Jump to content

Bora Bora


Circoloco

Postare recomandată

e bolid in devenire :icon_thumright: si se pare ca ai mai lucrat la ea... si eu m-am apucat de lucru la a mea, dar acuma m-am cam impotmolit la treaba cu fustele (din cati am gasit ca se ocupa cu asa ceva, cand ii sa mi le aduca niciunu nu mai zice nimica :( dar asta este... mai fac alte chestii la ea pana o sa reusesc sa gasesc pe cineva serios ;)

spor la munca si drumuri bune sa ai :Driver: !!!

Link către comentariu

Multumesc la fel.

George...este vb de un sachs performance. O sa revin cu detalii dupa ce ajunge si il pun.

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

felicitari pentru masina ...abia acum am dat peste topicul tau...ma uit de o ora la masina si mi-am facut o parere frumoasa despre ea...ai facut niste modificari cu gust si a iesit superba...multi km cu ea si fara evenimente

Link către comentariu

Multumesc f. mult lucyyy. Asemenea si tie, drumuri bune :icon_thumright:

Link către comentariu

Suport motor inferior Lemforder. Cod original 1JO 199 851 R/AB. Intentionam sa cumpar bucse ovale poliuretanice de la SuperPro. Pretul pentru 2 bucse era de aprox 200RON si ar fi insemnat sa raman cu bucsa mica de pe masina, probabil nu intr-o stare buna la cei 155.000 km. Am ales originalul nou in totalitate la aceeasi bani.

Acestea erau bucsele poliuretanice de la SuperPro. Multumesc Predator pentru informatii si detalii :icon_thumright:

post-16307-0-58813600-1300530888_thumb.j

post-16307-0-72723300-1300530892_thumb.j

post-16307-0-44409100-1300531157_thumb.j

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Da merge rotit cu putina forta. Evident este mai elastica decat o bucsa poliuretanica. Ca observatie si comparatie, bucsa mica are aspectul unei bucse mari de la brat (partial plina, nu ca cea de TT sau Cupra 1M -deci fiabilitate scazuta). Lucru care ma face sa cred ca cea de pe masina este franjuri dupa 155k km :D. Pacat ca nu poti comanda separat doar bucsele...

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Inca nu e montat. Astept pana o urc pe elevator pt schimbul ambreiajului.

Link către comentariu

detalii?pret/fiecare si ce firma ?ma refer la ambreiaj si la tampon

Link către comentariu

Tamponul este 190RON la volksman iar ambreiajul aici + aici. Pentru pretul lui vb cu anorganix, el m-a ajutat si iti spune in detaliu transportul etc :icon_thumright:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Si a venit... :D. Ms anx ca mi-ai suportat cicaleala :blah_:

post-16307-0-43871200-1300830717_thumb.j

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Excelent!

Volant-ul arata foarte asemanator cu cel cu masa dubla

Modificat de kirkus
Link către comentariu

Pai asta si este, masa dubla :D. Este practic kitul oem imbunatatit, recomandat pt masinile de strada cu ceva modificari la motor fata de stoc. Mai exact, ce-mi trebuie mie rezistand pana in jur de 470Nm :D

Sachs Performance discs with organic friction material have a superior thermal resistance, are more resistant against rpm’s as OE discs and are able to transmit higher torque.

That makes it extremely useful for all kind of street tuning and for vehicles that are often driven with their maximum gross vehicle weight.

A reinforced clutch cover has fundamental advantages against an OE clutch cover, such as a higher transmittable torque and higher resistance against thrust. It also allows for faster and sportier gearshifts. That makes it extremely useful for street tuning, endurance races, hill climbing and for vehicles that are often driven with their maximum gross vehicle weight.

The SRE-clutches are assembled by hand. This guarantees at all times the highest quality attributes in clamping load and release characteristics.

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

sa-ti traiasca cele 20 de KG de ambreiaj mane!!! Sa-l folosesti sanatos cum l-au folosit si altii, e SH remember??? :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:

Link către comentariu

Asa este Soso. Lasa ca e rodat bine...:))

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Sa i-l folosesti sanatos. Asta o sa te tina mult si bine! :icon_thumright:

Modificat de volnick1986
Link către comentariu

Multumesc Ch33sus. Aproximativ 3200RON la usa. In cazul tau cred ca este ceva mai ieftin daca nu cumva gresesc si ai 5 trepte.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!