Jump to content

Bora Bora


Circoloco

Postare recomandată

Frumoasa capota (EDIT: desi acum vad ca nu vine bine la coltul farurilor!), urata bara fara bandouri si, cel mai aiurea, fara bandou pe fata dar cu bandouri laterale nici macar vopsite! :) Raman la parerea mea, vopseste-le BINE si bandourile si spoilerele in culoarea masinii si o sa ii stea f bine! :icon_cool: Eu am avut G4 si am facut acelasi lucru. Uite cum arata (si acum imi place, desi nu l-am mai vazut de 2 ani :P):

bestkw2.th.jpg img5918uy8.th.jpg

Modificat de BogdanS
Link către comentariu

Frumos golful, mai ales culoarea. De foarte putine ori am vazut-o pe Golf4. Acum Audi este "al nivel" :P. S-a votat...bandouri vopsite, capota si inca 2-3 chestii si gata :)

Link către comentariu

Da, a fost frumos :angry: Pacat ca vad ca nu mai sunt toate pozele pe topicul pe care l-am avut cu el la "Masina mea"! Imageshack cred ca le-a sters.. Mojave Beige parca era culoarea. Cat am mai bibilit si la ala :)

S-a votat...bandouri vopsite, capota si inca 2-3 chestii si gata -_-

Wise choice! :P Vopseste si spoilerele, parerea mea :D

"inca 2-3 chestii si gata" .. pana data viitoare :icon_cool:

Modificat de BogdanS
Link către comentariu

ai facut o alegere buna in vopsirea si nu eliminarea bandourilor....super masina.....drive safe

Link către comentariu

Good job Circoloco. Cea mai buna decizie asta e. Hai ca asteptam poze cu ele vopsite sa vedem cum a iesit. Ziceai "inca 2-3 chestii si gata" ? Hehe. Crezi ca ai sa te opresti din modificari ? Asa zic si eu...gata nu mai fac nimic si tot timpu' mai apare cate o idee :huh: Ai grija sa ti le vopseasca bine de tot sa nu se exfolieze. Numai bine.

P.S. : mai astept sticker-ul ala de la tine sau ma duc eu sa-mi fac ?

Link către comentariu

Am tot intrebat in stanga si in dreapta de modificare capotei. Cu fibra este foarte bun pretul dar in timp ar aparea probleme: fibra lucreaza, se modifica la variatii de temperatura (mai ales noaptea cand poate sta cu zapada pe capota si ziua cand circuli si ai motorul cald) si asa incepe sa crape chitul sau vopseaua. Varianta cea mai indicata este tabla dar nu stiu nici un "tablagiu" :) care sa faca asa ceva si de buna calitate. Am inteles ca mai exista varianta sa cumperi prelungirea gata facuta, doar sa o sudezi si sa-i dai o vopsea, dar iarasi nu stiu de unde. Ma mai documentez dar astept ajutor si de la voi :blah_:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Intreaba si tu pe cine a mai facut asta.. Din cate imi amintesc, parca voinea, zGb, mmneg... parca. Or mai fi si altii..

Link către comentariu

misto poza postata de tine din anuntul lui agent smith.

o sa arate traznet.

Link către comentariu

Sunt convins... de m-as hotari din ce sa o fac (tabla sau fibra). Marele dezavantaj e ca nu gasesc pe cineva priceput sau care a mai facut cel putin o capota din tabla, sa nu devin eu cobaiul :icon_thumright:. Cu fibra inclin sa cred ca odata chituita, pregatita pentru vopsit si un vopsitor bun, nu prea are cum sa creeze probleme. Am vazut pleoape din fibra (am avut si eu dar pt o perioada mai scurta) care au stat pe masina aproape 2 ani si care erau putin ciupite de capota si nu a crapat nici fibra, nici vopseaua. Inca mai cer pareri la cei care au facut modificarea asta. Mai am 2-3 sapt la dispozitie :Driver:

Am uitat sa specific ca revin la cass-ul original Gamma si in viitorul apropiat un DMC. Deocamdata ma descurc cu o caseta adaptoare si un I-pod :biggrin:. Sper sa pot sa folosesc in continuare telecomanda de pe volan (am vazut o schema din care reiese ca ar merge si cu Gamma, acum sa vedem). Daca nu va merge, ma gandesc sa o dau cu tot cu Blaupunkt-ul care-l am acum.

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

eu am fost dezamagit de calitatea sunetului de la HU de fabrica.

atat golfu cat si leonul au alte playere.

la golf ma lasase cititorul pt casete(nu stiu cum se numeste)

era un tip din ploiesti care avea bad-boy look la golf,numai ca nu stiu daca avea fibra sau tabla...oricum pot sa-l intreb si sa te anunt ce si cum daca vrei

Link către comentariu

Eu sunt multumit de Gamma si nu sunt singurul. Vreau sa mi se auda muzica bine in masina si atat, nimic special. Nu pot sa zic sa sunt pasionat de partea audio iar Gamma e destul pentru mine. Initial pusesem aftermarket pt CD si Mp3, dar cum in oras merg foarte mult cu radio, iar un drum de Constanta-Bucuresti imi ia 2 ore nu prea se justifica. Asa un DMC e bine venit, avand si memorycard unde pot pune 100 de melodii.

