Jump to content

Bora Bora


Circoloco

Postare recomandată

Astazi "am fost la piata" ;) si m-am ales cu 2 pungi (distributia), trebuie schimbata si o cutie destul de mare si grea cu ... In weekend sper sa la pun pe masina si sa revin cu poze :icon_cry: :( Multumesc pe aceasta cale lui Volksman...foarte de treaba!

post-16307-1237393750_thumb.jpg

post-16307-1237393755_thumb.jpg

Link către comentariu

Astept poze cu... portocalia! :D Foarte frumoasa masina. Iese in evidenta intr-un mod placut! Sper ca nu uiti de bad-boy... Chiar merita!

Link către comentariu

Stiu ca ai zis ca nu vrei sa modifici prea mult masina asa ca... arata bine si fara badboy :icon_thumright:

Pq2421pi.jpg

Link către comentariu

Asteptam poze si dupa impresii despre cum se comporta masina si cum se simt gropile cu noua suspensie ca am si eu in plan asta, dar cred ca cel mai sigur prin vara- apropo cat a costat si din ce imi dau seama in poze e fixa si cu cat coboara?

Link către comentariu

Foarte frumoasa bora alba. Bara e superba. Aurash suspensia a fost 15 mil. Volksman mi-a spus ca o coboara 30-40 mm in functie de masina. Nu este sport este varianta street. Coboara putin si o face mai rigida. Revin cu impresii

Link către comentariu

Bine, partea tare e ca bora aia e...

Asta :(

Pq26ov90.jpg

Dar oricum... bara Votex vopsita cu partea din mijloc de jos neagra... Arata intr-un fel...! Poate-ti vin idei! :)

Link către comentariu

idei am destule bani si timp sa fie. Azi am pus suspensia, distributia, discuri si placute spate. Suspensia e super tare abia astept sa plec la bucuresti sa vad cum e si la drum lung. Revin cu poze duminica, acum nu am calculator si intru de pe telefon :blah_:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Lunga o sa fie asteptarea... :vaidecapulmeu: Asteptam impresii despre suspensie. Vezi ca o sa se mai lase dupa cateva sute de Km. Atat ca inaltime cat si ca feeling. Dureaza putin pana se aseaza pe masina.

Link către comentariu

Aseara am ajuns destul de tarziu si mi-a fost lene recunosc:D. Ieri am facut Constanta-Bucuresti si mi-am facut parerea si la drum lung legat de suspensie. Este super din toate punctele de vedere: comfortul eu zic ca a crescut, stabilitate, siguranta la franare (masina nu se mai duce "in nas"), la viteze mari se aseaza foarte bine, nu mai simti golul de aer lasat de un tir pe care-l depasesti pe autostrada, nu mai simti rafalele de vant, masina este mult mai teapana, in oras isi pastreaza comfortul si nu zdruncina decat daca vrei sa obtii asta :). Ca dezavantaje as trece coloana care se face in spatele tau si injuraturile pe care le primesti, cand vrei sa treci o linie de tramvai sau o denivelare pt limitarea de viteza. Cu toate dezavantajele din lume pe care le-ar avea si merita pentru satisfactia si siguranta care ti-o da la drum lung. O recomand celor care vor o suspensie care sa nu iti mute rinichii dintr-o parte in alta dar care si ajuta masina. O sa atasez poze cu ea montata si cateva cu ledurile home made:D (usi, plafoniere fata+spate, numar si urmeaza torpedo, portbagaj si la picioare fata+spate unde este nevoie de ceva mai mult de lucru si timp bineinteles) :).

post-16307-1237802026_thumb.jpg

post-16307-1237802038_thumb.jpg

post-16307-1237802044_thumb.jpg

post-16307-1237802085_thumb.jpg

post-16307-1237802111_thumb.jpg

post-16307-1237802127_thumb.jpg

post-16307-1237802139_thumb.jpg

post-16307-1237802159_thumb.jpg

post-16307-1237802210_thumb.jpg

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Felicitari! Masina arata superb asa... Mai uita-te odata la o poza de pe o pagina anterioara cu ea si o sa te intrebi cum naiba ai putut sa mergi cu ea asa ridicata :D Ma bucur ca am putut sa te ajut sa iei o decizie buna!

