larg de sticker-ele alea smechere

Link către comentariu

Sunt in Bucuresti. Cu frigul asta sa vedem ce facem. Ne auzim zilele astea:) O seara buna!

Link către comentariu
  • 1 month later...

Vazut si eu again,pe live masinuta :)

De-abia astept sa o vad cu grilele complete.

Take care ;)

Link către comentariu

Adrian, si eu astept acelasi lucru. Pentru cine nu stie s-au intamplat niste chestii:) si alte chestii . Astept un semn de la oricine stie grile de R la pret mic, Crapata, fara embleme, badgeless whatever....dar sa fie de R.

Link către comentariu

Paparazzi :))

Faza tare e ca atunci cand urcam pe scari,ma gandeam daca o sa-ti vad masina in parcare/tu pe a mea...apoi te-am vazut pe tine..si seara a urmat masina :D

Vad ca a pus Mosu' stapanire pe numarul din spate,are ,,sanie" frumoasa :icon_thumleft:

post-27661-0-82027300-1323801010_thumb.j

post-27661-0-34410000-1323801018_thumb.j

Modificat de Adrian_S
Link către comentariu

M-am gandit ca tu mi-ai scris VWFORUM pe geam!:)) Ma bucur ca ne-am intalnit la facultate! Toate cele bune. In alta ordine de idei...Oameni buni, am nevoie de grile! Help me out!!!

Link către comentariu

Nu,aveam un flex prin portbagaj si am zis sa-i dau un mic polish :)))

E tatuat pe viata :icon_cheesygrin:

Link către comentariu

ai contract de sponsorizare cu service-ul si firma de soft?

altfel,de ce ai umbla cu masina inscriptionata? daca e vb doar de simpatie...e prea mult dupa parerea mea

Link către comentariu

Nu am contract de sponsorizare. Am avut anumite avantaje in urma acestei reclame si continui sa fac reclama pentru simplul fapt ca Kostas imi e prieten si m-a ajutat cu chestii. Pe aceasta cale tin sa-i multumesc din nou! EGO, ai dreptate, eu caut grile de R32 nu de R-line. in principal ma intereseaza grila centrala, celelalte doua mici sunt aproximativ irelevante ca si costuri. Daca stie cineva vreun R32 in dezmembrari, nelovit in fata, va rog din suflet anunta-ti-ma!

Link către comentariu

Mersi pentru apreciere. Intradevar este putin subdimensionat dar daca stii cum sa-l exploatezi isi face treaba foarte bine. Cu consumul mai sare calul din cand in cand dar este ok!

Link către comentariu

Intre 8 si 21-22% depinde de perioada zilei si de lungimea drumului parcurs. De obicei merge doar seara, dupa 9. In timpul zilei folosesc Mercedesul Alb:)) mi-e mult mai usor.

Link către comentariu

destul de mare marja de la 8 la 22 %. sigur nu vroiai sa scrii 8-12% urban?!

*(mercedesul alb de mare capacitate,atat in picioare cat si pe scaun) :))

Modificat de Muale
Link către comentariu

din pacate pot confirma consumul la mkv 1.4.....pana acum nu am gasit nici o explicatie plauzibila care sa cauzeze un consum atat de mare la motorizarea asta.... cel putin iarna e foarte mare

Link către comentariu

Neavand CB,fac consumul la pompa mereu,mie imi iese cam 9 mediu.Consumul se explica prin puterea mica raportata la o masina destul de greuta.

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Ma refer la consumul pe BC nu consumul real. Plecand cu motorul relativ rece si mergand in aglomeratie, multe plecari, opriri, etc. BC face o medie intre consumurile instante si, avand in vedere ca la plecare, pe treapta 1 este 49,9%, rezulta ca acesta este mare. Sunt foarte multumit de masina si chiar mai rad cu prietenii de consumurile mele, ma gandesc ca am un 4.2 FSI sub capota:))))

Link către comentariu

Vad ca pe aici se invarte consumul de 1.4, fie el mpi, fsi, tfsi, de la 8% onwards :)), cel putin in Bucuresti.

Nu ii ceri mosului grile nou noute de R32 :santa[1]: ? Ai in plan sa pui si leduri?

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!