Jump to content

Sfat achizitie MK2 GTI 16V


Victor_P
 Share

Postare recomandată

Salutare,

Intrucat peste 2 sapt renunt la masina actuala din varii motive vreau sa-mi vindec sufletul ranit cu un Mk2 GTI 16V, o masina dupa care am visat foarte mult acum 10 ani, cand eram la un pas de a achizitiona una.

Masina nu stiu sincer ce voi face cu ea, poate o voi transforma intr-o masina de raliu (VTM) sau poate doar o voi reconditiona, sau poate o voi modifica pentru mers de strada, sau poate nu o sa-i fac nimic. Acum mi-as dori sa o transform in masina de raliu, dar nu stiu daca am puterea, timpul si priceperea inca sa fac asta, cine stie.

Cert e ca primul pas este achizitionarea ei, si in acest sens as dori sa va cer sfatul la ce ar trebui sa ma uit atunci cand vizionez o masina?

Cam cat ar fi un pret fair pt aceasta masina, si cam care ar pragul de pret sub care ar trebui sa-mi pun intrebari?

Cateva elemente distinctive MK2 GTI 16V?

Codul motor? KR?? ce alte variante mai sunt?

Si mai ziceti si voi la ce ar trebui sa ma uit?

Merci mult, si sper ca in curand sa fiu un membru activ al acestei sectiuni din forum :)

Victor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Ar fi multe de spus daca ti-as spune dupa ce m-as uita eu daca ar fi sa cumpar una, insa poti sa-ti faci o idee despre cum ar trebui sa arate si ce elemente distinctive sa identifici din linkul GTI 16V. Cel mai usor sa identifici un 16v este bineinteles admisia.

Ca si pret e greu de spus in zilele astea cand preturile sunt in cadere, insa eu ti-as recomanda sa nu incerci ceva ieftin doar in ideea ca il vei face tu cu timpul. Mai bine cauta ceva mai scump dar care sa fie din din punct de vedere tehnic si estetic OK.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in weekend sau sapt viitoare o sa-l vizionez si pe cel rosu

well, nu prea am pe cine sa iau cu mine, deci o sa merg la marele noroc :nono:

merci pt sfaturi, cat despre codul motor acesta sa inteleg ca este KR, corect?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am vorbit la telefon despre golful rosu,este pl adica 129 cai,si daca esti hotarat sa o vezi te astept,cunosc destul de bine 16v si iti spun ca aceasta masina isi merita banii,s-au investit 1500e in ea :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sincer am crezut ca ai varianta de 139cp, cea care ma intereseaza de fapt :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este foarte simplu sa ajungi la varianta aia din motorul asta,dar faci cum vrei bafta :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!