Jump to content

masca fatza,sub bara de protectie


flopem
 Share

Postare recomandată

salut,sper sa nu se mai fi discutat problema asta ca nu am gasit nicaieri pe forum.

deci....

E vorba despre fasia de plastic din fatza de sub bara de protectie(un fel de masca daca pot sa-i spun asa)

Am pierdut-o pe drum cred si masina arata destul de uratzel acum,parca si-a pierdut linia aia frumoasa si as vrea sa ii pun alt ornament

Stie cineva daca gasesc asa ceva, separat, si aproximativ la ce pret?...sau alte variante/optiuni

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

evident ca gasesti

reprezentanta

probabil cateva zeci de lei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e vorba de grila din plastic care e sub numarul de inmatriculare, eu am luat una de la volksman prin primavara si nu s-a potrivit. Ar trebui sa o mai am pe undeva prin casa. De ce nu s-a potrivit ? Ceea ce imi trebuia mie era trapezoidala, putin mai lata sus decat jos. Ceea ce mi-a trimis el era dreptunghiulara. Trimite-mi un PM daca te intereseaza, o caut prin casa, o masor, o pozez si daca tu zici ca e ceea ce iti trebuie tie, ti-o trimit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu daca vorbim despre aceeasi grila....tu te referi cumva la grila dintre farurile de ceata?

Eu ma refer la masca aia lata de 2 cm si subtiica care reprezinta punctul cel mai jos din fatza al masinii

Aia cu care dai in iarma cand mergi pe drum rau si in borduri cand sunt prea inalte.

de aia zici si tu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cel mai bine e sa avem o poza cu "problema" si atunci eliminam ghicitul, scurt - la obiect - everybody happy :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se gaseste separat dar este destul de scump. Eu am luat un pietroi cu scutul si mi l-am rupt, iar la acel ornament mi-am rupt doua urechi de prindere. Am gasit la reprezentanta, dar nu mai stiu pretul pentru ca am schimbat mai multe. Cred ca este in jur de 40-50 lei. parca se numeste "ornament sub bara", si se prinde de scut.

Modificat de cmircea
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cel mai bine e sa avem o poza cu "problema" si atunci eliminam ghicitul, scurt - la obiect - everybody happy :icon_thumright:

Corect.

Ceea ce am eu este grila neagra din plastic incercuita cu rosu.

post-16465-1223891477_thumb.jpg

Modificat de Black Daniel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar asa, nu este vreo poza cu acel ornament? Ca eu nu cred ca am si daca ii sta bine skodei mele cu asa ceva sa ii pun. Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cine nu e lamurit despre ce e vorba sa bage capul sub spoilerul mare (=cover for bumper) iar dedesubt se vede fasia de plastic cu vreo 4 urechi fixata si cu torxuri de 20 in spoilerul mare

codul piesei:

6Y0 807 061 SPOILER

Modificat de FABIAn RuSu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici eu nu o mai am de prin iarna. A cedat la lupta cu nametii.

Problema e ca am vrut sa o iau de la reprezentanta si ... surpriza ... 90 sau 100 RON.

Asa ca am renuntat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

... surpriza ... 90 sau 100 RON.

daca crezi ca e scump, poti oricand sa cumperi plasa(vezi grila poza semnatura) si sa ii faci "home tuning". Este destul de simplu de facut, doar ca trebuie prinsa bine sa nu zornaie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu mi-am comandat chiar azi una de la dealer skoda in cluj si a costat doar 35 ron...mi se pare rezonabil pretul

totusi parca fara ea masina arata destul de urat mai ales daca te apleci putin si ii vezi suruburile de la scut etc etc

Plus ca te ghideaza foarte bine la borduri...de cand nu o mai am deja mi-am zgariat pareta dedesupt de o bordura!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tocmai de aia se monteaza

ca sa ai reper la borduri

la RS e turnata direct odata cu spoilerul mare

Modificat de FABIAn RuSu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

si la HTP-ul meu 1.2 BME e tot turnata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am am comandat-o la Augsburg, cred ca ~ 5-60 RON. Oricum sub 100....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru cine mai vrea acel ornament, am unul pentru donat ( modelul cu facelift ) :frigbaitata:

P.S. si la HTP ,NU este turnata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!