Jump to content

Bestiutza mea:D


Robotelu

Postare recomandată

A trecut ceva timp de cand m-am inscris pe forum si cred k a venit timpul sa-i fac o prezentare micii mele "bestiutze" :D

Cum spune si in topic, e un VW Golf IV, model Edition in 2 usi, cu motoras de 1.4, 16v AXP, 75 cp (cred).

Ca dotari, are:

-culoare: LC3U, darkburgundy pearleffect :lol: cu ceva scratch-uri de la neamt ^_^

-AC;

-geamuri electrice;

-oglinzi electrice posibil heliomate (nu stiu sigur, poate va dati voi cu parerea :) )

-ABS si ESP;

-airbag-uri frontale si laterale;

-cotiera spate;

-scaune reglabile pe inaltime;

-volan reglabil pe inaltime si adancime;

-jante de aliaj Rave, 205/55 R16, 6.5j ET 42;

-casetofon original Alpha;

-si bineinteles, sticker vwforum :(

Pe viitor sper sa o echipez cu proiectoare, xenon pe faza scurta, cotiera fata, suport pahare fata/spate, posibil folie spate doar daca se poate pune fara sa dezlipesc geamurile :D

Bag cateva poze si astept pareri :lol:

post-27999-1223732028_thumb.jpg

post-27999-1223732049_thumb.jpg

post-27999-1223732062_thumb.jpg

post-27999-1223732073_thumb.jpg

post-27999-1223732088_thumb.jpg

post-27999-1223732101_thumb.jpg

post-27999-1223732286_thumb.jpg

post-27999-1223732296_thumb.jpg

post-27999-1223732304_thumb.jpg

post-27999-1223732312_thumb.jpg

post-27999-1223732322_thumb.jpg

post-27999-1223732329_thumb.jpg

Modificat de Robotelu
Link către comentariu
  • Replies 447
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Robotelu

    221

  • Muale

    57

  • Laurentiu_LWR

    12

  • rudiRUD

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sper sa nu fie luat k bump, dar rog scuzati interiorul...nu l=-am curatat cam de multisor :D

Link către comentariu

....sa o stapanesti sanatos :D .....si cat mai multi km fara incidente

...frumusica bestia :lol: ,cu folie o sa arate si mai bine(merge sa pui fara sa dezlipesti geamu)

Link către comentariu

Ms de apreciere si de promptitudine :P Vad ca suntem frati de cilindree :beerchug:

Link către comentariu

Felicitari pt coupe !!!

I-mi aduce aminte de primul meu golf, era aproape indentica cu a ta, coupe, 1.4 , cam aceleasi dotari.

E o masina f buna de oras, f fiabila, f usor de intretinut.

Drive fast & safe !!!

Link către comentariu

Ms din nou ptr aprecieri :D Bestiutza le merita :blah:

cat te-a costat?

Am luat-o de la Floresti(langa Cluj) cu 5300. Tipu' plecase cu ea din Germania pe 29.04 ,ai eu am luat-o pe 3-4.05 (era sambata:D )

M-a mai costat taxa 298 de euro, dar tre' sa-mi fac dosarul sa-i iau inapoi.

Link către comentariu
Ce zici, am dat mult/putin, tinand cont k avea 155k km? :icon_thumright:

Sa o folosesti sanatos ... e foarte frumoasa si culoarea e misto. Eu zic ca e putin cat ai dat pe ea !

Link către comentariu

Ms la fel ;) Cat despre culoare...cred k are pearleffect, dar nu stiu sigur :)

Sper sa-i fac un polish ptr ca mai are cateva zgarieturi :angry:( daca te uiti atent la portbagaj, sub luneta, se vede o mica zgarietura)

Modificat de Robotelu
Link către comentariu

Foarte frumoasa. Felicitari !

S-o plimbi cu placere si fara probleme.

Personal primul lucru pe care l-as face in locul tau ar fi sa-i pun folie pe geamuri, ceva nu foarte inchis dar cat de cat uniforma ca culoare, omologata bineinteles. Schimba total aspectul masini.

