Jump to content

Relee si sigurante Passat B6


R_a_z_v_a_n
 Share

Postare recomandată

Oricum, scrie pe placuta + si - langa pinii respectivi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna ziua,cine ma lamureste si pe mine ce deserveste siguranta F17 din compartimentul motor(passat b6-2006)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pascuoctavian

E locul gol,fizic poti sa bagi o siguranta acolo dar nu cred ca ai lamelele de metal in acel loc.Probabil daca ai comanda o masina cu absolut toate optiunile posibile acea siguranta era alocata la una din optiuni dar nu cred ca cineva a comandat vreodata toate optiunile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu acolo am gasit o siguranta galbena care avea plasticul topit,de aceea am intrebat de ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde de acre ebpx ai?Low sau high? Cu locas de 2 sau 4 relee? Ce cod motor?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cutia este Low,dupa cum am mai spus am gasit o siguranta galbena cu plasticul topit,cod motor BMR

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Ma poate ajuta cineva cu schema electrica de la passat b6 2010, ma intereseaza partea de la scaunele fata. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CE te interseaza legat de scaune?

Incalzire, reglaj, memorii? Ca sunt scheme separate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As dori sa montez scaune de Passat de Anglia (cu incalzire si electric) pe un Passat ne-echipat cu scaune electrice si cu incalzire. Scaunul original al soferului are 2 mufe galbene conectate +1 neagra mai mica dar care nu era conectata nicaieri. Scaunul "englez" al pasagerului care ar veni in locul soferului are 1 mufa galbena (airbag presupun) + 1 neagra mai mare.....de fapt ambele scaune din fata "englezesti" au acea mufa mare neagra....care am observat ca ar avea loc de conectare, doar ca pinii din interiorul conectorului negru nu corespund cu pinii din mufa masinii... Am atasat si 2 poze cu cele 2 scaune in care se pot observa conectorii si diferentele... Orice sfat e bine-venit. Multumesc mult.

post-17279-0-70990400-1398628375_thumb.j

post-17279-0-89766400-1398628387_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie inversata instalatia deoarece modulul de incalzire este doar sub unul din scaune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca masina nu a avut incalzire in scaune initial, vor functiona scaunele incalzite cu un panou de climatronic cu incalzie...sau mai trebuie modificat si altceva la instalatie? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva unde gasesc siguranta pentru martoru de bord de racire a apei ? Sau daca se poate dezactiva sa nu se mai aprinda pana rezolv problema

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu exista siguranta dedicata pentru acel reper! De cate sigurante ar fi nevoie daca fiecare bec/beculet/led ar avea una? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar siguranta pentru difuzoare?

Nu mai am sonor deloc.

Am testat amplificatorul, e bun, radioul merge, adica se aprinde, dar nu se aude nimic in boxe.

Telefonul merge, pot suna, persoana apelata ma aude, deci merge si microfonul, dar eu nu aud nimic.

Modificat de Ashlee
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

cu urmatoarea problema ma confrunt la masina din profil. uneori se intrerupe curentul la bricheta. atunci cand se intampla, nu am curent la nici una din cele 3 brichete, nici la motorasul de stropit parbrizul, nici la stergatorul de la luneta. ma tine fara curent si cate 2-3 zile, apoi isi revine. totul e normal. dupa o perioada iar se intrerupe. e un ciclu.. al necunoscutelor pentru mine. acum merge. mentionez ca am verificat sigurantele, si sunt bune. acum, ca imi merge, am scos siguranta de la bricheta si am verificat motorasul de la stropitori. motorasul merge. poate fi un releu, sau altceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica rleele mari de la centrala electrica , cele 2 de la capetele ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc de raspuns Al Bundy. este vorba de cele 2 pe care scrie 460 pe ele? aici am pus o fotografie cu centrala electrica. cum le pot verifica? am cautat sa vad de un pret, pentru ca daca as sti ca sunt acestea,sau 1 dintre ele, le/l-as schimba

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA, de alea e vorba si este cel din dreapta cum te uiti la poza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc frumos de ajutor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am si eu o problema, nu imi mai merge nici lumina in torpedou (am atins din greseala cele doua fire care alimentau becul) si nici soclul brichetei pe fata. M-am uitat la tabloul de sigurante din partea dreapta a bordului si toate sunt ok. Unde ar trebui sa mai caut?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In cele din stanga bordului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc de raspuns Al Bundy. este vorba de cele 2 pe care scrie 460 pe ele? aici am pus o fotografie cu centrala electrica. cum le pot verifica? am cautat sa vad de un pret, pentru ca daca as sti ca sunt acestea,sau 1 dintre ele, le/l-as schimba

 

Pentru teste poti folosi un alt releu identic aflat pe alta pozitie. Le inversezi si verifici daca se "muta" si problema sau daca problema initiala dispare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am cautat si sigurantele din stanga si sunt bune si alea...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!