Astept bara Votex! :P

Modificat de RaveMsTr
Link către comentariu

Ms inca odata RaveMsTr chiar mi-ai fost de ajutor ...imi iubesc masina :D. Bara ...nici nu-mi vine sa ma interesez cat costa :D si ar implica si pragurile laterale + bara spate. Nu se stie, parca acum ceva timp credeam ca o sa reusesc sa schimb suspensia :P

Link către comentariu

Stiu sentimentul! Si eu m-am indragostit iar de masina mea dupa ce am pus suspensia! :D Cat despre bara... Nu o poti face decat daca esti hotarat! Cu destula rabdare se face! Nu mai arunca banii pe prostii si strange-i pentru un bine suprem! :P

Link către comentariu

Am uitat sa atasez cateva poze. Am un eleron "M3 lip" sau cum vreti voi sa-i spuneti si nu stiu daca sa-l pun sau nu, ca sa stiu daca il scurtez si revopsesc. Personal cred ca e undeva la mijloc ceva mai mult spre bine :D. Astept pareri

post-16307-1237805393_thumb.jpg

post-16307-1237805401_thumb.jpg

post-16307-1237805413_thumb.jpg

post-16307-1237805425_thumb.jpg

post-16307-1237805436_thumb.jpg

post-16307-1237805465_thumb.jpg

Link către comentariu

Ai putea sa-l pui ca nu da rau. Sau ai putea sa pastrezi banii pentru bara! :D

Link către comentariu

foarte frumoasa bora :) ... alta viata cu suspenia nu ? ;) ... poate in viitorul apropiat facem si o sedinta foto

Link către comentariu

Facem, chiar mi-ar placea sa am niste poze mai "profi" numai ca nu am "scula" necesara :angry:! Poate ajung la o intalnire in Constanta desi e cam dificil eu fiind mai mult in Bucuresti... Multumesc pentru aprecieri :blink:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Felicitari pentru suspensie.Sa te poarte multi km de acum incolo.

Arata mult mai bine masinuta acum,iar eleronul ii vine bine.

:D

Modificat de Adrian2008
Link către comentariu

super frumoasa masina, sa o folosesti fara avenimente rutiere :icon_thumright: super arata cu jantele alea

Link către comentariu

@ Adrian2008 multumesc. O sa ma bucur de ea la fiecare km parcurs :)

@ djmaxxre multumesc, si eu le indragesc mult si imi place ca sunt OEM :P

@ JackD multumesc, eleronul nu este inca pus, in poze era "de proba". Trebuie sa-l scurtez 1 cm si sa il revopsesc dar o sa mai dureze unpic; nu ajung prea curand in Constanta la vopsitorul la care merg de obicei :)

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina... Mai ceva ca in poze. Te-am zarit live..da' nu stiam exact de unde stiu masina. :Driver:

Link către comentariu

Acelasi sentiment l-am avut si eu pana am vazut si stickerul vwforum :P

Link către comentariu

Frumoasa, mai ales ca sta mai jos acum. Sa ma duc si eu pe la piata aici sa vad daca gasesc si eu suspensie. :icon_thumright: Cand ai timp pune si tu o poza cu diferentele dintre aripi si roata. Merci.

Link către comentariu

O daaaa, chiar ca arata bine cu suspensia coborata!!! Dar cum ramane cu picknick-urile? :D Tu ai tot motorul AJM, ca si mine......cooooool, un motor super reusit, f. fiabil si care se preteaza beton la tuning electronic :P .....io am scos din el, cu resoftare + power box, 159 CP si 405 Nm (pe bune, masurati pe dyno) si asta in limitele bunului simt.....rrrrrupe pamantul man, consumul a ramas neschimbat si nu mai fumega gram, oricat/oricum as calca-o, zici ca-i benzinar.....bine, nici inainte nu fumega tare, dar oricum era clar vizibil fumul negru in urma mea cand o calcam calumea pe coada!!! :) E clar ca la puterea si cuplul "care este", ar cere niste suspensii si frane (poate si ambreiaj) mai performante, dar deh.....om cu familie, copii, salarii modeste....nu pot sa ma desfasor pe cat mi-as dori..... :) Da nu-i bai.....noi sa fim sanatosi.....bafta cu masinuta in continuare si s-o conduci sanatos, fara probleme! :beer:

Link către comentariu

Multumesc de aprecieri. Cu picnic-urile doar daca le faci pe asfalt:) Oricum nu pot sa cred ca mergi din 2 in 2 zile la iarba verde :) iar avantajele si mai ales placerea care ca o ai dupa... chiar merita sa ai grija ceva mai mult la drum.

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!