Jump to content

vw passat 35i 1,9 TDI 110cp


mabial

Postare recomandată

1.9tdi 110cp ,2 airbag,abs,servo,comp bord,trapa,full electric,oglinzi reglabile,incalzite(am renuntat la reglaj in fav tw)inchidere central.O am din 2005 si mi-e foarte draga.In anul asta am inceput sa modific una alta pe la ea ...am inceput cu un chip tuning care mi-a marit de la 90cp /66kw/210Nm la 110/81/240.Mi-am schimbat si farurile cu angel eyes ,semnalizari clare,stopurile negre,grila sport si ziele astea mi-am achizitionat un set jante Oz Titan pe 16 le-am echipat cu anvelope 205/50 si mai trebuie inele centrare care inca nu gasesc prin cluj(poate ma ajuta cineva cu un drum).in interior neoane la pedale si la bancheta spate la fel.In portbagaj atasat(neon) de un subwoofer de 150w legat la o statie de 150w.Pe fata am sistem 2x55w +2 tw fabrica(super bune).Pedale schimbate,schimbator +husa.Culoare in bord din verde in alb cu ecrane rosi...si o sa continui dar asta din ianuarie ca vin sarbatorile si nu trebuie neglijati nici cei din jur :frigbaitata:. o sa pun poze mai multe dupa ce pun si Oz-urile.

post-32190-1227454585_thumb.jpg

post-32190-1227455268_thumb.jpg

Link către comentariu

Cati km avea motorul cand ai remapat o?Se simte diferenta de putere,iar consumul a crescut?Succes cu masinuta.

Link către comentariu

remapat-o ?nu inteleg....cat despre diferenta ..da se simte eu unul sunt f multumit ...la consum ,nici ce-a mai mica diferenta,acelasi consum ....la drum intins chiar mai mic consum ..e chiar asa cum se spune ..nu afecteaza consumul.

Link către comentariu

probabil ai 1 Z motor ; super masini pacat ca nu se mai fabrica la calitatea de atunci ; am avut stiu cum sant. sa o conduci sanatos cat mai mult !

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Simpatica clujeanca :( ! Si imi place combinatia care ai facut-o cu albastru...

Sa o stapanesti sanatos in continuare cat mai multi km si daca tot te-ai apucat... bani si spor la modificari sa ai!

LE: asteptam si noi poze, bineinteles ;)

Modificat de me-high
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

mersi mersi :P......poze cu oz-urile..le-am pus p masina intr-un final ..asta dupa ce mi-au venit inelele de centrare si acuma trebuie sa vina distantiere de 10mm pe spate.Imi ating telescoapele pe spate ,pe fata nu sunt probleme dar am comandat si pe fata dar de 0,5 ...nu sunt hotarat daca le pun pe fata ..ma mai gandesc pana ajung.nu i-am facut inca poze cu oz-urile da maine fac si pun

post-32190-1229894828_thumb.jpg

Link către comentariu

am pus pana la urma distantiere de 15mm pe spate si pe fata nu am mai pus nimic

post-32190-1230495854_thumb.jpg

Link către comentariu

Frumos, as recomanda folie pe geamuri si in secunda 2 as da jos banda aia de 2 lei cromata de pe bari, ma duce cu gandul la dacia tunata

Link către comentariu

mersi...folie ?da ..sa se incalzeasca putin...cat despre banda aia cromata mie tare mult imi place nu stiu parca ii da aspect,parrerea mea...dar cum din primavara o sa fie modificata putin si revopsita o sa renunt la banda dar nu pt ca nu mai vreau ci pt ca nu era din tara cumparata si cea de la noi care se vinde trebuie lipita cu inca un lipici ca sa tina si nici atunci nu e sigur ..si-a pus un amic.asa ca pt putinul timp care i-a ramas o las pe masina :D

Link către comentariu

achizitie noua discuri pline perforate Zimmermann,placute HPT, kit suspensie Monroe ..caut acuma si omul potrivit pentru montaj ..la discuri am pe maine...da pana atunci ..e viiiineri si mergem sa bem:)) ....fara masina :) ....numa' bine

si una cu febletea

post-32190-1231521728_thumb.jpg

post-32190-1231521759_thumb.jpg

post-32190-1231521927_thumb.jpg

Link către comentariu

Intr-adevar,ii sta foarte bine cu farurile astea.Tot ce ai facut masinii se incadreaza la fix.Succes la montajul ultimelor achizitii.

Modificat de Adrian2008
Link către comentariu

Jos palaria fata de generatia asta de Passat, mai ales daca dispune si de ceva update-uri care o mentin actuala moral si fizic. Nu ai intampinat probleme la fixarea jantelor, de genul prezoanleor prea scurte ? Si eu caut sa pun la cealalta masina niste Zimmermann-uri, asa ca asteptam impresii si de aici despre viabilitatea lor. Sexy si Monroe-urile !

Numai bine !

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

mersi baieti ...intr-un final am pus discurile ..frig,treburi ...s-a amanat ..suspensia inca nu am pus-o,urmeaza sapt asta SPER

Florin D : probleme nu am avut la fixare ..pe spate am flanse si prezoane mai mari evident ..dar pe fata au ramas prezoanele vechi si nu am probleme,cat despre zimmer-uri am facut ieri niste curse sa vad ..inca e moale ...o sa revin cu pareri dupa ce isi face putin rodaj

si asta de plictiseala la munca ..ma jucam pe telefon :icon_thumright:

post-32190-1232286260_thumb.jpg

post-32190-1232286443_thumb.jpg

post-32190-1232286700_thumb.jpg

Link către comentariu

revin cu noi pareri despre zimmer-uri si zic ca sunt foarte multumit..nu am termen de comparatie fata de c am avut ..kitul de suspensie nu mai vorbesc...sta masina-n curbe foarte bine ..nu mi-am reglat directia...am sa ma duc zilele astea.Sa revin putin la suspensie ..am avut cv de furca cu ea ,mai bine zis mecanicul a avut..s-au rupt filetele de la flansele amortizor spate fiind destul de uzate,am luat altele noi si amortizoarele spate fiind mai inalte putin fata de cele de pe masina...le-am schimbat cu altele mai scurte.Finalul?!...fericit ..ca-n filme :icon_thumright:

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

folie Llumar 5% fara geamurile fata (luna viitoare urmeaza si ele)am doar o poza pe noapte dar o sa fac cateva pe zi maine

post-32190-1235326218_thumb.jpg

Modificat de mabial
Link către comentariu

Sal, felicitari pt masina si pt toate up gradurile aduse , am si euna la fel si sunt f multumit de ea, as vrea sa imi spui de unde ai procurat farurile noi si cit au costat, as vrea si eu o pereche pt a mea, toate cele bune !

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!