Jump to content

My little 1.4


SosoASD

Postare recomandată

De cand nu am mai postat pe aici, masina a mai suferit niste mici schimbari, s-au mai vopsit una alta, ceva chestii o sa fie vopsite iar anume bandourile fata, fusta fata si toata bara spate, pentru ca nu au iesit la culoare, dar asta cu timpul. Din punct de vedere tehnic, no problems, masina are aproape 34.000 km, toate bune. Zilele ce urmeaza o sa ii pun si tipsuri.

@ GL-17-SEP: E la fel capacul. Dar mai e o varianta care acopera cu totul, se prinde in suruburi, aceea s-ar putea sa fie 200ron.

@ B U T: Am dat jos toate stickerele

Pozele sa vorbeasca:

39972156398722108912776.jpg

45707156398674107712776.jpg

asddone.jpg

Modificat de SosoASD
Link către comentariu

No shit sherlock ;) ma gandeam chiar la airride la un momentdat sa fie DUB pana la capat! dar si cu niste arcuri cred ca ar fi draguta, macar GTI-ride-hight! momentan $$ sunt problema! :icon_thumright: :beer: o sa vad cum rezolv si cu treaba asta. Anyway, Alex, te intreb pe tine, ca ar trebui sa stii, daca pun arcurile de gti pe amortizoarele mele e vreo problema?

Link către comentariu

Arata super tare masinuta, abea asteptam sa vad poze cu ea finalizata. Multa bafta cu ea in continuare si asteptam pozele cu tipsurile cand le montezi!:icon_thumright:

Link către comentariu

o sa termini mai repede amortizoarele daca pui arcuri sport.chestia e ca la un moment dat trebuie si ele schimbate nu? :icon_thumright:

Link către comentariu

eu zic ca e ok daca pui arcuri de gti ... inca mai am arcurile de tt 2.0 tfsi de vanzare, cred ca si cu alea cobori mult

Link către comentariu
  • 1 month later...

Salutare baieti. Masina merge extrem de bine. No updates pentru moment. E posibil ca dupa 1 octombrie sa intre la Ghetto pentru ceva chestiuni. Revin cu updates. Sa auzim de bine!

Link către comentariu

Sper ca nu ii faci badboy. Pe G5 chiar nu ai nevoie...e destul de agresiva capota asa. O incarci inutil. In schimb, daca renunti la bandourile de pe usa, desi stiu ca nu de mult le-ai vopsit sunt de accord pentru ca ar merita :(

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

@ Lucas. Ba da, au fost, printre multe alte zeci de seturi de jante, si pe TIZ. Ne cunoastem de undeva?

@ Circoloco. Nu-i fac bad-boy, nici bandourile nu le scot, altceva o sa imi faca Mihai la ea. un retus, ceva care nu-mi place cum arata o sa fie tras la linie! Dupa acest fine-tuning o sa intre la vopsit pentru ca avem stuff de retusat.

Link către comentariu
  • 1 month later...

Frumoasa masinuta. :icon_thumright: Ti-am gasit si nume - Marele Alb. Sau deja ai?

LE: nu ziceai ca-i pui si folie?

Modificat de cip12cip12
Link către comentariu

Nu i-a pus folie dar de sub capota se aude un monstru :D. Mi-a placut foarte mult cum se aude motorasul tau :icon_thumright:

Link către comentariu

Se pare ca ai nostrii colegi de forum, nu dam nume......TFF.... au gasit un nume pentru atelajul meu motorizat si anume VTEC-ul...Multumesc baieti. Sa auzim de bine...

Link către comentariu

frumos Golfuletul...cred eu ca i-ar sta bine cu folie....si pe fata dar cu transparenta mare si sa fie pe toata masina aceeasi transparenta.multi km fara probleme.

Link către comentariu

Multumesc. Toata lumea zice de folie. Momentan nu sunt $$ pentru moftul asta. Am de schimbat ulei si filtre, e posibil si altceva, trebuie sa verific manualul de service. Drumuri intinse baietii. Sa auzim de bine.

Link către comentariu
  • 1 month later...

Oameni buni, vreau sa urez un an nou fericit tuturor membrilor acestei comunitati, atat celor care ma cunosc cat si celor care nu ma cunosc. In acelasi timp vreau sa va multumesc tuturor care m-ati ajutat, fie si cu o palma dupa ceafa si m-ati indrumat pe calea cea dreapta. :beer: :beer: Noul an sa va aduca tot ce va doriti. Sa speram ca anul asta o sa adaug si eu peste 200 la cei 5000 de cai care apar in unele seri la intalniri. Sa aveti un an nou bun.

Link către comentariu
  • 1 month later...

Breaking news. Am implinit o cifra rotunda. Din pacate n-am apucat sa fac poze fix atunci, pentru ca eram pe autostrada si era foarte urat.

post-29914-0-90652200-1298822888_thumb.j Toate bune. In maxim 2 saptamani tre sa ajung la XNI sa schimb uleiul, neaparat!!

post-29914-0-77652300-1298822882_thumb.j

Modificat de SosoASD
Link către comentariu

:idea: odata la 2 sapt vin. vineri acum o sa vin acasa...si sambata poate mergi cu mine la Lupu sa luam bara de cupra,sa imi zici daca merita sau nu

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!