Jump to content

VW Polo GTI 9n3


monkishor

Postare recomandată

a fost o masina cumparata "din scurt". fara sa stau prea mult pe ganduri, insa nu sunt deloc dezamagit de alegerea pe care am facut-o. Momentan are 2 luni de zile si aproape 6500 km.

ca si modificari deocamdata nu am umblat decat la sistemul de sunet si cateva maruntisuri pe ici colo...

Audio:

Clarion 778

Focal Polyglass 165 V1 pe fata

Amplificator JBL 75.4

Sub JBL 1204 BR

cablaje Audison

celelalte maruntisuri sunt un kit de arcuri Pro-Kit de la Eibach, un splitter valve de la Forge si folie Lumar pe toate geamurile 85 spate si 65 fata.

momentan sunt foarte multumit de cum se prezinta masina, iar ca planuri de viitor includ jante ATS DTC (jante pe care le consider ca cei de la VW trebuiau sa le puna stock pe masina), bara stabilizatoare din aluminiu Forge, evacuare Milltek (care am inteles ca pt Polo GTI o vor lansa la sfarsitul acestei luni), cold air intake Injen (din ce am inteles de la cei de la Injen, vor lansa kitul la inceputul lui ianuarie anul viitor) si un eventual soft gandit pt modificarile astea.

pozele sunt facute inainte de a monta arcurile.

img331311pu9.jpgimg3310nx1.jpg

Link către comentariu
  • Replies 204
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • monkishor

    69

  • RoSonic

    17

  • vlad_pvs

    16

  • p.i.g

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

va multumesc mult pt urari baieti...

am uitat sa spun ca in viitorul apropiat am in plan kitul de la polo cup edition. este singurul care mi se pare potrivit pt masina. am cautat la abt, rdx, caractere insa nici unul din ele nu mi se pare reusit..

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina :lol: 150 de cai intr-o masina cam la fel de grea k a mea :) ... sa-i dai "blana" cat mai multi km fara evenimente :Driver:

Link către comentariu
  • 1 month later...

Frumoasa masina! La un moment dat ma batea si pe mine gandul sa-mi iau una, dar am decis sa astept golf-ul mk6 gti.

PS: Te-am vazut in trafic saptamana trecuta

Drive safe!

Link către comentariu

Foarte frumos si in special pozele...

Sa o stapanesti sanatos si muuulti km fara probleme.

Asteptam noi poze cu arcurile montate si/ sau admisie/evacuare. :blush:

Link către comentariu

Felicitari pentru alegerea facuta si sa o stapanesti sanatos!!

Pe alb ii va sta super cu barile de Polo CUP.

Spor la treaba,

Link către comentariu
  • 1 month later...

Super masinuta!

Daca vreo data vrei sa vinzi jantele, sa le schimbi, da un semn!

Ce-i ciudat e ca *** rosie face mult!

Link către comentariu
  • 1 month later...

va multumesc mult pt aprecieri...

intre timp nu prea am mai avut timp sa ma ocup de threadul asta insa masina a primit mai multe cadouri....

splitter valve de la forge

am montat sistemul audio

folie pe toate geamurile

am modificat farurile cu lupa si xenon 6000k

intre timp am facut un prospect de piata si m-am documentat si in functie de cum ma ajuta situatia financiara mondiala masina va primi o evacuare turboback de 63 sau 70mm. tot pe partea de performanta voi astepta pe cei de la injen care in mom de fata dezvolta cold air intake pt polo gti, iar dupa asta masina va primi un soft stage 2 care sa gestioneze toate cele. estimez pe undeva pe la 210-220 cp reali.

cat despre design astept sa vina vara si ma voi decide intre kitu de cup si un set de jante bbs rx504, care din pacate sunt ft greu de gasit pt ca nu se mai fabrica.

pana una alta niste poze cu farurile...

OFF TOPIC: ma poate ajuta cineva sa vad forumul in modul "clasic" ? nu cu lista de posturi din care sa selectez eu ce sa vad ? ma scoate din sarite asta :Driver:

img0491.jpg

img0493.jpg

img0494.jpg

img0499.jpg

img0500.jpg

img0501.jpg

img0502.jpg

img0503m.jpg

Modificat de monkishor
Link către comentariu

Super! Exceptional!

Arata foarte foarte bine!

Ma bucur ca ai xenon pe faruri cu lupa :)).

Link către comentariu
Super! Exceptional!

Arata foarte foarte bine!

Ma bucur ca ai xenon pe faruri cu lupa :).

nu sunt fan xenon pe oglinda ;)

Link către comentariu
octavia 4ever

Cred ca am mai vazut pe un site asa ceva :) lupa asta are si angel eyes si costa 180 de euro . Am dreptate sau nu ? Super investitie :rolleyes:

Link către comentariu
Cred ca am mai vazut pe un site asa ceva :angry: lupa asta are si angel eyes si costa 180 de euro . Am dreptate sau nu ? Super investitie :)

este 189E + 100 E montajul... face toti banii.

Link către comentariu

superb arata pe alb.

iti urez sa ai parte de ea cat mai mult timp

si spor la modificari

Modificat de TIBI_84
Link către comentariu

Foarte frumoasa masina si imi place modificarea la faruri :banghead: Si eu sunt pentru xenon doar pe lupa. Poti da detalii de unde ai cumparat-o si cine ti-a facut montajul? Ma gandesc ca ar merge montata pe orice far cu oglinda nu? :banghead: Cand ai timp pune te rog cateva poze sa vedem cum bat pe sosea. Succes in relaizarea planurilor :banghead:

Link către comentariu
Foarte frumoasa masina si imi place modificarea la faruri :banghead: Si eu sunt pentru xenon doar pe lupa. Poti da detalii de unde ai cumparat-o si cine ti-a facut montajul? Ma gandesc ca ar merge montata pe orice far cu oglinda nu? :banghead: Cand ai timp pune te rog cateva poze sa vedem cum bat pe sosea. Succes in relaizarea planurilor :banghead:

cei de la bluexenon aduc nebunia, tot ei mi-au recomandat si pe cineva care sa faca montajul. oricum merita din plin. o sa fac poze diseara pe o strada fara lumina sa vedeti cum bat.

Link către comentariu

E foarte draguta masina. Sa o stapanesti sanatos si fara evenimente neplacute!

Link către comentariu
octavia 4ever

Il stiu de pe alt forum pe tipul care le monteaza.. mi se pare cam scumpa manopera , dar am auzit ca sticla de pe far se da jos dupa ce este incalzita intr-un cuptor , deci dureaza ceva timp . Oricum la 300 de euro aproape merita , ce are in minus fata de sistemul original din fabrica este autolevelingu . Te apreciez ca nu ti-ai pus xenon pe far fara lupa si ca ai bagat bani pentru a avea lupa :Driver:

Link către comentariu

da... foarte frumoasa masinuta. Multi km fara evenimente!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!