Jump to content

pb seat leon 1.6


nrazvan
 Share

Postare recomandată

Pb ? la seat leon 1.6 77 Kw

Dupa ce se incalzeste motorul cade relantinul de la 900 rpm pana la 600 rpm

Aveti idee de ce ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pb ?
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Benzina bag de la MOL sau OMV

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Este normal, cel putin in cazul motoarelor pe benzina, ca turatia sa scada odata cu cresterea temperaturii. La al meu leon intalnesc acelasi fenomen. Totul tine de temperatura motorului, dar si de cea exterioara. Nu cred ca aveti motive de ingrijorare. Daca motorul nu se opreste si nu are balbaieli, totul este normal.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stai linistit,este normal..si la mine face la fel!!Cand este rece relantiul este la 900..cand se incalzeste cade la 600!Cand merge aerul conditionat sta in 900!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Si la mine sta la 600 rot/min, si nu imi fac probleme. Nu are nici un comportament dubios, ba chiar toarce foarte frumos si silentios. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si la mine tot la 600 sta . cind e rece e chiar peste 1000.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este vorba despre misteriosul... soc electronic care, dupa un timp, iasa din functie si astfel scade turatia. La cuplarea AC aceasta creste pt. a face fata surplusului de sarcina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Subscriu si eu la opinia colegilor ce au postat mai sus: LA FEL SI LA MINE!!! deci,no problem

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OK. Lamurit si aceasta problema. E normala. Topicul se inchide.

Daca cineva simte ca poate adauga ceva concludent aici PM la mine si se rezolva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!