Jump to content

Bora Bora


Circoloco

Postare recomandată

arata bine de tot chiar imi place..nici nu mai merita sa umbli sa mai modifici ceva ca e prea frumoasa..

Link către comentariu

Ms ms. Din pacate amicul meu de la tinichigerie-vopsitorie a lipsit azi de la servici si baietii sau gandit sa o mai lalaie putin. Asa ca...din pacate... o voi lua luni dimineata. Legat de alte modificari.... va fi spoilerul de V6 si ornamente de inox la toba finala. Cam aici cred ca ma opresc!

Link către comentariu

Astazi am am luat masina. Cu exceptia ca bandourile fata+spate "nu au putut fi vopsite" (asa zic ei) a iesit impecabil. La manere si bandourile laterale a mers treaba si au iesit perfect. Bandoul de pe fata l-au schmilgheruit, dat cu primer si la vopsit s-a umflat vopseaua. Le-am zis ca sunt incompetenti desi sunt reprezentanta Skoda dar asta e. Este a 2a oara cand se comfirma ca sunt mult sub VWFORUM.RO :). (si cand mi-am luat pedalele Audii TT nu vroiau sa mi le vanda ca daca ne luam dupa cod sunt doar pentru Beattle si TT si i-am explicat; pana la urma am scos-o la capat). Acum 3 zile merg fara bandou pe fata si cu cel de pe spate nevopsit. Mi-au dat comanda de bandouri ce vin gata pregatite pentru vopsit (date cu primer) si care necesita decat aplicarea vopselei. Deci spre sfarsitul saptamanii sper sa ma duc sa mi le puna si atunci o sa fiu fericit 100%. Acum sunt 80%. Ziceau sa o las pana vin si bandourile dar nu am mai rezistat asa ca am luat-o acasa am spalat la ea vreo 3 ore si mi-a mai trecut din suparare :rolleyes: . Voi reveni cu poze probabil maine :blink:

Link către comentariu

ce uameni :)

astia sunt,astia ii avem..cu ei defilam :frigbaitata: astept sa vad ceva poze...mai stai si tu pe la calculatoru ala ? :D

Link către comentariu
Bandoul de pe fata l-au schmilgheruit, dat cu primer si la vopsit s-a umflat vopseaua

Nu exista....in mod sigur n-au mai avut aia rabdare/chef, fiindca vopsirea CORECTA a bandourilor ia ceva timp, deoarece e important sa se lasa sa se usuce bine tot ce sa da inaintea vopselei, ca sa nu mai zic de calitatea materialelor folosite de ei, care si ea trebuie sa fie corespunzatoare! Daca nu sunt indeplinite SIMULTAN toate conditiile, se intampla ce li s-a intamplat si lor......in concluzie, ai avut mare dreptate cand i-ai facut incompetenti! :) Dovada ca vor sa scape cat mai usor e faptul ca te-au pus sa-ti comanzi bandouri gata pregatite de vopsire, mura-n gura! :) Io-i puneam sa-mi plateasca ei bandoul din fata pe care l-au stricat! Ca nu cred ca-s asa ieftine bandourile alea, mai ales daca e reprezentanta (adica hoti)! Vai de mama lor.....bine ca un vopsitor amarat, care lucreaza acasa, mi le-a putut vopsi pe-ale mele impecabil, ca de fabrica, iar astia de la o reprezentanta nu-s in stare.....sa nu mai zic de pretul lucrarii, ca precis ma ia cu friguri..... :)

Banuiesc ca materialul din care sunt facute bandourile fata/spate e acelasi si la Bora si la Passat, deci uite o poza mai in detaliu cum au iesit la mine... :D

post-11482-1248293248_thumb.jpg

Link către comentariu
Nu exista....in mod sigur n-au mai avut aia rabdare/chef, fiindca vopsirea CORECTA a bandourilor ia ceva timp...

Perfect de acord! Nu exista asa ceva! Eu le faceam un scandal monstru! Au zis ca "se face"? Ai platit pretul cerut? Sa le faca! Eu am avut la Golf toate bandourile vopsite si in aproape 2 ani cat am mai avut masina, nu au avut nici cea mai mica problema.. Si spalate la jet saptamanal.. si alea laterale fiind vopsite pe masina! Doar fata-spate au fost demontate... Niste hoti! Poate aveau niste bandouri pe stoc si au zis sa te incalte cu ele! Ca doar nu prea se vand astea...

Link către comentariu

Asta stiu si eu. Lateralele au iesit perfect iar la alea au dat kicks. Mi-a si zis consilierul de la vopsitorie ca "s-au saturat aia cat au muncit la ele". Din start mi-a zis ca cel de pe fata il fac ei si am reusit sa scot un bonus (si cel de pe spate) :D. Asa ca daca nu e pe cheltuiala mea ...sanatate si fericire :icon_thumright:. Bandoul fata este undeva la 230 RON iar cel spate in jur de 270 RON; deci ar fi fost destui bani pentru 2 bucati de plastic. Oricum important e ca nu dau nici un ban. CASCO si-a facut treaba cu scutul, spoilerul si vopsitul a mare parte din caroserie, mai urmeaza sa mai deschid un dosar pentru capota si parbriz care au ciupituri de la pietre. Acum astept telefon cand sunt gata vopsite, doar sa mi le infiga in bara si SANATATE!

