Jump to content

Bora Bora


Circoloco

Postare recomandată

am si eu o nedumerire, ai avut volanul tot asa cum este acum sau a fost ca cel montat pe masina cat timp al tau a fost la modificat?...nu de alta dar eu am volanul cu piele perforata integral, si la tine am vazut ca este partial...asa ai vrut tu?...se poate face cu piele perforata integral?si daca ma poti ajuta cu un pret...(cat timp este la modificat o sa raman fara volan:)) ?)...orice volan reimbracat in piele este asa mat?..ms

Link către comentariu

Ms rudi pt lamuriri ;)

schumy19 volanul masinii a fost tot 3 spite imbracat in piele normala. Cel nou a fost luat din dezmembrari, desfacuta pielea oem, imbracat asa cum il vezi dupa preferintele mele (se poate si perforata integral) si trimis la mine. S-a montat ieri cu airbagul de pe volanul ce-l aveam... Volanul masinii il voi trimite inapoi la cel care l-a imbracat, astfel nu am ramas 2-3 zile fara masina. Costuri 150ron manopera si 50ron transporturile: primit volan, trimis fostul volan. Daca dai 2-3 pagini mai in urma o sa gasesti o poza cu interiorul si o sa vezi ce volan aveam.

Ps: revin cu poze before-after

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Cam asta e. Prima poza cu vechiul volan, urmatoarele cu cel nou. Ma incanta foarte mult potrivirea cu designul schimbatorului de viteze :rolleyes:

post-16307-0-07858500-1304443798_thumb.j

post-16307-0-34611100-1304443845_thumb.j

post-16307-0-39493100-1304443870_thumb.j

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
Laurentiu_LWR

da da da da da...absolut minunat:)felicitari

si cusatura alba se pupa cu luminile din bord:D

Modificat de Lawrentzyu_86
Link către comentariu
Publicat (modificat)

Multumesc. E gri cusatura, ca cea de la scaune dar putin mai tanara :)

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Spune-i si tu lui Stig sa zambeasca atunci cand ii faci poza :blah_:

Superb se integreaza!In Absolut(vodka) :lol:

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Am incercat dar nu vrea deloc. Poti incerca si tu :D Multumesc!

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Intradevar, rafinat!

Sa il invarti cu placere!

Link către comentariu

tu ai cheie veche? adica nu e "briceag" ?

se vede cam tare contrastul la volan,bate putin spre gri pielea (e piele naturala,da?)

poate se egalizeaza nuantele dupa o vreme de folosinta...

imi place f mult cum se vede culoarea display-ului de climatronic

Link către comentariu

am citit inainte de a posta de cand ai mers la shoping...am vazut pozele...oare se vor egaliza nuantele sa arate ca cele de fabrica?...se vede foarte frumos si cu schimbatorul:D...foarte buna treaba ai facut

Link către comentariu
C o s m i n
Prima poza cu vechiul volan, urmatoarele cu cel nou.

Incomparabil! :D

Link către comentariu

Da Muale am cheie normala pentru ca nu are alarma de fabrica, nici inchidere centralizata pe telecomanda. Motiv pentru care am pus cea mai ieftina alarma sa depasesc epoca introducerii cheii in usa :D. M-am interesat daca pot lua o cheie tip briceag si sa mut componentele din alarma aftermarket in ea, dar nu se poate.

Da este diferenta intre airbag si volan dar nu chiar ca in poza 3 unde este accentuata de flash. Asa cum am anticipat si a confirmat si rudolf.s se va rezolva in timp. Culoarea de la climatronic este alba in realitate, dupa inlocuirea ledurilor albastre cu unele albe. La fel...si acolo camera a modificat usor culoarea iesind putin mai inchisa.

Multumesc pentru aprecierile facute

Link către comentariu
croccifixio

God job iti dau un like :))

Link către comentariu

Foarte misto lucrat,sa-l rotesti cu placere :icon_thumright:

Link către comentariu

Multumesc Tibi. Am aflat si eu ieri in urma unei discutii cu rotitza si inca un prieten ca este piele OEM, iar cea perforata este de s-line. :)

Link către comentariu

La capitolul intretinere: s-a inlocuit vechiul lichid de frana cu ATE Super Blue Racing :salut:

post-16307-0-23327000-1304965493_thumb.j

Link către comentariu

Cat a fost manopera pana la urma?

Ar trebui sa fac si eu testul...cateva franari bruste sa vad cum se manifesta.

Al meu nu stiu cand/daca a fost schimbat vreodata

Link către comentariu

Lichidul 60ron, manopera 50ron. Al meu nu a fost schimbat niciodata, de cand e masina- 2001 si asta pentru ca nu am sesizat niciodata ca nu am frane. La un ultimul drum dupa 2 pedale mai dure, a 3-a era de la jumatate incolo si simteam ca se chinuie. Poti face o verificare initial pentru a vedea daca ai apa in el. N-am mers ieri decat f. putin asa ca nu pot sa zic ca am sesizat ceva. Pedala mi s-a parut obisnuita, poate ca nu se va mai inmuia asa repede, acest lichid avand un punct de fierbere mai ridicat. Mai vb si te anunt ce si cum...

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

a iesit f marfa volanul:) felicitari

da-mi un nr de contact unde ti-ai facut volanul? ...vreau si eu sa il imbrac in piele pe al meu

imi place mult cum a iesit al tau:)

ai idee daca se potriveste airbagul de la vonaul in 4 spite la cel in 3 spite?

Link către comentariu

@90G_O_L: Iti pot spune si eu ca nu se potriveste airbag-ul de la cel de 4 spite la volanul in 3 spite. Si e destul de logic. Vezi doar cateva poze si iti dai seama de diferenta. In schimb poti sa iei de pe Skoda sau Seat. Mai ales pe seat sunt niste airbag-uri care chiar arata bine. Seat Leon Cupra.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Ti-am urmarit topicul de la cap-coada....cat devotament dom'le :). Ai felicitarile mele, sper sa imi delectez ochii in continuare, prin topicul tau cu lucruri la fel de frumoase si interesante.

Numai bine !

Link către comentariu

Multumesc. Sa te bucuri si tu de masina ta :salut:

Link către comentariu

A iesit super volanul,sa dat pielea veche jos dupa el sau sa pus peste?

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!