Jump to content

Golf IV Variant 1.4


rudolf.s

Postare recomandată

Mi-am facut in sfarsit cont pe spritmonitor.de sa vad si eu cati bani dau pe benzina respectiv motorina.

Pentru cei care vor sa stie cat consuma masina si cati bani au cheltuit cu ea, e o solutie buna.

Modificat de rudolf.s
Link către comentariu

Am spalat sambata masina si i-am facut niste poze. Mai rar e asa curata. Seara a si nins, deci nu a ramas mult tmp asa.

dsc00886nl.jpg

dsc00887y.jpg

dsc00888b.jpg

dsc00889xj.jpg

dsc00890a.jpg

dsc00891tw.jpg

Link către comentariu

Foarte bine arata asa curatica. :icon_thumright:

O intrebare, daca se poate: ce dimensiune au distantierele pe spate?

Link către comentariu

Parca 15 mm pe roata. Nu mai stiu exact.

Deocamdata asteptam sa se faca mai cald sa mergem cu bandourile, manerele si barile la vopsit. Atunci va arata si mai bine. :)

Link către comentariu

chiar te-ai implicat si in proiectul asta ca si cum ar fi al tau :))

tatal tau chiar nu s-a luat de tine ca ii modifici masina? :D

si acum vin si eu cu un set de intrebari la tine: cat te-a dus toata distractia cu BC? distantierele de unde le-ai luat si la ce pret?

Link către comentariu

Sa-mi zici cand mergi sa le dau jos si pe ale mele. Macar asa poate merge mai repede treaba :D. Spune-i ca ai 2 bari fata, 2 bari spate, si chitibusuri la vopsit :D

Link către comentariu

@ClauSnake: Tata nu zice nimic cata vreme fac doar lucruri frumoase si practice la masina. :)

Sincer nu stiu sa iti spun un pret la BC. Maneta e de pe ebay (desi am schimbat-o pt ca era defecta), 200 RON a fost bordul si led-uri, cabluri si manopera sunt opera maestrului Luci (RedFighter)

@Aerofan: Poate la primavara. ;)

@SYNDROM3: Multumesc/multumim! :)

Link către comentariu
  • 1 month later...

Cateva poze mai noi:

dsc00936l.jpg

dsc00937i.jpg

dsc00938p.jpg

S-au stricat led-urile de la numar pe partea dreapta. Arata dubios cu bec. :) Trebuie sa le fac dar pe frigu' asta....

Link către comentariu

Am vandut stopurile de pe masina mea unui baiat care are Golful ca tata. Mi-a trimis poze cu stopurile pe masina si m-a pus pe ganduri. Probabil voi vinde stopurile de acum si o sa caut modelul nou.

golfivvariantsilverled1.jpg

golfivvariantsilverled2.jpg

golfivvariantsilverled3.jpg

Link către comentariu
JOHN EVO TUNING

Salut. Pune te rog o poza cu stopurile si pretul pe ele. Ozi buna.

Link către comentariu

Imi plac mult stopuri led care stinse pastreaza look oem.

Lasa link cu ele,cele noi si vechi. Si pret.

Led la numar s-a ars sau ce s-a intamplat? Daca circuitul e ok,nu ar trebui sa moara...

Link către comentariu

In pozele de sus sunt stopurile care le vand si in pozele din urmatorul post sunt cele pe care vreau sa le cumpar. Am sa ma gandesc si la un pret corect.

Stopurile functioneaza impecabil si chiar nu am avut nicio problema cu ele. Mai sunt unele care au probleme cu acel modul care comanda ledurile si se tot sting, dar asta nu au avut nimic. Le am deja de mai mult de un an si functioneaza impecabil.

Revin cu poze.

LED-urile nu s-au ars doar nu mai faceau contact. Tata nu a avut rabdare sa se uita de ce nu merg, si a bagat repede un bec. O sa le montez la loc si le lipesc sa fiu sigur. :)

Modificat de rudolf.s
Link către comentariu

arata intr-un mare fel fumurii...pacat ca unii dintre noi mai au ''norocul'' de o intalnire cu politia... :( Eu am avut folie un pic fumurie pe stopuri si a trebuit sa o dau jos. :banghead:

Link către comentariu

Stopurile au certificat european de conformitate si acel E care atesta conformitatea cu normele europene. Lumineaza foarte bine si se vad chiar mai bine decat originalele. Nu au motiv sa ma amendeze. Asa am cumparat masina din Germania si daca acolo corespunde normelor, sa ma pupe undeva. :)

De ani de zile am stopurile cu led-uri si niciodata nu s-au legat de mine.

