Jump to content

Bestiutza mea:D


Robotelu

Postare recomandată

Si eu tot pe partea stanga ma gandeam sa fie, dar inca oscilez intre sus sau jos. :scratch:

Cu magazia a ramas sa ne intalnim dupa 7, sa i-o dau inapoi. Sper sa se tina de cuvant.

M-am mai gandit si la montarea tempomatului si... parca as vrea sa-l fac la astia la Vandra la service. Stiu ca nu pare mare lucru, dar macar asa pot da vina pe altcineva daca se intampla ceva cu stergatoarele sau banda de la volan. :))

Sper doar sa se nimereasca piniii cu cei de la mufa ECU-ului si dupa Craciun sa-l rezolv. :winter:

Link către comentariu
  • Replies 447
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Robotelu

    221

  • Muale

    57

  • mad_kat

    12

  • rudiRUD

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stickerul a murit, traiasca stickerul! :))

20121226143748.jpg 20121226143717.jpg

Din pacate n-am reusit sa-l salvez pe cel cu 2 Doors Squad. :icon_confused:

Zilele astea sper sa reusesc sa pun si tempomatul. :santa:

Link către comentariu

Dupa 5 ianuarie o sa ajung in Bucuresti si ne putem vedea sa iti mai dau un sticker cu 2DS ;)

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Salut ce fel de leduri ti-ai pus la plafoniera acolo ?! ce tip , intensitate ? mc si spor la mai multi km fara probleme ;)

Link către comentariu

Cred ca ti-am vazut Golful de cateva ori in parcarea Baneasa Mall. Tu erai? Am remarcat vechiul sticker-ul de proportii colosale :lol: Arata mai bine cu el mic si discret.

Link către comentariu

@Mr VW: cel din centru e C5W de 39 mm cu 6 SMD-uri, iar cele din lateral sunt W5W cu 5 SMD-uri. Nu stiu exact sa-ti spun intensitatea si tipul, pentru ca pe cele C5W le-a luat frate-miu de pe okazii de la un tip din Galati parca, iar cele W5W de la un tip din Regie. Nu sunt cu CAN-Bus.

Mersi pentru urari! La fel si tie! :icon_thumleft:

@Ener2k: Cred ca ai confundat-o. Masina n-a mai fost prin Bucuresti de asta-vara cand am trecut spre litoral.

Da, arata mult mai bine. Nu l-am dat jos pe cel mare pentru ca nu facusem rost inca de cel actual.

Sper sa ajungem weekendul asta acasa, ca tempomatul sta si aduna praf pe birou. :icon_confused:

Link către comentariu

Inseamna ca nu esti singurul cu G4 de culoare inchisa cu sticker de dimensiune mare :winter: Se pare ca marimea conteaza :lol:

Hai cu tempomatu'!

Modificat de Ener2k
Link către comentariu

in baneasa l-am pozat si eu pe un coleg cu stickerul mare. cred ca e poza pe topicul "pe cine am vazut"

Link către comentariu

@Muale Ai dreptate, am vazut poza acolo si mi-am amintit ca avea sticker-ul pe luneta. Acela era.

Scuze de Off Topic Robotelule :blush:

Modificat de Ener2k
Link către comentariu
  • 1 month later...

Am vrut azi sa montez tempomatul si cum n-am reusit sa fac rost de cheie pentru volan, m-am decis sa incerc la service, la Vandra. Cand i-am intrebat cat costa montajul, am primit un raspuns care m-a lasat masca: 400 de lei!  :vaidecapulmeu: Am vrut sa le zic "ce dracu' ii faceti ma, desfaceti suruburile cu limba?".  :blink:

Apoi am fost la service la Orfescu si cu 50 de lei mi-a tras omul firele, dar la legat a zis ca nu se baga, ca n-a mai facut. Mai caut pe forum sa fiu sigur cum vin firele si maine cred ca o sa incerc sa-l fac.

Mi-a aparut ceva eroare la senzorul de temperatura a uleiului, dar cred ca e legata tot de faptul ca nu e conectata maneta la ECU.

