Jump to content

Bestiutza mea:D


Robotelu

Postare recomandată

Arata neasteptat de bine, chiar nu sunt inestetici, sunt curios cum arata cu bara montata. Felicitari !

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
  • Replies 447
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Robotelu

    221

  • Muale

    57

  • Laurentiu_LWR

    12

  • rudiRUD

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Uite cam asa arata pe masina:

20121130155542bj.jpg 20121130155557.jpg

Si vreo 2 cadouri trimise de Mosu' in avans: magazie de cd-uri in bord si niste slapi Bridgestone Turanza ER-30 pentru la vara.

20121130155106.jpg 20121130155142.jpg

20121130155624.jpg 20121130155706.jpg

20121130155735.jpg 20121130155758.jpg

Si ca de obicei, la rubrica de multumiri ii mentionam pe @mad_kat pentru magazie si @mishu999 pentru cauciucuri. :beer:

Link către comentariu

si alte tips-uri, sticker mai mic, stergetor de g5 :) le aveam pe suflet,trebuai sa le pun laolalta.

Link către comentariu

Casetofonul e Beta, nu Gamma. :blah: O sa trec la Gamma cand o sa-l gasesc la un pret ok si trebuie sa ma orientez si spre niste boxe aftermarket mai bunicele pentru spate. As fi preferat tot OEM, dar cum nu am unde sa pun tweetere, incerc sa gasesc ceva AM care sa impace si joasele si inaltele.

Deocamdata magazia nu e conectata, deoarece proprietarul a pierdut cablul de legatura. Am dat comanda pe adelaida, dar abia peste vreo 3 saptamani o sa pot sa-l ridic.

Navigatie 2din nu-mi pun pentru ca au pretul destul de ridicat, au nevoie tot timpul de cd ptr navigare, iar hartile sunt destul de vechi. Am GPS pe telefon pentru atunci cand simt dorinta sa explorez vagaunile patriei. :lol:

Trim-urile arata mai rau in poze decat in realitate, dar nu neg ca le-ar prinde bine o reconditionare. Probabil la primavara o sa incerc, sa vad ce iese.

Tips-urile sunt... sudate de toba sport, deci mai greu cu schimbatul. Poate ca nici unghiul pozei n-a fost cel mai potrivit, dar deocamdata vor ramane asa. De sticker am vorbit cu un coleg, zicea ca azi le face, dar n-am reusit sa dau de el la telefon. Stergator de Golf 5 vreau sa-i pun de mai mult timp, dar deocamdata n-am gasit o oferta mai prietenoasa cu portofelul. :frigbaitata:

Link către comentariu

Cd changer l-ai luat sa il folosesti sau mai mult de look?adica...cine mai asculta cd audio? Bagi 50melodii in tot bordul. :)

Navigatie replica, sd card.

La tipsuri aplici flexul...

From HTC via Tapatalk.

Link către comentariu

Magazia am luat-o in primul rand ca am gasit-o la un pret convenabil. :icon_cheesygrin: Normal ca o s-o si folosesc, ca de aia am luat-o; la 10-15 melodii pe cd, cu 6 cd-uri am 70-80 de melodii. Eu zic ca e cat de cat suficient, ca nu stiu daca gasesc atatea melodii de calitate. Pentru mp3-uri am modulatorul, pe care intra minim 200, deci nu e panica. :rr:

Navigatiei deocamdata nu-i vad rostul, cea de pe telefon descurcandu-se onorabil. :Driver: Poate ar fi o idee cu replicile, dar deocamdata viitoarele finante se vor duce pe tempomat si stergator de luneta.

Link către comentariu

Draguta masina ta Robotelule. Imi place ca o ingrijesti. Imi plac "slapii". Cauciucuri de astea am avut si eu, si cred ca au printre cea mai mare protectie janta la borduri.

Pe mine stergatorul de golf V nou cu tot cu lamela si protectia de la surub m-a costat proximativ 120 ron deci nu cred ca merita sh, poate nimeresti unul la care lamela trebuie inlocuita sau prinderea lamelei pe brat e uzat ca tot acolo ajungi ca bani.

In continuare imi permit sa iti fac cateva recomandari, unele dintre ele fiind facute si de baieti mai sus, dar insist poate te convingem :D

Am sa incep cu ce nu imi place:

-toba nu prea e ce trebuie. Ar merge alte tipsuri mai mici in diametru ca la golf V gti eventual taiate utin oblic de sus in jos.

-stickerul cu vw forum e mult prea mare. Mult mai bine ar arata unul mai mic daca nu ascunzi ceva sub actualul.

-trimurile si si consola centrala: daca nu vrei sa le vopsesti sau sa le foliezi macar curata vopseaua cauciucata de pe ele.

Acum ce as modifica in plus daca ar fi masina mea:

-niste stopuri hella de de gti (RBBR)

-folie pe geamuri

-stergator golf V la spate

-pilot automat

-volan trei spite

Ar mai fi si altele, dar nu stiu ce buget ai.

Bafta cu masinuta!

Modificat de virus
Link către comentariu

Mersi de aprecieri. :D

Am sa incep cu ce nu imi place:

-toba nu prea e ce trebuie. Ar merge alte tipsuri mai mici in diametru ca la golf V gti eventual taiate utin oblic de sus in jos.

