Jump to content

URGENT! Vreau un sfat!


lari27
 Share

Postare recomandată

As vrea sa stiu daca motorul de 1,6 TDI de pe un Golf 1 din 1983 se poate inlocui cu un motor de 1,3 D de pe un Polo din 1994 si ce modificari trebuie facute.

Am gasit motorul asta echipat la 600 euro si mi se pare un pret bun, avand in vedere ca motorasul meu a inceput sa consume ulei...

Astept sfaturi !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mpa@tuninggarage

Sfat mai bine nu te apuca. Decat daca iti da toata instalatia electrica, panou de sigurante si tot ansamblul de componente ce tin de motor si cutie!!! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. Nu exista 1.6 TDI, poate voiai sa zici 1.6 TD

2. La banii aia, sau mai putin chiar iti faci motorul tau sa mearga struna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. Nu exista 1.6 TDI, poate voiai sa zici 1.6 TD

2. La banii aia, sau mai putin chiar iti faci motorul tau sa mearga struna.

<{POST_SNAPBACK}>

Ai dreptate. Motorul este de 1588 cm si este turbo diesel.

Ma gandeam in perspectiva - in motorul meu a fost umblat odata si cand ma voi hotari sa-l repar trebuie sa schimb tot in el (...la R1)... M-am gandit ca voi iesi mai ieftin asa, pentru ca trebuie sa schimb si electromotorul si discul de ambreiaj si alte piese pe care mi le-a trecut mecanicul pe lista...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut cu max 500 eu iei un golf 2 adus de dincolo si gasesti in arad cluj si alte piete si ramai si cu toata masina ,mai si vinzi la altii de pe ea cate ceva , cred ca e un sfat bun si real(incercat de multa lume) :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!