Modificat de Robotelu
Link către comentariu

Azi trebuia sa scriu "Esteee, merge tempomatul!  :icon_cheesygrin: ", dar nu e cazul. La fire am pini mici, iar la ECU am pini mari. Cand e sa ai noroc, ai pana la capat. :lol: Sa vad pe unde gasesc tipul asta de pini si peste 2-3 saptamani cand mai ajung acasa sper sa termin treaba.

O poza din timpul operatiunii de montare:

 

 

post-27999-0-08464700-1362238303_thumb.j

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Daca tot s-a incetatenit sintagma asta pe forum, "Sa mai stergem praful pe-aici" zic! :))

Am schimbat azi ledurile rosii de la plafoniera W8 wannabe cu unele cu unghi mai mare, de 130 de grade.

 

 

20130329192515.jpg  20130329192500.jpg
 
20130329192746.jpg  20130329192315.jpg
 
 
Odata cu ledurile mi-am luat si switch pentru usa din dreapta. As incerca maine sa-l schimb, dar nu-s prea sigur ca ma descurc.  :icon_confused:
 
Link către comentariu

se vede bine...trebuie sa o nimeresti cu unghiul,plafoniera cred ca are suprafata la alt unghi si tine ledurile altfel.

ce leduri ai folosit, ceva special (straw hat) sau ai turtit capul unora clasice?

Modificat de Muale
Link către comentariu

Asta e tipul de led pe care l-am folosit. Le-am luat ca am avut o comanda de niste placi de dezvoltare impreuna cu niste colegi si am luat si switch-ul de la usa. Alfel nu stiu daca merita 2 lei ledurile si 20 de lei transportul. :lol: Plus ca am asteptat dupa ele cam o saptamana dupa ce a venit restul comenzii, ca nu le aveau pe stoc si le-au adus din U.K.

F.Y.I. Preturile de pe site sunt fara T.V.A. 

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Azi am schimbat vechile cauciucuri de vara cu un set de Bridgestone Turanza ER30. Nu-s noi, dar arata destul de bine.  :icon_cheesygrin: 60 de lei montat+echilibrat.

 

20130412191025.jpg  20130412191011.jpg
 
Si ceva pentru urechiusile pasagerilor din spate.  :winter:
20130412194234.jpg  20130412194222.jpg
 
 

 

Link către comentariu

Nu mi se par. Adica nu sunt mai zgomotoase decat Michelin Energy Saver si Bridgestone Turanza ER300 pe care le-am avut pana acum(cate 2 din fiecare).

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Am schimbat azi sonda de presiune de ulei, dupa ce initial am crezut ca de vina e chiar uleiul, dar m-am inselat. A costat 35 de lei, ca asta aveau in stoc, deci nu ma astept sa tina nu stiu cat. :lol:

 

In alta ordine de idei... Oppan Gamma Style!  :winter:

 

 

20130430220437.jpg  20130430220538.jpg
 
 
Link către comentariu

nu pui si cd changerul sa intregesti bordul? e adevarat, dai banii pe el mai mult pentru aspect...

pe Gamma de la ce asculti muzica?

Link către comentariu

Cd changer nu, dar cd player oem... in curand.  :blah:

Pe Gamma deocamdata ascult de la un modulator si poate e placebo, dar suna un pic mai bine decat Beta.

 

Stay tuned, saptamana viitoare o sa apara o schimbare destul de mare a look-ului.  :winter:

Link către comentariu

am o parere proasta despre modulatoare, am avut si nu m-a impresionat decat in primele 30 minute (wow, tehnologie noua)

mai bine un aparat d-ala DMC si pui de pe stick.

 

saptamana viitoare...ce? o speli, pui alte roti sau ajunge comanda de la patriarhie cu cruciulite pt parbriz? :))

Link către comentariu

Nu, dar schimbarea o sa fie mai mare decat Catedrala Mantuirii Neamului. :)) Nu pot sa spun decat 2 numere: 50 si 21.  :blah_:

Link către comentariu

Ati vrut bord complet... iote-l!  :icon_cheesygrin:

 

 

post-27999-0-78506900-1367516789_thumb.j

post-27999-0-89367100-1367516817_thumb.j

Link către comentariu

foarte bine arata , e bine ca ai eliminat golul ala , mie imi sta pe retina mereu cand il vad la mine in masina , imi pun telefonul acolo si apoi ma calmez  :icon_thumleft:

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!