Jump to content

Bestiutza mea:D


Robotelu

Postare recomandată

Pana la urma am ales Cobra. :D Nu da foarte multe alarme false, in general in zona benzinariilor si magazinelor cu usi automate. :icon_cool:

Aaa, ieri am aflat ca detecteaza si ambuteiaje si trenuri(mi-a dat alarma inaite de o trecere la nivel cu calea ferata). Si-am citit in carte ca are si aceasta functie. :rolleyes:

Si 2 poze facute in graba cu detectoru' :santa:

dradar1.th.jpg dradar2.th.jpg

Nu pun poze cu masina ca e murdara rau. :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
  • Replies 447
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Robotelu

    221

  • Muale

    57

  • Laurentiu_LWR

    12

  • rudiRUD

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sa il stapaniti sanatosi,sa nu il lasati in geam pt. ca veti ramane fara el..

P.S Arunca husele alea de pe scaune,zici ca e taxiu :frigbaitata:

Link către comentariu
Pana la urma am ales Cobra. :D Nu da foarte multe alarme false, in general in zona benzinariilor si magazinelor cu usi automate. :)

Aaa, ieri am aflat ca detecteaza si ambuteiaje si trenuri(mi-a dat alarma inaite de o trecere la nivel cu calea ferata). Si-am citit in carte ca are si aceasta functie. :biggrin:

Si 2 poze facute in graba cu detectoru' :santa:

dradar1.th.jpg dradar2.th.jpg

Nu pun poze cu masina ca e murdara rau. :)

nice,sa il folosesti sanatos si sa te scape de probleme, tre sa imi iau si eu un "sarpe" k m-au cam usurat astia de banuti... esti cumva de prin zona vladuleni-bilteni?

Modificat de michael s
Link către comentariu

bine ai facut ca ai ales Cobra. cunosc o gramada de cazuri la Whistler cand dupa 1-2 sapt nu mai mergeau.

si cum a zis si But_Fns, schimba husele alea, in a 2-a poza sunt aruncate acolo numa sa fie...

sa stapanesti sanatos masinuta si sa speram ca nu o sa mai ai parte de "surprize" nepalcute...

Link către comentariu

Multumesc tuturor ptr urari. :icon_thumright: Husele intr-adevar par aruncate, dar masina era inchisa cand am facut pozele si mi-a fost lene sa ma mai duc in casa sa iau cheile. :icon_cool: Nu ma prea intereseaza aspectul, cat functionalitatea. Si pana acum au protejat scaunele binisor. :Driver:

@michael s : Sunt din Moi :icon_cool:

Link către comentariu
  • 3 months later...

Din pacate, ceva vesti proste. :icon_thumright: Mai spre toamna, frate-miu a atins destul de tare o bordura; am zis ca nu e prea rau(jantele erau acoperite si de noroi), dar cand am fost pe-acasa in vacanta si ne-am uitat mai atenti, am vazut ca una e lovita destul de rau(cam 1/3 din janta) si celelalte aveau mici ciupituri.

Asa ca am luat decizia sa le reconditionam, cel mai probabil peste 2 saptamani cand ajung acasa. Daca tot trebuie vopsite, ne-am gandit sa va cerem parerea cu privire la culoare. Atasez si 2 poze, poate e vreun coleg mai experimentat in Photoshop si ne ilustreaza ideile voastre referitoare la culori. :P

sideviewb.th.jpg stangafata.th.jpg

Link către comentariu

Pt ca sunt niste jante relativ mici,eu zic sa nu le faci negre/culori inchise pt. ca senzatia ca vor fi si mai mici..cel mai bine le faci tot argintii sau ceva apropiat de nuanta asta.. Bafta!

Link către comentariu

Cam asa ne gandeam si noi, ca vopseaua de pe masina nu prea cred ca "se pupa" cu alta vopsea decat argintiul asta... :blah_:

Deocamdata incep sa ma interesez pe net de materiale, dar nu prea gasesc lac. :P

Modificat de Robotelu
Link către comentariu
  • 4 weeks later...
Publicat (modificat)

In sfarsit jantele au fost reconditionate :D si montate pe Bestiutza ;)

img0427dk.th.jpg img0426f.th.jpg img0425j.th.jpg img0424f.th.jpg img0423i.th.jpg img0422l.th.jpg img0419jf.th.jpg img0418gf.th.jpg img0417e.th.jpg img0416hz.th.jpg img0415r.th.jpg

Modificat de Robotelu
Link către comentariu

Asa mai da..parca calca mai cu incredere ;)

Te-ai gandit la niste faruri replica R32? :D

Link către comentariu

chiar au iesit bine. :D

Link către comentariu
(...)