Xenon da merita, la fel si cotiera dar e preferabil sa gasesti una din dezmenbrari, pt ca la cele "replica" se vede diferenta fata de originale mai ales cu timpul. De asemenea si suporturile de pahare merita investitia, doar proiectoarele nu mi se par un "must", probabil si pt ca eu m-as feri pe cat posibil de modificarile aftermarket.

Numai bine

Link către comentariu

Revin cu ceva vesti bune...duminica o duc la polish si-i vopsesc bandourile si barile in culoarea caroseriei ;) Sper ca saptamana viitoare sa revin cu noi poze :P

Link către comentariu

Salut robotel! Masina e foarte frumoasa am si eu cateva sfaturi pentru tine:

-pune-i un radio beta sau gamma; radioul pe care il ai se foloseste si pe golf 3, e cu o generatie in urma :)

-pune niste presuri originale de VW golf 4, nu costa mult si alta "aura" da masinii.

In rest numa bine si cati mai multi kilometrii fara probleme!

Link către comentariu
-pune-i un radio beta sau gamma; radioul pe care il ai se foloseste si pe golf 3, e cu o generatie in urma ;)

-pune niste presuri originale de VW golf 4, nu costa mult si alta "aura" da masinii.

Ms de aprecieri @eto_ro! Radioul beta sau gamma o sa mai dureze ceva pana il cumpar pt. ca intai o sa fie foliile omologate pe geamuri, cat despre presuri originale le am, dar sub cele de cauciuc :P

Link către comentariu

frumusel golfuletul,vopseau imi place mult.il prinde bine

cat mai multi km fara evenimente :frigbaitata:

Modificat de TIBI_84
Link către comentariu

Ms ptr aprecieri @TIBI 84 :Driver: Sper ca vopseaua sa o prinda si mai bine dupa retusarile de saptamana asta :rolleyes:

Sper sa revin cu poze pe sambata/duminica ;)

Link către comentariu
Ms de apreciere si de promptitudine :icon_thumright: Vad ca suntem frati de cilindree :)

...si acelasi motoras ...AXP :)

Link către comentariu

Dap...de motor uitasem :offtopic: Dar totusi, cum se face ca a ta are 82 de cai? I-ai pus cip, ceva, sau daca are 16v are mai mult de 75 de cai? :somnmare: :P

Link către comentariu

Sper sa nu ma considerati neserios, dar n-o sa reusesc sa pun pozele saptamana asta deoarece curtea e ocupata :(

Pot insa sa va spun ca a iesit bine la polish, nu mai are nici o zgarietura( cu exceptia oglinzilor ;) ) si SPER ca saptamana viitoare sa apara in sfarsit pozele :salut:

Pana atunci, look la cele vechi :beer:

Modificat de Robotelu
Link către comentariu

Ma scuzati pentru intarzierea cu pozele de dupa polish, dar astazi a venit si randul bestiutzei sa intre intr-o sedinta foto dupa ce i-au fost vopsiti etrierii si dupa ce a fost spalat. O sa atasez si cateva poze inainte si dupa ce au fost vopsiti etrierii si poze de dupa polish (unde au fost vopsite bandourile si prelungirile de la spoilere in culoarea caroseriei :blah: )

post-27999-1225552139_thumb.jpg

post-27999-1225552149_thumb.jpg

post-27999-1225552158_thumb.jpg

post-27999-1225552168_thumb.jpg

post-27999-1225552180_thumb.jpg

post-27999-1225552199_thumb.jpg

post-27999-1225552222_thumb.jpg

post-27999-1225552428_thumb.jpg

post-27999-1225552443_thumb.jpg

post-27999-1225552451_thumb.jpg

post-27999-1225552458_thumb.jpg

Modificat de Robotelu
Link către comentariu
Dap...de motor uitasem :) Dar totusi, cum se face ca a ta are 82 de cai? I-ai pus cip, ceva, sau daca are 16v are mai mult de 75 de cai? :) :D

...da,am mai pus 8 caluti si 15nm prin resoftare......

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!