Jump to content

My little 1.4


SosoASD

Postare recomandată

  • 1 month later...

Una peste alta pusculita pt aere ramane deschisa. Astazi au sosit farurile Hella Xenon Look de la colegul Sebip. Ii multumesc pe aceasta cale pentru colaborare si promptitudinea de care a dat dovada. Pentru cei care nu stiu, masina primit bara fata de R32 (Multumiri Cogdao), am schimbat distributia (ERA CAZUL) avand 126K km. Always a trusty friend!! Cand am schimbat distributia mi-a venit ideea ca ar fi cazul sa schimb si discurile fata, dat fiind ca cel de pe dreapta avea bataie aproape 4 mm (masurata cu micrometrul cu ac) Odata cu discurile au venit si placutele EBC redstuff de care sunt foarte multumit. Astazi montez farurile si o sa vin cu poze. Feedback despre frane: initial bite mai violent, usor dezechilibrata dat fiind ca spatele nu franeaza asa tare, fiind discuri oem cu placute ferrodo SportLine. se opreste incredibil de bine chiar si asa. Prima frana e cam slaba, dand senzatia ca masina nu se opreste cum ar trebui, in schimb de la a doua frana incolo (ca sa il citez pe fuscobal) iti sar ochelarii de pe nas! Sunt extrem de multumit de alegere si multumesc ionuzzz pentru indrumare. Acum, pozele, bade DJ!!
 

mTdKVk.jpg

sBCnmv.jpg
 

zKWZBW.jpg
 

4vdQZM.jpg

Link către comentariu

Sper ca au ajuns intregi farurile.:D. Am bagat pe acolo maculatura sa le fereasca de lovituri. Sa nu uiti sa verifici becurile de pozitie. Unul ii ars dar nu stiu care. Il schimbi mai usor cu farul in brate.

Link către comentariu

Sfantul Smirghel si sfanta Vocsea!!! si ramane aproximativ la fel ca a mea. Asta a fost argintie (vopsita nu pollished allu) si a facut-o fratele tau neagra:)

Link către comentariu

Daca faci si swap la un motor de masina (stiu ca ascutitoarea asta isi face treaba dar totusi :))) ) sau cum ar spune mike, sa fie full banana, o sa fie completa. :d

Link către comentariu

Doar CDL-ul merita de acolo. Mi se pare insa complicat rau in special cu rar-ul.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Sau macar un compresor. Renunta la ac dar capata manji putere. Iar apoi o sa ii consume 12 16 in bucuresti cu un motiv:)))

Link către comentariu

O sa merg usor usor si in aceasta directie dar in momentul in care va deveni sundaycar:) Pana atunci ma bucur de ea asa cum e. Mai am una alta de facut pe la exterior dar in mare este gata. In decembrie o sa vopsesc bara si un mic retus pentru ca atunci cand am schimbat rotile, abia trezit, am strambat un prag pentru ca neatentie:)) 

 

Una pe lumina:)

4G3K0R.jpg

In timpul liber lucrez la varianta mica a lui Golf, incercand sa fac o replica 1/24 a micului meu:) sau ma rog, cum as vrea eu sa arate cand va fi gata de tot:) 

 

sTOFDJ.jpg
eVPYOv.jpg
Link către comentariu

Hai sa ti dau buza mea de editie si mi dai tu buza de r ca sa mearga cu pragurile mele. how about that? :D

Link către comentariu

Bah...eu te am rugat, Daca nu vrei nu vrei. O sa vii tu plangand dupa mine :D , in genunchi, strigand si implorand!!!! :))

Link către comentariu

Bine, da mi atunci un cod pt buza aia. Te roaga fratele tau! :icon_thumleft:.....aaaa ca mi-am adus aminte....eu asa ti-am facut cu jantele?!?!!?!?!?!?!?!!!?!?

 

Ps: daca n ar avea bara de r parca as zice ca seama cu vara-sa de la Mexic! :))

 

Edit:

post-47000-0-45445100-1416218657_thumb.j

Modificat de cristi511
Link către comentariu

Bro, ce buza? E bara cu totul! Colegul Cogdao mai are una de vanzare dar sincer, iti urez mult succes sa gasesti grila si sa nu coste un rinichi, o mana si un picior!

Link către comentariu

 Mda, am observat pe urma pe esctuning.com...Meh, "rechinii mei" stau foarte bine acolo unde sunt ei, pot sa traiesc si fara bara de r. :icon_thumleft:

 

Pret pt bara completa aici!

Link către comentariu

Apropiandu-se finele anului, sa facem un TO DO list pentru anul viitor.
-antena sharkfin (10decembrie zii de salariu)
-butoane interior G6 (ideea lui Cristinel pentru mexicanca, o pun si eu in aplicare, am doar butonul de oglinzi acum)
-poaaate o sa schimb jantele dar singurul model care ma tenteaza este Audi Android. Nu stiu daca sa ma risc la 8J et30.. how about NO, punem 45 si e numa bine:)

-praguri de gti (sometime)

-ceva brizbrizuri prin interior

-acum, gandindu-ma poaaaaate oglinzi de G6(cu puddle lights) sau doar puddle lights pe oglinzile astea. care or fii mai usor de pus.

-footwell lights (sa vedem cand)

 

basicly, cam atat:) poate spre sfarsitul anului viitor mai adaugam un fratior in familia VAG:) sa vedem:)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!