Jump to content

Intrebare MFA - Bord


ValiB
 Share

Postare recomandată

Poate sa functioneze MFA-ul ( este instalatia completa) pe un bord normal, care nu are intrare de vacuum?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Functioneaza.. nu are treaba.. doar ca probabil la afisajul de consum ai 99.9, restul : km, ora, temp exterioara, temp ulei ar trebui sa fie ok daca ai senzorii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumes pt info, inseamna ca e stricata maneta, ca am senzorii...din ce imi aduc aminte, trebuie sa verific la cineva cu mfa functionabil, aparea pe afisaj o mica sageata, punct in dreptul la ce selectai, km, temp, etc

Functioneaza.. nu are treaba.. doar ca probabil la afisajul de consum ai 99.9, restul : km, ora, temp exterioara, temp ulei ar trebui sa fie ok daca ai senzorii
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nici mie nu imi merge si nu stiu de la ce este,nu indica nimic corect :D :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde ce vrei sa spui prin "nu merge" laur.. Daca prin apasarea butonului de MFA pe display se schimba afisajul, si iti trece prin toate, atunci mai mult ca sigur ori nu ai ori ti-s buliti senzorii. Pentru temperatura ulei si temperatura exterioara se folosesc senzori externi, pentru calcul consum se foloseste intrarea de vacuum.. pentru toate restu se face intern calculul, distanta, timp parcurs, medie viteza etc..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are insemnele cu km, km/h, l/100 etc in jurul afisajului? E posibil sa fi fost bord cu afisaj pt ceas fara MFA.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta a fost si intrebarea mea initiala, daca pe un bord normal poate functiona MFA-ul, o sa verific daca are insemenele, ca nu-mi aduc aminte acum bine

Are insemnele cu km, km/h, l/100 etc in jurul afisajului? E posibil sa fi fost bord cu afisaj pt ceas fara MFA.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scuze vali :rolleyes:

.. are toate insemnele,vacumul este bagat,dar nu afiseaza corect,de ex la consum arata 68%,la temp ulei 145 grade,si nu stiu ce senzori sa verific :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica in primul rand daca ai masa pusa bine. Masa la bord e un fir maro care vine prins cu un papuc langa delco.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am verificat si bordul are semnele in jusrul afisajului.

senzorii ii am pusi pe motor, sunt legati.

O as incerc au lat MFA si atunci va fi clar daca e sau nu de la MFA. sa vad peunde gasesc unul model dupa '90.

Are cineva asa ceva pt o proba?

Are insemnele cu km, km/h, l/100 etc in jurul afisajului? E posibil sa fi fost bord cu afisaj pt ceas fara MFA.
Modificat de ValiB
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!