Te-ai gandit la niste faruri replica R32? :D

Da dar... incercam sa strangem bani ptr faruri+kit xenon. Dar mai avem de strans. Mai ales acum ca incepe Baselu' sa taie din salariile parintilor. :lol:

chiar au iesit bine. ;)

Foarte multumim! :beer:

Bestiutza a primit si "botosei de vara" : 2 Michelin Energy Saver si 2 Bridgestone Potenza ... 220 de lei toata afacerea. :D

Link către comentariu

Culoarea masinii tale este superba (e posibil sa ma repet) pacat ca este pretentioasa, dar cand este curata merita :D

Link către comentariu
  • 1 month later...

Se apropie schimburile si ma bate gandul sa schimb si sabotii(poate va puteti da cu parerea de care sa iau, eu la prima vedere inclinand spre Ferodo). Pana atunci insa, Bestiutza a implinit 200.000 km! :Driver: :vwrullz: :beerchug:

Multi ani sa mearga, multi ani sa mearga, LAAAAAAA MUUUULTI AAAAAAAAAAANII! :wub: :vwrullz:

img0499zuf.th.jpg img0500u.th.jpg img0501m.th.jpg img0509de.th.jpg

Link către comentariu

ferodo sunt bune,cam scartzaie pe discuri dar sunt bune,eu doar ferodo folosesc si sunt f multumit

Link către comentariu
CRIS7I PITICU

Sa o stapanesti sanatos .Si a mea e tot axr din 2002 dar e 1.9 :) tdi pompe duse, 4 usi si are mai multe dotari.Eu sunt foarte multumit de ea.Eu vreau s-o vand dar la 9700 euro cat am dat pe ea............................... mai bine o tin ca iau f putin acum. :(

post-37444-1277662357_thumb.jpg

post-37444-1277662362_thumb.jpg

post-37444-1277662366_thumb.jpg

post-37444-1277662368_thumb.jpg

post-37444-1277662374_thumb.jpg

post-37444-1277662377_thumb.jpg

post-37444-1277662380_thumb.jpg

Link către comentariu

Asta e AXP, benzinar. :P Merci ptr urari! ;)

Imi pare rau sa te dezamagesc, dar pe un diesel din 2002 cu (probabil) peste 125k km, chiar daca e Highline Full-Extra-Mega-Options, mai mult de 7200 - 7800 de euro nu cred ca poti sa iei (cu toate ca arata foarte bine :) ). Asta e piata, iar banii pe care ii bagam in masini n-o sa-i mai vedem veci-pururi! :(

Link către comentariu

Azi am schimbat uleiul si filtrul de ulei... toata treaba costand 190 lei. :icon_thumright:

- ulei Castrol Magnatec 5W40 - pret 135 lei bidonul de 5 l

- filtru de ulei Mann - pret 20 lei

- manopera - 20 lei

- T.V.A - 15 lei

Am schimbat si placutele fata cu unele Ferodo, la 120 de lei. :icon_thumright:

Link către comentariu
Bestiutza a primit si "botosei de vara" : 2 Michelin Energy Saver si 2 Bridgestone Potenza ... 220 de lei toata afacerea. :icon_thumright:

de unde ai luat asa ieftine anvelopele?sunt noi?

Link către comentariu

Nu anvelopele nu sunt noi. Sunt luate de la cei care se ocupa sa le aduca din Germania

Link către comentariu

Niste ocheti mai albi :icon_thumright: :

img0542l.th.jpg img0551z.th.jpg img0552p.th.jpg

Link către comentariu
  • 1 month later...

Azi am curatat interiorul. :Driver: Sezutul de la bancheta din spate am reusi sa-l dam jos, deci l-am bagat la masina de spalat. Ptr restul am folosit metoda perdea+Vanish, iar la final am si aspirat.

Cateva poze cu desfacerea banchetei:

img0117qb.th.jpg img0119vr.th.jpg img0120x.th.jpg img0121ti.th.jpg img0125dj.th.jpg img0126do.th.jpg

Si cam asta e rezultatul: :)

img0127ns.th.jpg img0128jc.th.jpg img0131k.th.jpg img0138j.th.jpg img0136l.th.jpg img0135v.th.jpg

Si daca tot am facut-o frumoasa pe interior, i-am tras si-o baie bine-meritata: :(

img0140dz.th.jpg img0143n.th.jpg img0144i.th.jpg img0146ub.th.jpg img0147mq.th.jpg img0148g.th.jpg

Modificat de Robotelu
Link către comentariu

Bv pt ca ai grija de ea :Driver: Ai facut treaba buna cu spalatul

Link către comentariu

Foarte multumim! :( A mai ramas o mica pata pe husele bagate la masina, dar am impresia ca e un fel de guma. :Driver: Daca vreti sa spalati si voi interiorul, va recomand cu caldura o pereche de manusi. Si acum ma dor varfurile degetelor de la solutie. :)

Link către comentariu

Bravo Robotelule :Driver:. Imi place ca ai grija de Bestie :)

Modificat de RAIKKONEN
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!