Jump to content

Bora Bora


Circoloco

Postare recomandată

Foarte frumos arata masina. Am vazut-o si eu pentru prima data azi dimineata pe Calea Victoriei.

Pot spune ca arata superb si este modificata finut si cu gust.

Felicitari si tine-o tot asa!

Link către comentariu

Multumesc mult Andrei. Imi pare rau ca nu te-am vazut si eu. Mi-ar fi placut sa vad Golful tau si in realitate. :banghead:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Eram pe jos, masina mea era parcata. Poate reusesc sa ajung si eu pe la intalniri sa ne cunoastem si sa vedem masinile.

Link către comentariu

Arata bine masina. Se incadreaza la categoria 'asa da' modificari. La exterior seamana foarte mult cu o echipare higline de serie. Stopurile le-ai innegrit tu sau asa le-ai cumparat? Parca si lampa de stop are o tenta fumurie, de aceea intreb.

Daca imi este permis, singura modificare care imi displace este grila fara emblema; desi masina asta si altele arata ok fara.

Drive safe! :Driver:

Link către comentariu

Multumesc de aprecieri. Stopurile sunt inegrite doar in zona semnalului si a stopului de ceata. In rest asa sunt ele si sunt rosii, de loc fumurii. La grila OEM nu am cum sa ma mai intorc si nici nu intentionez :D. Ms inca o data

Link către comentariu

Frumoasa masinuta domnu' .Ne-am vazut aseara pe la pe la Ozana (Iesirea spre A2) .Nu iti funcioneaza ledurie de pozitie pe stanga parca. Drumuri bune si sa auzim de bine!

Link către comentariu

Dap, raspuns cu avarii si mana la geam :)). Mi s-a parut de cand veneam din spate numarul cunoscut insa am zis sa nu "reactionez" poate greseam. Da stiu. Mi s-a ars un led si bineinteles ca sunt legate in serie. Stopul e desfacut acum pentru ca tre sa caut led de 5mm de 2V. Nu am gasit la magazinele de specialitate si am vb cu un baiat ce are service de montat alarme, senzori etc. si a spus ca ma ajuta. Stopul e desfacut acum dupa ce m-am chinuit sa reusesc si e pus provizoriu cu banda izolatoare (motiv pentru care masina e nespalata de 2 spat :( ). Calin. si Kirkus ma inteleg sigur :)).

Multumesc pentru aprecieri. :icon_thumright:

Link către comentariu

Am vazut ca vrei sa dai jantele Santa Monica . Ce vrei sa iti iei :icon_cheesygrin: ??

Bafta la vanzarea jantelor ;) .

Modificat de rulez
Link către comentariu

Este o ocazie si am zis sa profit ca altceva nu stiu daca voi mai face :D MS

Link către comentariu

Astazi au venit soclurile de bec semnalizare care au si functia de pozitie. Ambele sunt HELLA ca si farurile si sunt pe cod de mexic daca tin bine minte. Codul este 1JO 953 123 B pentru cine este interesat iar pretul este de 41RON/buc. Este identica ca prindere cu cea europeana dar mai are un pin la care se conecteaza plusul pozitiei. Atasez 3 poze din care sper sa se inteleaga ceva (din pacate camera este la Constanta) dar am rugamintea sa mi se spuna si mie ce model de bec intra aici :). Ma asteptam sa fie cu soclu de bec rotund insa nu e asa, seamana cu cel de pozitie W5W :D

Edit1: Cred ca incep usor usor sa o rezolv :D. Am gasit ceva aici ... compatibil cu ce am gasit si pe vwvortex, insa am nevoie galben

Edit2: Job done, dar unde-l gasesc :D Bec W21/5W

post-16307-0-28805000-1289303647_thumb.j

post-16307-0-32312300-1289303652_thumb.j

post-16307-0-29814700-1289303658_thumb.j

post-16307-0-62457500-1289304650_thumb.j

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Gata :D Mai ramane sa le pun pe masina

post-16307-0-97271000-1289314692_thumb.j

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Foarte tare abia astept sa vad rezultatul.

As incerca si eu ceva de genu la mine . mai ales ca la leon semnaul este in exterior zic ca ar da bine.

Asteptam pozee :D

Link către comentariu

Multumesc KRZ. La tine s-ar vedea mai bine, parerea mea :D. La mine e vorba in primul rand de functionalitate pentru ca nu mai am pozitie. Lasa-mi un id pe PM te rog frumos sau il gasesti pe al meu la profil. As vrea sa te intreb ceva.

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Acum o sa fie ca si cele de pe bora aceea neagra care era postata inainte sa pui lupele noi ?Adica cu semnalizare galbena,nu ?Sa pui poze cu rezultatul final ;)

Link către comentariu

@mabial eu asa zic ca o sa fie vom vedea. Poate le rezolv chiar maine daca e ok afara :D

@ DeathRider & Rulez pe cele din poza atasata mi le doresc,insa parca usor usor imi trece si asta pentru ca au prindere 5x120, am nevoie de flanse care sunt undeva la 180E si au si niste dimensiuni cam asa 18" 8.5J ET34 +flansele care mai au si ele 20mm :(. 18" nu ma sperie, insa la ET de problema. Sincer nici nu stiu daca este compatibil ET asta cu platforma Golf4/Bora. Am postat si in topicul dedicat, dar n-am primit raspuns. Si mai este o conditie, doar daca le dau pe ale mele.

Prima poza reala, a 2-a cu titlu informativ :D

post-16307-0-24748700-1289343403_thumb.j

post-16307-0-43197100-1289343411_thumb.j

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Felicitari pentru semnalizari/pozitie. Astept poze dupa montaj. O sa artate foarte bine!

Iar jantele indicate de tine sunt foarte frumoase si cred ca s-ar potrivi de minune pe bora :icon_thumright:

Link către comentariu

rotitza daca ai idee de datele si dimensiunile lor, scrise mai sus, please HELP :D

Link către comentariu

Din cate stiu eu sunt BBS CK, si sunt 18 X 8J, 5x100 cu et 35.

Oricum pe finisajul asta sunt cele mai frumoase, nici nu se discuta.Tot nu inteleg cum poti renunta la Santa Monica :D, arata super bine !!!

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!