Jump to content

Bestiutza mea:D


Robotelu

Postare recomandată

M-ar bate gandu' si pe mine la asha ceva...dar prima data trebuie sa-i schimb pilelea de la manson (sper sa ajunga coletul de la TIBI_84 :icon_cool: ), folie pe geamuri, suporti pahare, cotiera fata, casetofon si...daca mai sunt bani :rolleyes: poate si un cip+evacuare :icon_thumright:

Dar...voiam sa te intreb...se simt aia 8 caluti...adik...merita 700-800 de roni (sau cat o fi) resoftarea? :)

Link către comentariu
  • Replies 447
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Robotelu

    221

  • Muale

    57

  • Laurentiu_LWR

    12

  • rudiRUD

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eh...in sfarsit azi a venit si randul Bestiutzei sa primeasca o husa de schimbator. Bine, husa o aveam de marti multumita colegului TIBI_84 dar nu am avut timp sa o montez. O sa atasez si o poza pentru ca sa imi spuneti cum a iesit.

post-27999-1226739368_thumb.jpg

Link către comentariu
  • 1 month later...

Niste poze cu cauciucurile de iarna+jante...de TABLA :D

Ms @Calyn...baiat deosebit cu bestie de masina:))

post-27999-1230380413_thumb.jpg

post-27999-1230380424_thumb.jpg

post-27999-1230380435_thumb.jpg

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Datorita bordurilor inalte din Romania :) , Bestiutza a primit in partea de jos a spoilerului o zgarietura de toata frumusetea :)

post-27999-1232272093_thumb.jpg

Link către comentariu

se pare ca moda se raspandeste si in afara capitalei, credeam ca doar noi avem astfel de trepte de coborat/urcat atunci cand vrem sa intram/iesim de pe sosea.

dar poate te inspira catre un upgrade nou: senzori parcare :Driver:

sa fie asta singurul moment neplacut din tot anul iti doresc.foarte frumoasa masina, am avut si eu una la fel.imi e dor de mititica.

drumuri curatate, soferi responsabili si trafic lejer!

Modificat de medley
Link către comentariu

Ms la fel de urari (mai putin faza cu evenimentul :D )

Din pacate urmatorii bani se vor duce pe o distributie+schimb ulei, filtre... Pana voi strange altii(si cu criza asta nu se stie :) ) n-am decat sa circul cu ea asa..."tatuata" :lol:

Modificat de Robotelu
Link către comentariu
Frumoasa masina, super frumoasa culoarea!

Sanatate!

Multumesc pentru aprecieri :lol:

:) Cred k mai bine noroc decat sanatate ca...sanatosi au fost si aia de pe Titanic :D Si-au "zgariat" si ei bestiuta dar...un pic mai grav ca mine :))

Modificat de Robotelu
Link către comentariu
  • 1 month later...

A trecut ceva timp de cand n-am mai postat pe-aici si intre timp Bestiutza a mai primit cate ceva cum ar fi un kit de distributie, cureaua de accesorii, schimbul de ulei si filtre, pompa de apa si antigelul ... 1600 de roni cu tot cu manopera ;)

In interior, am schimbat plafoniera care s-a rupt (nu cu una de w8 cum bine am fost sfatuit) ci cu una tot de Golf (din lipsa de cunostinte tehnice ) :rolleyes:

Poze cu inainte si dupa :icon_thumright:

post-27999-1236625094_thumb.jpg

post-27999-1236625126_thumb.jpg

post-27999-1236625244_thumb.jpg

post-27999-1236625351_thumb.jpg

post-27999-1236625361_thumb.jpg

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Astazi, Bestiutza a revenit la incaltarile de vara

Link către comentariu
  • 1 month later...

Cu ocazia aniversarii unui anisor fara neplaceri (de fapt, maine face 1 an :P ) Bestiutza a primit un tratament cu ws platinum. Mai jos sunt cateva poze cu inainte/dupa si ultimele cu rezultatul final :icon_thumright:

9ee0ankqq91smlnnc8u0_thumb.jpg 6vbzzvr292awu7kjlg5q_thumb.jpg h6qhtcbflxdmcfpi7svg_thumb.jpg fd785wa1wtcsdgy732p8_thumb.jpg xmdjwiygahws60j98c07_thumb.jpg

9dv4cuczjvh8ezyw8i8y_thumb.jpg dlxgeg5wdniekeo6z_thumb.jpg ldiig8jmjznbe9h9i905_thumb.jpg i1iu9gvt7x49x833yb0_thumb.jpg e5kjf6garjvw3uq6sz3_thumb.jpg

jbh2o2rk15wgd3t38ni_thumb.jpg 9irq4hxyj6up0zii6_thumb.jpg n6w0nxjlyqgnkqr2uwep_thumb.jpg s9l3x5snhqimwgtvtx5_thumb.jpg asso77asvn4luzbj41_thumb.jpg

Link către comentariu

Daa, frumusica foc masina :icon_cool:. Tot motoras de 1.4 ai si tu :blah_:. Chiar arata bine, mai ales la exterior. Cand o veni vremea sa'i pun si eu jante la a mea? :)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Salutare!

Deci ce sa mai zic... NO COMMENT!

Imi place de mor masina ta, mai ales ca este neagra!

Acum vreo 2 ani am avut si eu un Golf 3 tot cam asa dar nu se compara!

L-am dat si mi-am luat Opel Corsa B.

