Jump to content

VW Polo GTI 9n3


monkishor

Postare recomandată

  • 3 months later...
  • Replies 204
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • monkishor

    69

  • RoSonic

    17

  • vlad_pvs

    16

  • p.i.g

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

incepand de astazi, masina a iesit de la vanzare :)

am luat decizia asta pt ca imi este foarte greu sa ma despart de ea.

intre timp a mai sosit si intercoolerul de la forge, pe care sper sa am timp zilele astea sa il montez :)

Link către comentariu
  • 9 months later...
Publicat (modificat)

A trecut ceva vreme de cand am scris aici.

Intre timp intercoolerul a fost montat, iar pe langa asta am decis ca a venit si vremea franelor. motiv pentru care am decis sa cumpar pe fata frane de Porsche Boxter S, cu discuri Brembo Max, iar pe spate frane de audi TT 1.8T cu discuri de la Tarox.

diferenta la franare este majora, insa mai este de lucru cu prinderea. din cauza ca prinderea etrierilor a fost facuta la comanda in anglia, mai e loc de mici ajustari, dar nimic major. sunt multumit de ce au facut, tinand cont ca nu au avut masina la fata locului, sa poata lucra pe ea. totul a fost facut pe baza de masuratori. singura problema este ca din cauza dimensiunii etrierilor, a trebuit sa apelez la flanse pentru rotile de iarna pe fata (rotile originale ale masinii)... 20mm momentan, dar in momentul in care ajustarile vor fi facute, va fi undeva in jur de 5-10 mm maxim (le-am luat pe cele de 20 pt ca trebuia sa ies cu masina din service si altfel nu puteam pleca cu ea, iar astea erau singurele pe stoc :) )

pe langa partea de franare, am profitat de ocazia ca masina a stat pe bara asa ca am decis ca e timpul unei schimbari la nivelul rotilor...

initial vroiam sa merg pentru niste BBS RC04, insa nu am gasit nimic acceptabil, asa ca am decis sa le reconditionez pe cele pe care le aveam. momentan sunt plecat din tara asa ca inca nu stiu cum arata pe masina. singura poza pe care o am cu ele este cea pe care am atasat-o. sper ca pana la sfarsitul saptamanii sa pot aranja cu cineva care este in tara sa se ocupe de cauciucuri si montaj.

o sa pun mai multe poze cand ajung in tara. pana atunci ma bucur doar de cele trimise de binevoitorii din tara :))

post-25318-0-76537200-1337159292_thumb.j

post-25318-0-92557400-1337159616_thumb.j

Modificat de monkishor
Link către comentariu

Blanaaaaa :D Abia astept sa vad masinuta gata :P

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!