Jump to content

Golf V GTI


moto_marius

Postare recomandată

Ieri am facut achizitia si azi am si trimis-o spre RO, cu speranta ca taxa va ramane la nivelul actual.

Deci

Golf V GTI 2.0 TFSI

200 CP

2 usi

negru

caiet service VW + garantie mobila inca 1 an

jante aluminiu Denver de vara si inca un set de iarna, ambele pe 17"

pachet nefumatori

pachet iarna (incalzire in scaune, spalatoare faruri)

senzor lumina

geamuri electrice

oglinzi electrice incalzite

oglinga retrovizoare heliomata

faruri xenon

faruri ceata

ESP, ABS, RCD 300

Climatronic

torpedou + cotiera cu sistem de racire

cutie DSG

clapete ptr schimbat vitezele pe volan

computer de bord

tempomat

car kit Nokia

si cam atat ;)

Sunt foarte multumit de cum merge. Din pacate nu am avut eu onoarea sa mi-o transport in RO, dar o face fratele meu. De duminica (saptamana aceasta mai trebuie sa lucrez in Germania) va fi numai si numai a mea si nu o dau la nimenea. :P

Poste deocamdata doar aceste 3 poze. Pe saptamana viitoare vor veni si celelalte.

post-3877-1228856014_thumb.jpg

post-3877-1228856040_thumb.jpg

post-3877-1228856063_thumb.jpg

Modificat de moto_marius
Link către comentariu

Naspa masina frate .. nu puteai sa alegi si tu altceva ? ....

Glumeam .. :P Superba ;) S-o stapanesti sanatos .. si bafta cu taxa :P

Link către comentariu

mersi, mersi.

Pot spune ca e in sfarsit un vis devenit realitate. Am visat de mult la Golf IV GTI, dar nu ajungeau banii. Acum a venit ocazia si nu am ratat-o.

Link către comentariu

ei na o adevarata bijuterie ce mai ,km multi fara evenimente iti doresc,si taxa de poluare cat mai mica

Link către comentariu
ei na o adevarata bijuterie ce mai ,km multi fara evenimente iti doresc,si taxa de poluare cat mai mica

Mersi

taxa ar fi acum pe la 484. Daca se tripleaza e nasol. Dau statul in judecata ;)

Link către comentariu

Am auzit ceva, dar am auzit ca inca nu si pentru cele cu Euro 4 pana in 2000 ccm. Ori GTI-ul are 1984. Sper sa nu am surprize neplacute. Masina oricum e luata si o pastrez.

Link către comentariu

Buna achizitie,sa o stapanesti sanatos! ;)

Daca nu sunt indiscret cat te-a ajuns masina? :blah:

Link către comentariu

Felicitari marius pt masina. E superba si cred ca DSG -ul te las mut de placere.

P.S.Te asteptam in tara si la intalnirile din Sb. sa ne dai o tura cu ea, mai ales ca mai sunt GTI-uri ;)

Link către comentariu
Daca nu sunt indiscret cat te-a ajuns masina?

Inca nu pot da un pret final. Depinde de taxa si de cum a mers fratele meu cu ea. :D

P.S.Te asteptam in tara si la intalnirile din Sb

Cred ca masina se va putea vedea deja prin SB. A ajuns la 4 azi noapte. Are nr de Zoll.

Foarte frumoasa, o sa ii faci ceva modificari?

Inca nu ii fac. Timpul le va rezolva pe toate.

Link către comentariu

salut...ai facut cea mai buna alegere :) ... vreau sa te intreb totusi ce e pachetul pt nefumatori? nu ai scrumiera in fata schimbatorului sau cum..?

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos si sa ai grija de ea. GTI-ul e cea mai completa masina din clasa deci o alegere cum nu se putea mai buna.

Cati km are?

Si eu sunt tot asa "indiscret" ca 4abc si m-ar interesa pretul. Nu la centime. Doar cat a costat in Germania ca restul sunt adunari simple :). Bineinteles daca se poate. De asemenea de unde ai cumparat-o?