Legat de capota, ti-as fi recunoscator daca i-ai cere parerea prietenului tau. :coffee_lol:

Link către comentariu

Doar ce am pus din nou Gamma pe masina :). Parca e mai frumos decat atunci cand l-am avut prima data. Eu chiar il consider up-grade :) mai ales la capitolul aspect. Stiu ca nu e mare scofala dar cei cu G4, Bora etc cu Gamma stiu despre ce vorbesc :biggrin:. Din pacate nu o sa mai am telecomanda "minune" pe volan :(. Ii multumesc lui Catalin (h3llboy) prin intermediul caruia am facut rost de un Gamma in perfecta stare. Super baiat !!! :D

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Ma bucur ca am putut ajuta, sa-l folosesti sanatos si sa sune muzica bine :D va urma si la mine cat de curand unul,care sa-l inlocuiasca pe asta defect, detalii iti mai dau pe mess :P

Link către comentariu

Foarte buna alegee mi se pare si mie Gamma..daca iti iei si o magazie de CD OEM pt in bord o sa arate excelent!

Link către comentariu
  • 3 weeks later...
Foarte buna alegee mi se pare si mie Gamma..daca iti iei si o magazie de CD OEM pt in bord o sa arate excelent!

o sugestie excelenta..ce sa zic nu mai intrasem de mult pe topicul despre masina lui arata...fff fain cu gamma

Link către comentariu

Hai odata cu bandourile alea vopsite!!!! :D E scump halatu? :icon_thumleft: Si, ca sa nu se juleasca (sau chiar sa sara) vopseaua de pe bandourile de pe usi, cand mai le lovesc berbecii cu usile lor, poti aplica pe bandouri, peste vopsea, niste folie autoadeziva transparenta si ai scapat de griji! :angry:

Link către comentariu

Graba strica treaba :P rabdare si tutun, o sa iasa fain cu siguranta :P

Link către comentariu

In sfarsit am net :blah_:. Azi am lasat masina in service, mai exact la vopsitorie-tinichigerie. Cu exceptia portbagajului, plafonului si a capotei se va vopsi cam tot ;). Capota n-am vrut sa o fac acum in ideea ca poate urmeaza badboy look si n-ar avea rost. Bineinteles voi avea in sfarsit bandouri si manere vopsite ;) dupa care prelungirile fata+spate dar mai intai sa le cumpar pe cele de V6. Acum urmeaza sa astept desi ...asteptarea doare :). Ideea e sa iasa treaba buna si nu ma gandesc ca nu va fi asa. Intamplator am aflat ca sunt ruda prin alianta cu consilierul de la vopsitorie asa ca...imi pun sperante in el. Concedii si vacante placute... :)

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Azi am trecut sa vad cum se prezinta masina si am facut cateva poze cu telefonul. Asa arata dupa prima zi de doctor :icon_thumright:

post-16307-1247580921_thumb.jpg

post-16307-1247580953_thumb.jpg

post-16307-1247580984_thumb.jpg

post-16307-1247581022_thumb.jpg

post-16307-1247581039_thumb.jpg

post-16307-1247581056_thumb.jpg

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Asa asa, da-i culoare de noua :D :D, masina o sa arate bineee de tot, mai ales cu badourile vopsite:P.

Sa inteleg ca le-ai vopsit pe cele aflate pe masina, nu ai comandat altele vopsibile.

Good jobs again.

Link către comentariu

Nup... raman cele de pe masina cu aspect de "coaja de portocala". La manere nu sunt probleme ca sunt deja netede, la bandouri e nevoie de hartie abraziva pentru a le netezi. Sper sa tina, chiar daca multi care au facut treaba asta zic ca nu sunt probleme :). Daca nu gasesc pe cineva priceput sa-mi faca treaba cu capota, la urmatorea vizita la casco pentru parbriz, voi trece si capota ca are cateva puncte de la pietricele si ma gandesc de asemenea la vopsitul plafonului; e ok cu autocolant dar nu stiu daca as putea sa mai stau fara plafon negru deci... vopseaua e sfanta. Oricum azi am avut un sentiment ciudat cand am vazut-o "in fundu gol" si vreau sa treaca mai repde saptamana asta -_-. Doamne ajuta sa iasa bine si traiasca Casco!

Link către comentariu

Hai ca azi am comandat si eu lupele bixenon, pe saptamana viitoare o sa le am si sa le montez :)

o sa fie schimbata total cu manere si bandouri vopsite :eek:

Link către comentariu

Asa cred si eu legat de bandouri si manere. Cu lupele astept sa ma suni si iti spun ce e de facut :)

Link către comentariu

Azi am facut ultima vizita la service. Credeam ca pe luni-marti o primesc dar... azi era cu toate pe ea mai putin bandourile si manerele de care se ocupau azi. Sunt foarte multumit de cum a iesit. Apropo; daca e cineva intersat de un spoiler normal de Bora sa ma anunte. Eu l-am schimbat pe casco dar il dau jos ca voi pune de V6. Maine pe la 11 merg sa o iau ...abia astept mai ales bandourile :rolleyes: Revin cu poze dupa ce o racoresc bine cu o spalare :cool:

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!