Jump to content

My little 1.4


SosoASD

Postare recomandată

Salut, citesc de mult timp VWforum si abia astazi am decis sa imi postez si eu masina. Este un Golf V Last Edition, 1.4, 80CP. Ca optinonale are dublu CLimatronic, volan in 3 spite, 10 airbaguri, Mp3 Player de pe G6 si cam atat. Planuri de viitor: fusta GTi vopsita pe spate, si pe fata bara GTsport si eventual faruri negre +Vopsit oglinzi si bandouri in culoarea masini . In viitorul apropiat, jante GTi replica pe 16 pentru ca drumurile din orasul meu sunt vai de mama lor, si atat am maxim trecut in talon. V-as fii recunoscator daca m-ar putea ajuta cineva cu un VT fata spate cu ce am scris eu mai sus. Multumesc si sarbatori fericite!

image238vz5.th.jpg image195hf1.th.jpg

image242kc3.th.jpg

image210yj4.th.jpg

image213sq2.th.jpg

Modificat de AG-18-ASD
Link către comentariu

frumosa masina si manusile 661 comp.

cat mai multi km cu ea.

cand am vazut ca scrie campulung, ma gandeam ca esti din campulung moldovenesc, dar se pare ca nu :))

Link către comentariu

Ms mult de aprecieri. Masina a fost 13.505 cu toate taxele. Pe langa oferta Last Edition am mai avut si un set de covorase interioare din cauciuc si brelocul VW. O sa revin dupa anul nou cu poze cu interiorul, ce pot sa va spun e ca am RC210 volan in 3 spite si cam atat. Sarbatori fericite

Link către comentariu

Bun pretul, era mai bine daca alegeai un motor de 1,4Tsi-122Cp, dar acum depinde si ce vrei de la masina si de stilul de mers.

Pune mana si da jos stickerele alea de pe haion (lasa numai sticker-ul vwforum :icon_thumright: )

Sfaturi nu iti mai dau ca deja ai scris tu ce vrei pe viitor si aceleasi recomandari ti le-as fi facut si eu.

Bafta in continuare cu modificarile.

Link către comentariu

back cu niste poze noi. La multi ani in primul rand, aseara am spalat masina, si azi 3 poze :icon_thumright:

dsc01194nt6.th.jpgdsc01195mu3.th.jpg

dsc01197xl0.th.jpg

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
back cu niste poze noi. La multi ani in primul rand, aseara am spalat masina, si azi 3 poze :lol:

dsc01194nt6.th.jpgdsc01195mu3.th.jpg

dsc01197xl0.th.jpg

Buna!

Am vazut pe site-ul oficial VW ROMANIA oferta pentru un gol V Last Edition 1.4 80 cp. Arata foarte bine!!!! :lol: Intrebarea mea este : Ca dotari, geamurile sunt electirce doar in fata?? Si inca ceva: Are inchidere centralizata???

Pls contactati-ma aici: a_rares007@yahoo.com

Link către comentariu

S-o stapanesti sanatos, fara incidente si ... fa ceva cu bandourile alea negre ca nu se prea potrivesc cu restul

@anonymul standard nu are decat pe fata geamuri electrice dar oferta Last edition vine cu modele preconfigurate la care nu mai poti aduce modificari. Eu mi-am luat un 1.6 cu ceva mai multe optionale si nu am putut sa mai pun nimic in plus ... mi-as fi dorit macar ESP. Despre inchidere centralizata, habar nu am pentru ca eu nu am luat masina de la dealer pana nu i-au pus alarma

Link către comentariu

Salut! am ceva raspunsuri pentru voi: masina are geamuri electrice fata/spate, inchidere centralizata au TOATE golfurile! Ms de aprecieri, Bandourile o sa fie vopsite, si fusta spate schimbata cu una de GTI+mufler si ceva jante cu buza, momentan caut ceva mai adanc, pe 16, sunt deschis la oferte! ce am ales eu ar fi astea scuze daca e ceva cu link, rog un moderator sa il stearga daca este vreo problema! Sanatate si sa auzim de bine!!

poze de la ultima intalnire :

dsc01207wb9.th.jpg

dsc01200sm9.th.jpg

Modificat de AG-18-ASD
Link către comentariu

Parerea mea este ca ar da mai bine Dotz Hanzo (le poti vedea pe acelasi site). Chiar daca sunt mai mari (cea mai mica marime e 17") si putin mai scumpe isi merita banii. :icon_thumright:

Modificat de Cristi_KWJ
Link către comentariu
  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Ceva nou la masinuta? Ca modificarile erau interesante! :P

Link către comentariu

La masina nu s-a mai facut nimic, din pacate a fost avariata destul de rau si reparata! Neavand casco toti banii au disparut in reparatii, suma fiind undeva la 3700Euro! De asemenea eu am fost cu bacul si nu am avut timp in ultimele saptamani nici macar sa o spal Dupa admitere sper sa ma apuc de ea, am gasit un GTI lovit in spate si as vrea sa iau una alta de pe el! Sa auzim de bine, cu respect, Soso!

Link către comentariu
  • 9 months later...