@Alex-F1 exista 3 tipuri de bandouri la generatia asta de Golf, Bora, Passat: cele ca ale noastre (coaja de portocala), cele date cu primer din fabrica si cele de highline cred cu rama cromata pe partea de sus. Pe tine cat te-a costat vopsitul manerelor si a bandourilor la `nea... chiar sunt curios ;). Si eu m-as fi dus tot la cineva de genul dar daca tot am fost acolo si au fost date jos, bani nu dau, era culmea sa merg in alta parte. Oricum au facut treaba super buna la ce mi-au vopsit, doar ca la bandourile astea 2 li s-a facut lene.

Link către comentariu
Pe tine cat te-a costat vopsitul manerelor si a bandourilor la `nea... chiar sunt curios

Manerele nu le-am vopsit bre, ca is vopsite de fabrica :blink: .....io la 'nea Caisa am vopsit bandourile, fustele, pragurile si pleoapele, 800 RON toata afacerea! Pai da frate, tu daca ai Casco, altfel sta toata treaba, esti boier.....io n-am! :angry: Lasa ca le rezolvi si tu pana la urma! :icon_cool: Bafta maxima!!!

Modificat de Alex-F1
Link către comentariu

Astazi am lasat-o pentru bandouri. A mai aparut o problema la balamaua de la sofer si se va rezolva tot pe casco :), numai ca agentul constatator nu a putut merge azi pana la service asa ca, inca o seara fara masina. De maine sper sa o spal si eu si sa pun cateva poze. A trecut o saptamana si ceva de la vopsire, nu cred ca ar mai fi probleme legate de spalat. Oricum pentru prima spalare, voi incerca usurel usurel cu furtunul si nu cu jetul compresorului de apa :lol:

Link către comentariu

MS! V-a arata intr-adevar. Deabia maine sunt gata si bandourile fata+spate. Si mai frumoasa va fi si cu spoilerele, dar mai asteptam putin

Link către comentariu

Mai da ce societate de asigurari "de treaba" ai :D faci totul pe casco, foarte tare :icon_cool:

Asteptam rezultatul :))

Link către comentariu

Usa fusese putin lovita si asa "a mers" treaba si cu balamaua :rolleyes:

Link către comentariu

Doar ce am venit cu masinuta de la service. Nu va imaginati cat de fericit sunt ;) :P :wub:. Nimic artistic, masina nespalata dar nu pot sa nu-mi impartasesc bucuria mai ales cu alti pasionati care-si iubesc masina lafel ca si mine. De maine o sa am si numere noi ca de...nu mai mergeau cele vechi (s-au deteriorat). Enjoy!

post-16307-1248960550_thumb.jpg

post-16307-1248960572_thumb.jpg

post-16307-1248960606_thumb.jpg

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

In sfarsit...ma bucucr ca ai luat-o gata ;) arata...superb! Sa te bucuri de ea man :P

Link către comentariu

Vai... :wub:

Criminala... 10+

Modificat de Adrian_S
Link către comentariu

Multumesc frumos... mai pun 2 poze care nu au incaput in postul anterior :wub:

post-16307-1248978861_thumb.jpg

post-16307-1248978874_thumb.jpg

Link către comentariu

Arata foarte bine,numarul cum este prins,este lipit cu ceva,ca vreau si eu sa scot suportul de numar si nu stiu cu ce sa il prind.

Link către comentariu

Foloseste cu incredere banda dublu-adeziva marca TESA pentru exterior. O gasesti in BricoStore si este 180 000 cred. Scrie alb pe rosu TESA si are o poza cu o cutie postala pe un zid de caramida. Este din silicon, nu hartie ca cea de la Bison, si cand o sa ai nevoie sa o dai jos nu stai sa razuiesti toata hartia aia pana inebunesti. E putin mai scumpa decat Bison dar merita crede-ma. Eu maine trebuie sa o scot pe aia de pe spate, ca o schimb cu una noua si o sa ma chinui ceva sa o dau jos. Am pus 3 dungi paralele cat numarul plus inca cateva puncte :lol:. Succes :lol:

Link către comentariu

ce sa zic masina a iesit incredibil de bine...arata foarte CURAT, insa nu pot sa nu fiu putin carcotas si sa nu-ti reprosez ca nu ai vopsit barile pana jos cu tot cu spoilere

Link către comentariu
Florin@Caractere

intradevar, cum zice si roli_wrc masina arata foarte bine si foarte clean :) si cred ca arata si mai bine cu spoilerele de la bara vopsite in culoarea masinii, sau eventual schimbate cel fata si cel spate impreuna cu niste praguri laterale care sa le dea o linie continua fata spate, uite mai jos :251:

post-35360-1249026227_thumb.jpg

post-35360-1249026248_thumb.jpg

Link către comentariu

Vor fi vopsite si spoilerele numai ca ...toate la timpul lor, pe rand :). Kitul de la Caractere cu exceptia pragurilor imi place dar o sa ma rezum la un spoiler de V6 vopsit in culoarea caroseriei. Ms pentru idei si oferta :251:. Spatele v-a arata asa + vopsit

post-16307-1249027590_thumb.jpg

Link către comentariu
Florin@Caractere

Ok, spor la modificari si sa ai grija de ea :)

Link către comentariu

De circa 30 min am discuri BREMBO MAX Sport si placute TRW... acum asteptam "sa se acomodeze" ;). O poza facuta de un prieten in PhotoShop.

post-16307-1249049777_thumb.jpg

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!