Jump to content

bataie amortizor nou dr spate


Sebster
 Share

Postare recomandată

Salut,

Tocmai mi-am schimbat amortizoarele spate cu unele similare noi, SACHS Touring parca. Dupa montare, am constatat la cel din dreapta o bataie infundata, ca intr-un butoi de plastic gol. Pe drum drept nu am probleme, dar la cele mai mici denivelari incepe sa bata. Mentionez ca toate componentele par in regula, nu sunt flanse sau alte bucse rupte. strangerea piulitelor din capul amortizorului am facut-o la ..ochi dar nu cred ca asta e cauza. Un prieten mecanic mi-a zis ca poate amortizorul nu s-a amorsat si sa mai astept vreo 50 de km poate isi revine.

Voi ce parere aveti ?

Merci anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

Vezi sa nu fie aparatoarea aia de plastic care protejaza telescopu cat despre amorsare ce s-a se amorseze?Amortizoarele trebuie sa fie gata de functionare nu trebuie amorsate sau alte chesti ,si la ce te referi cand ai zis ca ai strans piulita la ochi vezi poate mai trebuie stransa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu zic sa le strangi bine nu la ochi,poate de acolo si zgomotul,posibil sa ai joc la prinderea de caroserie :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca le-a strans cu masina ridicata poate sa aiba bataie sa le mai stranga o data jos dupa ce s-a asezat masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Merci tuturor de indicatii. Cum a stat ninsoarea am iesit si l-am strans mai tare si bataia a disparut.

Sarbatori fericite!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!