Mai pune poze cu update-urile la masinuta. Mai ales cu jantele alea superbe! :))

Link către comentariu

Se pare ca a trecut aproape un an de cand n-am mai postat pe aici, spre rusinea mea, desi intru pe forum aproape zilnic. Astea fiind spuse o sa fac o mica istorioara a anului precedent. S-au efectuat 2 revizii in acest timp prima la 1 an si a 2-a la 25000km. In tot acest timp am avut o micuta problema cu un furtun de racire, furtun care pierdea lichid. S-a schimbat pe garantie. Undeva in iarna trecuta, m-am gandit sa ma apuc de masinuta. Am cautat pe diferite site-uri si forumuri si pana la urma am gasit o fusta spate R32 replica pentru GTi cu evacuare laterala. Zis si facut, am cumparat-o si dupa 5 ore lungi de chin la -10 grade am reusit sa o pun pe masina. Nu sunt perfect multumit de ea si m-am lamurit de AfterMarket. Nu generalizez dar mi-a fost invatare de minte. In cele din urma a venit primavara si am zis ca mi-ar trebui niste roti. Tatal meu mi-a propus sa imi dea Rial-urile lui si sa isi ia el altele. Le-am pus pe acelea si ma declarasem multumit. Jucaria mea arata cam asa dsc00605a.jpg.

Le-am dat jos pentru ca nu era vremea lor si date jos au ramas. Dupa alte lungi cautari am gasit la o cunostiinta niste BBS RC din echiparea Audi, acelasi model cu cele de pe Jubileum 25, doar ca pe 17". Le-am achizitionat cu suma de :icon_cool: 350 euro si am zis ca ma potolesc. Intr-o dimineata ploioasa de martie m-am trezit cu ideea ca vreau stopuri de .:R. Am plecat cu un amic la un shop de colantari unde mi-am innegrit stopurile cu folie 3M Light Black. In viitorul apropiat o sa intregesc .:R look cu praguri. Pentru fata sunt in dubii. Parca totusi nu as vrea bara de R32 deoarece nu vreau sa fiu unul din cei cu R14 sau R19Tdi. Mai urmeaza sper eu, suspensie reglabila deoarece merg foarte mult cu masina si iarna si ar fi super sa pot sa o ridic. La motor nu are rost sa umblu pentru ca este perfect pentru nevoile mele. Las pozele sa vorbeasca. Cu deosebit respect, Soso! p.s Mihnea ms de aprecieri!!

image7631.jpg

image7471.jpg

image7361b.jpg

image7711.jpg

image7731.jpg

P.P.S. Ultima poza este o idee de suspensie sport cu 3 oameni in spate! Scuzati calitatea pozelor, sunt facute cu telefonul, promit ca dupa ce pun pragurile o sa fac o sedinta foto cum trebuie impreuna cu Micnea.! Sa auzim de bine!

Link către comentariu

Arata muuult mai bine in realitate masinuta, incetul cu incetul capata forma si o individualizezi cum vrei u. Bafta multa cu modificarile viitoare. Inca o idee: vopseste-ti etrierii rosii ca arata genial cu jantele astea. :rolleyes:

Modificat de micnea
Link către comentariu
  • 1 month later...

In ultimul timp am cam fost ocupat cu facultatea dar mi-am facut timp pentru masinuta. Cu ajutorul lui Calin si al lui CZR mi-am activat niste optiuni si am scapat de 2 erori. Signal lights as parking lights si windows roll-up confort. Zilele astea mai vreau sa activez coming home/leaving home dar inca nu sunt foarte convins de codare, am mai incercat odata si se aprindeau doar pozitiile. I`ll try some more! Si acum ceva poze

image792.jpg

image794.jpg

Ms mult Calin&CZR&SpeedFane pt asistenta! P.S. Bandourile sunt in portbagaj si sunt in pregatire pentru vopsit! :icon_thumright:

Link către comentariu

cum se comporta pe 17''?simti vreo diferenta de putere/consum?

am si eu aceeasi motorizare si m-ar tenta niste jante pe 17...

cat despre masina,arata foarte bine.i-ar sta mai bine cu bandourile vopsite.hai si cu niste poze din interior!

numai bine!

Link către comentariu

Salut. Nu am simtit nici o diferenta nici la putere nici la consum, ba chiar la un momentdat am avut senzatia ca la plecare sunt mai bune jantele astea, fiind mai usoare decat tablele pe 15" Ideea e ca daca alegi un model de jante usor, n-o sa ai nici o problema

Link către comentariu

Arata super cu U.S. lights! Trebuie sa mi le activez si eu, si sa facem sesiunea foto. Multa bafta in continuare!

Link către comentariu

Salut!

Poti sa faci te rog cand ai timp o poza la motor?

As vrea sa stiu daca acel capac de pe motor este la fel ca pe golf 6...al meu a disparut :icon_thumright: si la reprezentanta este 201RON...poate pentru golf 5,chiar daca e la fel,o fi mai ieftin.

multumesc anticipat.

post-48963-1276174148_thumb.jpg

Link către comentariu

Din cate imi aduc eu aminte e la fel, revin maine cu o poza sa fiu sigur dar cei 4 ochi ai mei spun ca ar fi la fel! Am mai dat jos din chestiile de pe haion, inclusiv scrisul GOLF! Arata mai clean asa! Numai de bine

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!