Astfel din forum-ist de VW m-am facut de club opel. Acum insa se pare ca a venit vremea sa imi realizez unul din vise si anume sa imi iau un Golf 4.

Am primit oferta sa dau Corsa + diferenta si sa iau un G4 la fel ca al tau: 1.4 - 16V. Doar ca este alba... Arata bine, cel putin din poze. Miercuri ma duc sa o si vad.

Sper cat de curand sa ma numar din nou printre voi!

Cat despre tine, toata admiratia si toata stima pentru cum ai facut sa arate si cum ai grija de masina asta!

Well Done!

Succese nabanuite la toata lumea si Keep in touch!

Modificat de Hylander
Link către comentariu

Ms ptr aprecieri, baieti! :)

@Hylander, bafta miercuri la negocieri(daca te hotarasti s-o iei). Masinuta a cam venit asa cum e; eu doar i-am mai vopsit etrierii, i-am facut un polish si i-am luat niste presuri :)) Pe viitor sper sa vina si folie, devil eyes cu xenon, poate-i schimb si triplele cu unele mai inchise gen GTI, iar la interior cotiera, suporti pahare fata/spate, plafoniera de W8 si leduri cat cuprinde :) Insa pana atunci mai e mult si pe deasupra mai trebuie macar 2 cauciucuri si banutii se strang greu :)

Link către comentariu

Salutare!

Frateeeeeeee... Am luat-o! Masina nu... altceva!

Sunt super happy si imi place de mor!

Si este exact asa cum am spus... identica cu masina ta... chiar si la interior!

Nu degeaba intentionez sa ii fac si eu cam aceleasi modificari pe care doresti sa le faci si tu!

Hai sa vedem care le face primul... desi nici eu nu prea mai am bani acum...

Succese nebanuite la toata lumea si poate ne si vedem pe undeva!

P.S. Apropos aici nu se fac intalniri organizate periodic cum faceam noi dincolo cand eram pe forumul Opel?

Link către comentariu

Cum sa nu se faca!? E al doilea topic de pe forum :P Uite aici :D

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Datorita lucrarilor de reabilitare a tronsonului Filiasi-Tg-jiu-... si in special a pietrilor lasate in urma de camioane :wacko: , Bestiutza s-a ales cu asta: img0315rad.th.jpg :D :blah_:

Modificat de Robotelu
Link către comentariu
  • 1 month later...

Zilele trecute am facut curat prin masina si am si spalat-o. ^_^ Am cam intarziat cu "lucrarile" si m-a cam prins noaptea, iar cand sa-i fac poze, mi s-au descarcat acumulatorii. :vaidecapulmeu:

Totusi, exista si o parte buna: Bestiutza a trecut de 180k km(poza e de acum cateva zile; de atunci am mai facut km) si se comporta foarte bine :wub:

flnight.th.jpg ballblitz.th.jpg 82124226.th.jpg preferatad.th.jpg

Link către comentariu
  • 1 month later...

De parca nu era de ajuns ciublitura de pe spoilerul fata, acum Bestiutza s-a ales si cu aripa stanga-spate zgariata. :icon_thumright: E destul de adanca, ptr ca am incercat si cu ws platinum si s-a luat vopseaua dobitocului care ramasese pe masina, dar stratul de lac nu si-a mai revenit. :) "Noroc" ca nu se observa decat din anumite unghiuri. :biggrin:

Multumesc SRPCIV Gorj ptr permisele acordate dobitocilor! :(

img0095gg.th.jpg

Link către comentariu

frumoasa masina,mai ales culoarea :)

raport pret&calitate la cum ai luat-o tu la timpu ala->perfect

cat despre zgarieturi de la bordurile inalte...stai linistit ca si al meu are bara din fata ciupita pe ici colo,deocamdata am casco cu franciza si nu mia convenit sa mai dau inca vreo 400 ron pt vopsit toata bara mai ales dupa ce am reparato la spate(tripla sparta+vopsea sarita calumea=700ron) asa ca o las cum este,pana acum nu a observat nimeni zgarieturile din fata,doar eu care stau cu ele pe constiinta.

multa bafta si sa faci 1000000km cu ea :blah_:

Link către comentariu
  • 1 month later...

Merci, baieti! :icon_cool:

Sa mai :mop: pe-aici, ca n-am mai zis nimic de mult. :mellow: Deci, saptamana trecuta, Bestiutza a primit urmatoarele:

- filtru benzina(41 lei)

- filtru ulei(30 lei)

- filtru aer(60 lei)

- filtru polen(40 lei) - in sfarsit l-am schimbat de cand am luat-o! :ceuameni:

- ulei motor Castrol Magnatec(170 lei)

- bujii(60 lei) - n-au gasit NGK si au pus unele Vemo( :huh: ) - nu dati cu pietre! :)

- stergatoare Valeo C5348 (45 lei) - un pic cam mari, dar isi fac treaba :P

Si-a mai primit si un splitter(sau cum i-o zice) ptr bricheta, la 15 lei (ma bate gandul unui detector de radar :winter: ).

Salutare! :salut:

Link către comentariu

Am strans ceva bani impreuna cu frate-miu si ne-am hotarat sa luam un detector de radar. Bugetul e destul de limitat, 300-350 de lei, asa ca la o cautare pe net si prin oras, ne-am ingustat alegerea la doua:

1) Whistler XTR 330 - la 325 de roni, cu caracteristicile:

gd0ko2d93c8qhbxxzj8_thumb.jpg

# X, K, Ka, and Super Wideband Ka Detection

# 360

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!