Jump to content

VW Polo GTI 9n3


monkishor

Postare recomandată

frumoasa...dar nu isi merita banii, dar gusturile nu se discuta...

Link către comentariu
  • Replies 204
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • monkishor

    69

  • RoSonic

    17

  • vlad_pvs

    16

  • p.i.g

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

mersi pt aprecieri baieti...

intradevar gusturile nu se discuta, insa din punctul meu de vedere isi merita fiecare banut....te invit chiar la o tura sa vezi de ce.

in aceiasi bani aveam optiuni precum:

- 118d, singurul atu era tractiunea spate. in rest ar fi fost cu optiuni ft putine (xenon si clima bizona)

- clio rs - exterior si performante extraordinare, insa interior de nota minus 3... si totusi in masina stai mai mult in interior. + NO TURBO

- fiesta st - ceva mai ieftin, insa no turbo = no fun :blah:

- golf gti CHEL, o varianta atragatoare, insa am preferat mai multe optiuni decat o masina de clasa mai mare cheala

- ibiza cupra, insa nu ma atragea designul

vorbim de masini noi.

singura masina pe care as fi luat-o sh ar fi fost mazda rx-8 dupa care sunt mort ca si design, insa pe langa faptul ca motorul este dubios, cu scaunul blana jos si in spate atingeam acoperisul cu capul (am 1.91), iar asta ar fi fost un impediment pt o masina de zi cu zi :D

cineva mi-a cerut o poza cu cum bat farurile... promit ca maine seara voi face.

Link către comentariu

Super tari lupele din faruri si arata foarte bine. As fi si eu tentat dar parca mi se par cam mici lupele acelea pentru farurile de Golf 5, totodata i-as vopsi interiorul farului negru.

Pune mai multe poze, inclusiv ziua aprinse si pe intuneric. Apropo cum s-a fixat lupa aia in interiorul farului? Se mai poate reveni la farul stock sau a fost gaurita oglinda si largita ca sa aiba loc lupa? Din cate stiu farurile astea erau Bixenon, cum ai procedat cu faza lunga? mai functioneaza sau ai anulat-o? Sau acum la flash se aprinde si lunga si bixenon?

Bafta in continuare cu modificarile, masina arata super. :blah:

Modificat de Auras
Link către comentariu

felicitari pentru masina !! B 96 CZR :blah: nr l-ai luat in noiembrie odata cu masina ? eu in august (B 72 CZR) l-am luat pe ultimul .. cel putin asa mi-au zis ca e ultimul

Sa o stapanesti sanatos, arata foarte bine.

Link către comentariu
Super tari lupele din faruri si arata foarte bine. As fi si eu tentat dar parca mi se par cam mici lupele acelea pentru farurile de Golf 5, totodata i-as vopsi interiorul farului negru.

Pune mai multe poze, inclusiv ziua aprinse si pe intuneric. Apropo cum s-a fixat lupa aia in interiorul farului? Se mai poate reveni la farul stock sau a fost gaurita oglinda si largita ca sa aiba loc lupa? Din cate stiu farurile astea erau Bixenon, cum ai procedat cu faza lunga? mai functioneaza sau ai anulat-o? Sau acum la flash se aprinde si lunga si bixenon?

Bafta in continuare cu modificarile, masina arata super. ;)

se poate reveni oricand la farul normal. lupa este ca un bec mare, are prinderea cat gaura de la oglinda. nu se da nici o gaura. faza lunga am deconectat-o, desi puteam sa o las si pe ea. am considerat ca e mai bine asa. m-am gandit si eu la treaba cu farul negru, insa m-am gandit ca daca fac asta, nu as putea reveni niciodata la farul stock. desi nu am motive.

felicitari pentru masina !! B 96 CZR :) nr l-ai luat in noiembrie odata cu masina ? eu in august (B 72 CZR) l-am luat pe ultimul .. cel putin asa mi-au zis ca e ultimul

Sa o stapanesti sanatos, arata foarte bine.

numarul il am de acum 3 ani. inainte de asta am avut un punto care a avut un sfarsit nu chiar fericit din cauza unui idiot.

Link către comentariu

arata foarte bine farurile, eu mi-am pus angel eyes tot pentru a putea avea xenon cu lupa, nu am stiut ca se poate monta lupa pe cele originale. Nu te-ai gandit la o resoftare? ;)

Link către comentariu

softul va veni, dar sunt alte prioritati momentan... evacuare custom, admisie CAI de la injen (inca nu sunt sigur pt ca si-a pus un prieten si la prima balta a facut-o varza) si deabia apoi softul de stage 2 ca sa poata face managementul motorului cum trebuie.

dar stii cum e, niciodata nu e batuta in cuie ordinea...

