Jump to content

Relee si sigurante Passat B6


R_a_z_v_a_n
 Share

Postare recomandată

Salutare.Am si eu o mica intrebare legata de martorul airbag fault la un passat 3c 2006 1.9 tdi.Ieri am fost sa-l iau pe unchiul meu de acas iar acesta avea 2 bidoane si le-a pus in spate.Am plecat iar dupa vreo 2 km mi-a sarit una in fata pe trecerea de pietoni si automat am franat puternic.Unul din bidoane a cazut de pe bancheta direct sub scaunul meu iar atunci pac,airbag fault.Am inteles ca este vorba de sigurantele de sub scaun problema este ca momentan nu am timp sa ajung la o reprezentanta sa stau cu masinla pe acolo si nici nu stiu cam cat ar costa la reprezentanta ori stergerea erori ori schimbarea sigurantei in cazul in care ar fi stricata.Intrebarea mea este aceea daca eu as putea sa mai merg cu martorul airbag fault asa,daca se poate intampla ceva daca merg cu el aprins....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sunt sigurante, este o mufa acolo. trebuie verificata. Nu are ce sa se intample, doar sa nu sara airbag-ul in caz de... Doamne fereste

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

catalin - curata mufa cu un spray de contacte, pune-o la loc, dupa care sterge eroarea - cu VCDS-ul sau alt tester compatibil.

Daca eroarea o sa revina repede, in timp, trebuie remediata problema - solutie - eliminata mufa si pus pe direct.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok,multumesc mult baieti o sa ma uit la mufa sa vad ce si cum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salutare,aveti idee unde pot gasii siguranta pentru iluminatul de la numere?? am un passat din 2002

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut, am si eu o intrebare: unde este situat releu si siguranta de la pompa de motorina din rezervor? si care sunt denumirile lor? este vb de un passat b6 2007 2.0TDI BKP 140 cp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi documentul postat la inceputul topicului:

Fuel pump relay - J17 (404)

SB27 - Fuse 27 on fuse holder B

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!!!

unde pot gasi siguranta pentru radiocd?? la un passat din 2002

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

una e pe el, in spate - iar in panoul cu sigurante - pe lateralul bordului - sig. nr 37 - jos - sigurantele mari,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare tuturor,

aveti amabilitatea de a-mi spune si mie unde se afla situata siguranta pentru proiectoare. Mentionez ca de 2 saptamani nu-mi mai functioneaza. Pe spate ,,ceata'' este ok, insa pe fata proiectoarele ...nu.

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa inteleg ca daca ar fi fost siguranta nu ar fi functionat nici limina de ceata de pe spate.

Corect?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut , are careva ideee de ce se aude pacait-uri intre turatiile 1500 si 2500 iar cand intra turbina , nu se mai aude

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare!!!

unde este situata siguranta de la stergatorul din spate?? model passat 2002

va multumesc!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai gresit aria, aici este pentru Passat B6, probabil ca un raspuns mai rapid o sa ai pe aria de passat B5.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ot -

vezi siguranta 27 - este la sigurantele mari, pe randul 4, prima din stanga, cum te uiti la panou (panoul, pe partea stanga a bordului, sub capac)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

De cateva zile nu imi functioneaza motorasul de la strop gel.Initial am crezut ca nu am apa dar am verificat si apa e ok.Stie cineva unde se afla siguranta ca as vrea sa verific daca e cumva arsa. Va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai citit de curiozitate primul post al acestui topic?

SB31 - Fuse 31 on fuse holder B - 30A sau SB22 - Fuse 22 on fuse holder B - 30A. Depinde ce fuse box ai pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum pot sa aflu km reali la un B6 ? Stiu ca la BMW este un cip pe cheie care nu se pot da inapoi si acolo poti vedea km reali , este asa ceva si la VW Passat 1.6 105 CP , 2010 TDI ?ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti raspund aici cu toate ca suntem offtopic. La masinile cu EDC 16 se poate citi, dar nu la toate - sunt unele care nu au implementata functia de inregistrare Km. Cei care sunt stocati atat in ECU cat si pe Instrumente se pot modifica. EDC 17 nu permite interogarea Km stocati in ECU (vezi motoarele CR). Detalii aici. In cazul Km care nu se pot citi folosind VCDS exista posibilitatea citirii acestora prin demontarea ECU si citirea pe banc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare tuturor. Imi puteti spune si mie unde se afla situata siguranta pentru proiectoare? Masina este B6/varianta trendline, motor CBAB, din iunie 2008. Multumesc anticipat.

Modificat de teal_c
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!