Jump to content

Bestiutza mea:D


Robotelu

Postare recomandată

Aha. Deci in acelasi fel ca mine. Arunca un ochi la mine pe topic sa vezi cum am izolat eu oglinzile. Au iesit perfect, nu a intrat vopsea si nici nu am stricat cromul.

Link către comentariu
  • Replies 447
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Robotelu

    221

  • Muale

    57

  • Laurentiu_LWR

    12

  • rudiRUD

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

Felicitari pentru munca depusa :) vad ca este in floare fenomenul dual blinker :D

Link către comentariu

Foarte multumim!  :icon_cheesygrin: Poate ca nu era si dual blinker-ul in plan, dar daca tot ne-a fericit autobuzul, am zis sa facem tot ce se poate. :)

Poze cu ele pe masina maine o sa punem, ca deocamdata n-am lipit sticlele.

Daca tot am mai intunecat fata masinii(si mai am destul spray negru :)) ), ma gandeam sa incerc sa vopsesc si emblema. E cam 50/50 decizia deocamdata... probabil ca dupa ce punem si farurile o sa fie mai usor de ales.

Link către comentariu

Eu zic sa lasi emblema asa cum este...nu stiu cat de bine ar arata...

Daca tot ai vopsea...de ce nu faci plasticele din interior?am vazut ca doar le-ai curatat de vopseaua cauciucata...

Link către comentariu

Pai e cam mult de munca la desfacut, asa ca o las pe primavara. Si mai sunt si sarbatori, deci e rost de plimbareala.

Cu emblema nici eu nu eram prea sigur ca e o idee buna si-am zis sa mai cer pareri.

Maine sper sa fie fie vreme la fel de frumoasa ca azi si sa reusim sa le punem pe masina. :D

Link către comentariu

Da, nu era pus bec. O mica diferenta intre ele este probabil si din cauza ca semnalele originale sunt pe faruri Hella, iar cele de jos provin de pe Valeo. Nu-i ceva semnificativ. :)

De luminat nu lumina diferit, daca la asta te refereai. Am facut proba cu un far pe masina si lumina e la fel.

Link către comentariu

Si la mine e o mica diferenta din aceeasi cauza, dar dupa ce pune bec, nu se mai observa diferenta decat de foarte aproape.

Si eu sunt de acord cu Laur.. nu vopsi emblemele. Pastreaza si fa plasticele ca si eu fac la fel cu vopseaua ramasa de la faruri :d

Link către comentariu

Multumim! :D

Sper ca maine sa reusim sa facem si ceva poze mai pe lumina.  :soare:

Link către comentariu

Poze pe timp de zi... vorba vine zi, ca n-am vazut soarele de ceatza. :tuktuk:

post-27999-0-24446200-1387891597_thumb.j

post-27999-0-04670600-1387891607_thumb.j

post-27999-0-85634100-1387891619_thumb.j

post-27999-0-61088300-1387891631_thumb.j

post-27999-0-96442200-1387891645_thumb.j

post-27999-0-21562500-1387891656_thumb.j

post-27999-0-96608200-1387891665_thumb.j

post-27999-0-33321900-1387891677_thumb.j

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!