Link către comentariu
vreau sa te intreb totusi ce e pachetul pt nefumatori?
pachetul de nefumatori inseamna ca nu ai nici o scrumiera in masina si nici o bricheta. In loc de bricheta ai simpla "priza" de 12 V.
Cati km are?
100.000 km. Avand in vedere ca la 180.000 ii schimbi cureaua, sunt de parere ca nu si-a trait nici macar jumatate din "viata", si asa sunt 100% sigur ca sunt km reali. Aici in Germania 30.000 pe an face orice prost.
Doar cat a costat in Germania ca restul sunt adunari simple . Bineinteles daca se poate. De asemenea de unde ai cumparat-o?
Masina e cumparata din Germania. Ce m-a determinat sa o cumpar a fost si faptul ca a apartinut unuia din acelasi oras cu Autohausul de unde am cumparat-o si unde e avut efectuate toate service-urile. Masina a costat pana acum 15 000E in Germania. (+ numere de Zoll, + benzina, + 700 E inca un set de jante pe 17" cu cauciucuri)
ce inseamna garantie mobila 1 an?
Inseamna ca ai garantia VW ca masina sa fie tractata (ridicata) oriunde in Europa (asa stiu eu) gratuit si transportata in cel mai apropiat service autorizat VW unde se si primeste diagnosticul, tot gratuit. Restul reparatiilor costa, bineinteles. Modificat de moto_marius
Link către comentariu

sa o stapanesti sanatos si fara evenimente!chiar ca ai facut o alegere buna!cel putin cu clapetele de pe volan ale dsg...mor de curiozitate sa stiu cum e sa schimbi de acolo...ce zici?care e senzatia,parerea ta/voastra?merita?

Link către comentariu

la cutie dsg merita padelele, pentru ca poti trece foarte repede pe modul manual cu ajutorul lor. de exemplu in cazul unei depasiri

Link către comentariu

a iesit 15 000. ca mai avea un set de cauciucuri si am mai comandat la el ceva piese ce vreau sa schimb.

Link către comentariu

Revin cu impresii.

Am ajuns duminica in tara si de atunci pot spune ca am cam "locuit" in masina. Merge bestial si sunt foarte multumit de ea.

Trebuie sa ma obisnuiesc cu consumul (e greu de la 7% Diesel la minim 10% Carerra 100).

Spun minim 10% deoarece a fost consumul ultimului drum Sibiu - Bucuresti. Avand in vedere ca am facut 3 ore de acasa pana la Casa Poporului spun ca e un consum foarte rezonabil.

DSG-ul merge si schimba super. Pedalele de pe volan nu prea le-am folosit pana acum. In oras nu ai unde, iar singurul loc a fost "joaca" pe autostrada.

O sa revin cu poze si alte impresii.

Link către comentariu

Super tare masina! S o stapanesti sanatos!

Suna evacuarea de serie demential,da cu distributia la 180000 KM nu as fi asa de linistit, si iti recomand si o revizie la cutie (filtre ulei la KM pe care ii are, mai ales daca masina nu a avut nici o revizie de genul asta) DSG-ul e belea dar si pretentios ( mai bine elimini cauza decat efectul)

In rest foarte tare masina cred ca iti place cum sta pe viraje pt. o tractiune fata, stie, cu suspensie independenta spate .....

Link către comentariu

Evacuarea de serie chiar m-a impresionat cat de bine suna.

Cu distributia nici eu nu sunt sigur dupa caietul de service, de aceea in dimineata asta sta la reprezentanta sa fie cum spune neamtul "fitt".

DSG-ul e pretentios, de aceea reviziile le fac doar la VW, deoarece in caz de ceva (Doamne fereste) mi-au zis ca acopera 80% din costuri.

In viraje o compar tot cu un Golf V dar TDI. E diferenta mare.

Per ansamblu, sunt supermultumit.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Iata si o poza reala cu masina. E facuta azi dimineata la -15 grade. :ceuameni:

post-3877-1231092588_thumb.jpg

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!