Jump to content

Bora Bora


Circoloco

Postare recomandată

Uau... ce super arata lupele alea. Plus ca sunt bixenon. E exact ce imi doresc si eu in viitorul nu foarte indepartat. Doar ca te cam rup la... buzunar. :blink:

Imi amintesc cand a aparut masina pentru prima data pe forum. Analizand transfomarile... jos palaria.

Superba. Continua tot asa. :)

Link către comentariu

In primul si primul rand va foarte multumesc. Urarile de bine vin de la experimentati in ale pasiunii si modificarilor de bun simt si asta ma incanta :icon_thumright:

PCR kitul xenon este D2S cu becuri de 4300k insa cred ca unii chinezi au lentile de contact si nu stiu care din ei :wub:. Pe lupele vechi am avut 6000k de la inceput ca asa au venit. Am zis ca la primul bec care cade la datorie le schimb pe ambele cu 4300k. Zis si facut, intr-adevar becurile erau mai albe dar tot albastrui desi eu stiam ca sunt spre alb-galbuit la 4300k. (becurile cumparate din Constanta ca fiind facute sub licienta Philips). Dupa 2 luni a picat iar un bec si l-am inlocuit in Bucuresti cu un 4300k care la inceput era albastrui ca si cel vechi de pe masina insa de-odata dadea in alb galbuit aproape ca un halogen. (diferenta vizibila intre ele desi 4300k amandoua). Acum pe noile lupe am cumparat un alt kit tot D2S tot 4300k care este asa cum se vede in poze si identic cu primele becuri de 4300k de la fostele lupe. Deci nu stiu ce sa zic , pe ele scria clar 4300k :D

Link către comentariu

Circoloco, cum se mai prezinta volanul? Stiu ca vroiai sa-l reimbraci, dar ai luat un kit minune pentru pielea volanului si erai foarte incantat. Mai stii ce cumparasei atunci?

Felicitari pentru masina. E tare tare tare simpatica.

Link către comentariu

Vopel. Vopsea pentru piele+ fixator .O gasesti in magazinele de chimicale de obicei si este 12lei ceva de genul. Atasez si o poza destul de mica, sorry. Merita toti cei 12 lei. Am mai vazut la un user pe forum care a folosit si el era la fel de multumit

Multumesc de apreciere :blah_:

post-16307-1286806368_thumb.jpg

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Multumesc . Aceeasi vospea si fixator foloseam la adidasi sa-i mai innoiesc din cand in cand. Doar ca era alba. Acum stiu exact unde gasesc. Mersi mult.

Link către comentariu

Un sfat pt cei cu volane/huse din piele: folositi cu incredere lapte Doina!

Eu cu asa ceva curat/intretin ce e din piele pe masina si pot sa afirm ca face minuni

Link către comentariu

Daca e pielea roasa...cum era si la mine nu mai ai ce-i face cu lapte. Adica la mine s-a dus primul strat (negru) si ajunsesem la textura pielii, culoarea aia gri-verzui. Intr-adevar pt intretinere, luciu etc laptele e bun dar cand nu mai ai ce lustrui ori inlocuiesti ori ...vopsesti asa cum am facut si eu :vaidecapulmeu:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Superb arata cu "noile" faruri , totusi eu as mai adauga ceva: semnalizarile din far sa inlocuiasca pozitia, ca la jetta americana.

Link către comentariu

Multumesc frumos. Pai asta si intentionez sa fac cu pozitia dar mai citesc ce si cum am de facut sa iasa totul bine :)

Link către comentariu

Multumesc dar nu ala imi trebuia :huh: Am facut rost de ce aveam nevoie, de treaba trebuie sa ma mai apuc :D

post-16307-1286994168_thumb.jpg

Link către comentariu

Da eu am sesizat-o... si mai sunt useri care au trecut la 4300k. Creste vizibilitatea mai ales pe carosabil umed. Eu zic ca merita dar mai poti astepta pana se prajeste unul din ele daca nu vrei sa dai banii acum ;). Poate mai incolo iei ceva calitativ. In loc sa dai 50ron pe un bec mai bine dai 100 si dar e philips sau osram OEM

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Subscriu la 4300K. Eu asa am avut pe Passat, OEM, si asa am si acum pe lupele pe care le-am pus in farurile mele. Pe lupele de acum au fost si 6000k, si e mare diferenta, 4300k e cu totul altceva. Plus ca asa e si OEM :D

Succes in continuare cu farurile Razvan!

Link către comentariu

Multumesc mult.. Cu atat mai bucuros ca felicitarile vin de la o fata :). Sa te bucuri si tu de masina ta :D

Link către comentariu

Felicitari domnu'.

Abia astept sa o vad live ca si eu trebuie sa-i fac aceeasi opearatiune cu volanul.

Link către comentariu

Multumesc multumesc :D. Kirkus insemana ca inca e intreaga :)). Eu de 5 zile nu am mai mutat-o ca sunt plecat peste "tari si oceane" :). Macar asa aflu si eu daca mai am oglinzi,stergatoare etc :)). Multumesc, ne vedem joi la Junior :blah:

Link către comentariu

e mare diferenta intre aceste lupe si cele avute inainte?, se poate obtine un rezultat mai bun cu faruri cu lupa si kit xenon? ms

Link către comentariu

Da este diferenta intre xenon pe oglinda si xenon pe lupa. Intre lupele vechi si cele noi este diferenta la delimitarea focalizarii luminii, adica dunga este mai accentuata (cut-off parca se numeste sau ceva de genul acesta). Venind aseara pe A2 cu ele reglate ca naiba, la modul ca unul bate spre stanga si unul spre dreapta :mellow: se vede ca bat fff bine. Sper sa reusesc sa le termin pana duminica, cat stau la Constanta mai ales ca mi-a dat de lucru si un stop la care probabil s-a dus un led de pe pozitie si nu mi le mai aprinde . Prosibil sunt legate in serie

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!