Jump to content

Becuri Xenon Skoda Fabia RS


JUG
 Share

Postare recomandată

Salut, stie cineva ce tip de bec este necesar pentru o instalatie xenon din fabrica. E vorba de o Fabia RS din 2003.

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Din cate stiu, becurile sunt D2S

foloseste configuratorul de aici pentru detalii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

D2S e cu siguranta :ceuameni:

35 W

750 ron la reprezentanta

gasesti Philips la vreo 250 ron daca te straduiesti :(

pe faza lunga e halogen H7 (adica la fel ca si la faza scurta la farul normal)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am pus tot D2S(Philips) si am impresia ca la toate fabiile e la fel.Eu am citit in manualul masinii ca sa fiu sigur

Drive safe!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e adevarat ca toate sunt la fe,l asa am auzit si eu si cand am desfacut am d1s si am cumparat de pomana becuri d2s de la philips...

Desfa faru ca e cel mai simplu asa decat sa faci ce am facut eu sa le comanzi si apoi sa stai sa te uiti la ele si nici nu sunt ieftine

Daca ai nevoie de d2s noi plhilips de 8000k ti le dau pe ale mele in cazul in care le vrei repede si eu nu am pe ce sa le pun ...

Modificat de gabriel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la Fabie xenonul e D2S - la toate care il au original, trust me :ceuameni: - nu trebuie desfacut nici un far...in rest alte modele la alte modele :salut:....

de fapt ca sa fiu exact ca sa umbli in farul de RS, nu prea merge cu desfacutul, ci cu demontatul: ori se scoate farul cu totul (mai simplu), ori se scoate filtrul aer+bateria+cutia bateriei (pe stanga) sau filtrul de motorina (pe dreapta)

aviz amatorilor :cheers:

Modificat de FABIAn RuSu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!