Link către comentariu

ne-am intalnit ieri seara pe barbu vacarescu ... la semafor la kaufland :icon_thumright:

se vede foarte bine xenonul

Link către comentariu

Pai poti pune un stage1 si apoi linistit trece la stage2, macar le faci treptat, si e si asta o satisfactie sa o faci sa mearga din ce in ce mai bine ;) Astazi am pus un soft stage1 Revo, masina merge muuuuult mai tare ;) iti recomand si tie Revo, ai posibilitatea de a seta ulterior anumiti parametrii (Boost, Timing, Fuel), si un simplu stage1 te duce pe la 210 cai, ceea ce e impresionant zic eu :D

Link către comentariu

ma indoiesc ca stage 1 te duce in 210cp... ai un dyno care sa dovedeasca asta ? doar din soft cu turbina k03 poti obtine maxim 200 cp, fara probleme. MAXIM.... doar din soft valorile vehiculate ca fiind adevarate, fara alte modificari sunt de 190-195 cp

arata-mi un site ceva sa ma documentez te rog.

daca ar fi sa fac stage 1, as face la rabbane.. pt ca stiu ce stie sa faca pe 1.8T >:) + ca la el pot aduce modificari ulterioare in caz ca mai fac modificari motorului.

pana una alta aveti pozele promise cu cum bate lumina de la faruri:

faza scurta:

img0507q.jpg

faza lunga:

img0511l.jpg

faza scurta:

img0516c.jpg

faza lunga:

img0515m.jpg

Link către comentariu

Se vede foarte bine! Sa stii ca te suspectez ca pozele cu "faza lunga" le-ai facut ziua :).

Modificat de rex
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

salut.am si o intrebare.farul la tine e cu sticla sau e din plastic?ca as vrea sa pun si eu la fel pe golf VI meu dar sticla la far din plastic si ma gandesc sa nu se topeasca la 350 de grade la cat o incalzesc ei.

Modificat de kleine
Link către comentariu

iateuita cine s-a gandit sa-si posteze masina paicilea . :D . va spun eu , masina chiar merita fiecare banut . am avut ocazia sa merg de mai multe ori cu ea si chiar poate fi considerata un "pocket-rocket" . acuma sa vedem cum va fi dupa CAI , evacuare si soft . daca ar fi dupa mine , as lasa-o cat mai stock la exterior si cat mai blana la motor .:blah_:

Link către comentariu

Felicitari pt masina, arata foarte bine. Ti-am vazut si eu ieri farurile si sunt chiar tari lupele. In farul de polo arata foarte bine.

PS: Vezi ca suntem colegi de facultate, de serie chiar. :ceuameni:

Link către comentariu

mersi pentru aprecieri baieti

@kleine la toate masinile noi se foloseste un fel de plexiglas sau plastic. e in regula treaba. tot plastic am si eu

@animalutz vezi ca am o treaba cu tine cu bara aia de ti-am spus de ea :P

@andrei JSE haha... tare asta :) e mica rau lumea.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Felicitari pentru alegere! Sper sa fi cel putin la fel de multumit ca mine... Masina ofera multe si poate multe!

Legat de soft, nu cred ca vei avea probleme, daca faci oriunde vrei tu resoftarea, atunci cand vei vrea sa treci de la asazisul stg1 la stg2. Oricum, cresterea mare e din soft, clar. Dupa celelalte modificari (admisie,evacuare)si "gadilatura" de soft de dupa, nu vei ajunge asa departe fata de un soft normal. Caz concret la mine: soft normal - 180cp si 300Nm, evacuare turboback Milltek + soft ("adaptat" pentru evacuare) impins un pic mai sus 190cp si 320Nm. Totul plecat de la 144cp si 220Nm cat a dat cu softul normal (dar cu evacuare). Dar, dupa cum privesti lucrurile, sunt posibile mai multe, fiecare avand tehnicile lui - cel care resofteaza sau firma in cauza. Asa ca spor la treaba!

frumoasa...dar nu isi merita banii, dar gusturile nu se discuta...

Am vrut sa spun chestia asta ca raspuns pentru posesor cand zicea de Ibiza ca nu ii place cum arata, dar spun acum sub alta forma: merita Ibiza, care e la pret de Golf 5 gti? Si ma refer la FR, nu la Cupra... Sau de curiozitate, ce isi merita banii in aceaasta clasa? Chiar as vrea un raspuns pertinent si plin de argumente din partea ta, Floriane... Te intreb pentru ca si eu cand am ales masina - aceeasi, by the way- nu am gasit oferta mai buna si aici ma refer la pret/calitate/ perfomante/optiuni. Mersi!

Modificat de Zyx
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!