Modificat de rudolf.s
Link către comentariu
  • 1 month later...

Stand cateva zile prin Arad ma gandeam sa mai fac cateceva la masina. Din pacate nu a fost atat de simplu pe cat parea.

In primul rand am montat niste becuri cu tenta albstra / lumina alba pe faza lunga. Lumineaza mai alb decat cele vechi si nu e asa diferenta fata de xenoanele de pe faza scurta. Multumesc DomaniG pentru becuri!

dsc01023w.jpg

dsc01031i.jpg

Apoi, stand pe la Luci pe la garaj, ma gandeam sa montez manerele vopsite care stateau prin portbagaj de ceva timp. Trebuia sa fie o lucrare simpla si rapida. Ei bine nu a fost. La manerul de la usa dreapta spate a cazut inelul de fixare al butucului, iar la manerul stanga spate se invartea surubul in gol. De aici rezulta => desfacut usi COMPLET. Noroc cu Luci si o echipa numeroasa care a avut rabdare sa stea cu mine si sa ma ajute in aceasta problema. Am stat vreo 8 ore sa desfacem si sa punem la loc tot. Multumesc pe aceasta cale tuturor (in special lui Luci si lui Alin)

dsc01025.jpg

dsc01027e.jpg

dsc01028tr.jpg

dsc01034gp.jpg

dsc01035hm.jpg

In vara am facut schimb cu un bandou vopsit de la Bacus (dezmembrari) si eram putin suparat ca nu e aceeasi nuanta cu bara. Se pare ca sub stratul de vopsea actual, e exact nuanta de care as avea nevoie. Daca as avea timp si rabdare, poate as reusi sa decojesc stratul actual. Dar, oricum trebuie vopsita si bara, deci nu bag.

dsc01030k.jpg

dsc01029y.jpg

...si cand ma gandesc ca mai am in portbagaj si bandourile vopsite gri... :) Dar cred ca ma abtin. Mai bine cand se vopseste bara fata si bara spate, le si vopsesc si ii las pe vopsitori sa le monteze. Deocamdata mi-a pierit cheful de DIY. Mai ales ca usa dreapta spate nu se mai deschidea ultima data. Deloc.

Link către comentariu

ce becuri sunt? vreun nume (gen philips bluevision?)

oare se gasesc si pt proiectoare niste becuri mai albe (stiu...ceata...galbui e ok dar eu le folosesc mai mult pe post de DRL si in comb cu lumina de pozitie se vede mai galben)

am cumparat ceva recent dar nu am apucat sa le montez. nu stiu cat de alba e lumina,nu era precizat pe ambalaj :P

Link către comentariu

Si uite ca deja rudolf.s incepe modificarile.Ce mai urmeaza?Folie neagra pe plafon + jumatate de capota ?Sa ai parte de becuri Rudi. :Driver:

Link către comentariu

@Muale: Sincer? Nu am idee. Nu sunt ceva firma. Sunt cred ceva chinezesti. Trebuia sa il intrebi pe DomaniG pentru ca de la el le am. Din cate am inteles le-a primit cadou la faruri. Probabil sunt si pe H3. Iti recomand Philips GT150 parca.

@DomaniG: In limita bunului simt. Dupa ce vand farurile custom, urmeaza faruri cum ai tu. Stopurile le-as schimba cu unele cum am si eu. Plafon negru deocamdata nu cred ca merge. Poate scoatem sigla VW de pe spate in curand. :) Urmeaza si niste grile in bara custom, doar sa gasesc grila tip fagure.

Din pacate masina a primit un mic "tuning" nedorit si va trebui sa i se revopseasca si hayonul. Asta e cand dai cu spatele si in spate ai surprize.

kp019x.jpg

Link către comentariu

Am gasit pe net niste date si poze cu jantele de vara care urmeaza sa urce din nou pe masina. :)

Nume: LeCastellat

Diametru: 16"

Latime (J): 6.5"

Distanta prezoane: 5 X 100mm

ET: 42

Cod piesa: 1J0 601 025H Z31

Greutate janta: ?

Montat pe: 1999 - 2002 Bora

Cod Piesa Capac: ?

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!