O sa vad ce rezolv pe la primavara. Deocamdata o sa cam intre in hibernare masinuta.

-stickerul cu vw forum e mult prea mare. Mult mai bine ar arata unul mai mic daca nu ascunzi ceva sub actualul.

:)) Pe Elodia, sau ce sa ascund? Asa a iesit de la plotter-cutter(probabil nu stia ala sa scaleze), dar am dat deja comanda de unul mai mic, pentru luneta.

-trimurile si si consola centrala: daca nu vrei sa le vopsesti sau sa le foliezi macar curata vopseaua cauciucata de pe ele.

La fel, tot la primavara o sa vad ce le fac. Cel mai probabil doar o sa dau vopseaua jos.

Acum ce as modifica in plus daca ar fi masina mea:

-niste stopuri hella de de gti (RBBR)

-folie pe geamuri

-stergator golf V la spate

-pilot automat

-volan trei spite

Ar mai fi si altele, dar nu stiu ce buget ai.

Bafta cu masinuta!

Stopuri de GTI am si eu in plan, dar n-am gasit deocamdata unele intregi sau la un pret mai prietenos.

Folie pe geamuri... deocamdata sunt in dubii. Daca ar fi sa pun, mi-ar placea sa fie aceeasi transparenta si nu foarte inchisa.

Stergatorul de Golf V probabil tot la primavara, macar sa-l pasuiesc de frigul din iarna asta.

Pilot automat tot caut, insa am gasit doar cu un singur buton pe lateral si n-as prea vrea d-asta. :icon_confused:

La volan cu 3 spite, iar am o dilema(vorba profului de S.C.D. cand semanau testele intre ele :lol:): pe de o parte, imi place aspectul din spate mai butucanos al celui in 4 spite, dar nu neg ca per total cel in 3 ar arata mai bine. Problema e la pret, ca mi s-a cerut un Eminescu si un Vlaicu pe el. :tuktuk:

Link către comentariu

tempomat cu un singur buton am eu...este ok,oricum in 80% din cazuri doar butonul ala il folosesti. la drum intins mai folosesc si Resume, dar atat. on/off nu il ating, e mereu pe on.

folie...50% daca vrei la fel peste tot.

volanul...nu mai sta pe ganduri. se tine altfel in mana pielea,aspectul este clar superior.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Doua vesti pe ziua de azi, una buna si una proasta.

Partea proasta e ca azi am incercat magazia de cd-uri. Si nu merge. :( Face un zgomot ca si cum ar cd-ul ar fi stramb, dar l-am probat in laptop si nu e. Nici tastele 1-6, Load si Eject nu sunt luminate. Incerc dupa ora 8 sa dau de colegul de la care am luat-o, sa vedem ce e de facut.

Partea buna e ca azi masinuta a implinit 230.000 de km. Si partea si mai buna e ca am reusit sa fac rost de maneta de tempomat si cablaj. :icon_bounce:

20121220120739.jpg 20121220190620.jpg

Link către comentariu

Nasoala vestea cu CD-Changerul... sper sa iti recuperezi banii.

Eu nu sunt multumit deloc de produsele care le-am achzitionat de la colegul de unde ai luat si tu changerul...

Sa imi spui si mie te rog dupa ce montezi tempomatul daca este dificil de instalat pentru ca urmeaza in cateva saptamani sa imi pun si eu si sa stiu ce ma asteapta :))

Link către comentariu

@quaresma91: Inca nu am rezolvat. S-a mai imbunatatit situatia dupa ce am schimbat bobina, dar nu s-a rezolvat. Am mai auzit si varianta unei supape care nu inchide cum trebuie, dar daca facea figuri ma gandesc ca mi-ar fi tremurat si in accelerare. Am tot zis ca ma duc sa verific compresia, dar am ramas cu zisul. :icon_confused:

Bogdan, eu sper totusi sa se rezolve amiabil. Deocamdata vad ca nu raspunde nici pe PM nici la telefon.

Din ce am inteles la partea cu tempomatul, trebuie desfacute plasticele de la volan, panoul cu sigurante, volanul si stergatoarele. Deocamdata n-am reusit sa fac rost de cheie ptr volan(M12) si presa pentru stergatoare(da' pana la urma poate fac ceva artizanal).

O sa fac ceva poze cand o sa reusesc sa-l montez, dar cred ca dupa Craciun. Asta, desigur, daca scapam de ziua de maine. :))

Modificat de Robotelu
Link către comentariu

surubul de la volan trebuie strans cu atentie (cuplu) si dupa 2-3 desfaceri trebuie inlocuit.

M12 este, se gaseste trusa de pus pe clicket, nu stiu daca este si bit-ul solo.

la stergatoare trebuie presa si wd40, daca nu ai umblat la ele de mult timp. grija si la plasticul de sub parbriz...recomand sa il desfaci cand e cald.

Link către comentariu

Am facut rost de sticker mai mic(e argintiu, nu alb), asa ca va cer parerea referitor la pozitionare:

Ignorati-l pe cel vechi... si mizeria de pe ea. :frigbaitata:

loc4.jpg loc3.jpg

loc2.jpg loc1g.jpg

Si vreo cateva poze impreuna cu cealalta bestie a familiei. :))

41352343.jpg 64320581.jpg

79640811.jpg 80755810.jpg

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!