Jump to content

Timeline Vento/JettaIII


paul_ral

Postare recomandată

Sunt placut suprins ca exista cineva care se pricepe si incearca sa aduca un vento la standarde inalte si sa-l pastreze si original in acelasi timp . Felicitarile mele !

Link către comentariu

Multumesc pentru aprecieri. Am hotarat sa-i montez si deschiderea electrica a portbagajului, folosind tot piese originale, existente pe varianta SUA

post-6155-1235681067_thumb.jpg

post-6155-1235681105_thumb.jpg

Link către comentariu

Bravo !

Ai facut ceva cu totul special la acest VW Vento.Felicitari!

Si prezentarea e deosebita...

Link către comentariu

Super masina si ritmul in care se lucreaza la ea. Sunt convins ca ai o multime de planuri si sa nu uiti sa le impartasesti. Mult succes si sa reusesti sa termini proiectul cat mai repede. Bafta :)

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Multumesc! Fiind o zi calduroasa am montat duzele stropitori parbriz cu incalzire si insonorizare pentru cutia de apa

post-6155-1235929143_thumb.jpg

post-6155-1235929165_thumb.jpg

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Achizitionat de curand rezistentele originale pentru scaune incalzite. Pacat ca vine vara :banghead:

post-6155-1236985845_thumb.jpg

post-6155-1236985862_thumb.jpg

Link către comentariu

Super tare ... cat te-au ajuns rezistentele ca vad ca sunt originale. Sunt noi? Ma gandesc sa fac si eu asa ceva la mine dar prin ...toamna :(

Link către comentariu

Ai putea sa ma ajuti si pe mine sa iau una? Este din dezmembrari? Este numai pt vento sau si pt modelele dupa 2000?

Link către comentariu

Cu exceptia butonului pentru reglajul temperaturii, instalatia provine de pe un Passat anul 1996, la care am inlocuit niste pini in mufa butonului pentru a se potrivi exact cu cea de pe golf 3

Link către comentariu

frumos vento frumosae modificarile frumos proiectul

va urez sa aveti parte numai de bine de la aceasta masina...la cat mai multi bani cheltuiti pentru masina

felicitari si respecte!

succes :D

Link către comentariu

Super masina, bravo tie pentru sumedenia de modificari. Vento sunt si dragostea mea, dar din cauza bugetului m-am multumit cu un golf( poate mai tarziu,cine stie). Felicitari inca o data si sa aiba grija de tine asa cum ai tu de ea

Link către comentariu
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Avand ceva timp la dispozitie am montat bandourile late pe usi si bandourile pe aripi. De asemenea, am montat protectii din plastic in interiorul oalelor spate si pregatit terenul pentru montarea pragurilor din plastic (lipirea benzii adezive pe prag)

post-6155-1244225149_thumb.jpg

post-6155-1244225203_thumb.jpg

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

frumos arata,iti tot urmaresc topicul :blah_:

un vento lucrat cu mult bun gust

Link către comentariu

Intr-adevar e foarte frumoasa,dar te rog da-i barele alea de pe plafon jos ca arata nasol.Numai drumuri bune!

Link către comentariu

Multumesc pentru aprecieri si critica. M-am obisnuit cu barele pe ea, nu sunt din cele de la Carrefour, sunt Thule si cam asta e moda in State. Caut sa-i pun si un suport pentru bicicleta, dar nu gasesc.

Link către comentariu

Nu era o critica cu rea vointa,nu ma intelege gresit,dar mie mi se pare ca ar arata mai bine cu plafonul "curat". Atat :blah:

Link către comentariu

Stai linistit, nu m-am suparat, uneori iti dau dreptate. :blah:

Link către comentariu

Masina asta nu-si arata deloc varsta, zici ca de-abia a iesit pe portile fabricii :(

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Azi am inlocuit si ceasurile din bord cu unele cu cadrane albe si ace rosii. Ceasurile sunt cu MFA si cred ca sunt destul de rare pe la noi. Am gasit si alternator de 120 A pentru proiectul meu legat de climatronic

post-6155-1246559201_thumb.jpg

Modificat de paul_ral
Link către comentariu

Ar fi frumos sa schimbi si culoarea verde de la afisajele electronice cu alb sau rosu. Cred ca rosul ar merge cel mai bine cu acele :icon_thumright:

Link către comentariu
  • Vizitator a închis acest topic
  • Aerofan a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!