Jump to content

Geamul nu se deschide


Nik
 Share

Postare recomandată

Mersi, dar daca nu esti sigur nu risc, nu as vrea sa ma apuc sa demontez si spatele si sa constat ca nu sunt la fel, sau mai rau, ca are alta putere (poate ca e mai slab). Oricum, am nevoie de un motoras dreapta fata, daca are cineva de vanzare, il rog sa ma anunte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi pare rău de dublul post, dar nu vad niciun buton de edit.

Intre timp am cumparat un alt motoras, dar electricianul era ocupat asa ca am mers la altul si ...surpriză.

Motorasul cel vechi nu avea nimic ...nici măcar masă :biggrin:

Undeva in circuitul electric al instalatiei de ridicare a geamului s-a intrerupt un fir de masă.

Era prea mult să verifice totul asa că a adaugat un fir de masă si geamul functionează perfect.

Atasez două poze cu firul gros de culoare maro de la care a legat un fir la unul din suruburile caroseriei.

post-31330-1246028516_thumb.jpg post-31330-1246028549_thumb.jpg

Pe mine m-a cam costat nepriceperea meseriaşilor.

Poate că asta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
stochimoflaus

Salut!

Problema cu deschisul geamului doar cand vrea el am avut-o si eu, problema la mine a fost/este modulul acela de plastic la care este etasat motorasul.

Daca vreti macarale incercati pe dezmembrari.ro , au o rubrica unde poti trimite mesaj la toti din domeniu si ei or sa te contacteze. eu de exemplu am cumparat toata macaraua cu motoras la 200 ron.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum se demonteaza geamul fara sa-l cobor stie cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate, dar trebuie să tai cablul de la macara aşa cum am făcut şi eu şi atunci poţi cobor

Modificat de Copax
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!