Jump to content

Bora Bora


Circoloco

Postare recomandată

Felicitari. La prima vedere arata foarte bine.

O intrebare am: Lupa iese din shroud, sau mi se pare?

Este de apreciat dedicatia si consecventa ta.

Bravo :)

Link către comentariu

Felicitari maestre! Ai facut o treaba excelenta si calitatea lupelor este una foarte foarte buna...cine stie cunoaste :screwy:

Link către comentariu

Va foarte multumesc pentru laude :screwy:. Rotitza intr-adevar acolo e buba care ma deranjeaza, faptul ca lupa iese prin shroud cu 1 cm. Am fost nevoit sa-l dau in spate pentru ca imi lovea in geam :screwy:. Ma gandesc sa fac din negru, gri acel suport al lupei, oarecum ca si shroud-ul si sa nu fie vizibil. De la 3m nu se vede dar stii cum este... Cand stii tu ca nu e chiar cum iti doresti te zgarie pe creier :screwy:

Link către comentariu

Felicitari pentru noile lupe, arata mult mai bine cu ochii mai mari decat cu cele vechi(apropo lupele micute le mai ai , le vinzi?)

Felicitari pentru toate moidificarile de bun gust aduse masinii si cat mai multi km fara evenimente nedorite.

Link către comentariu

Multumesc Auras. Lupele vechi o sa le dau. Sa termin cu astea desi acum in Bucuresti fiind la bloc nu stiu cum o sa ma descurc ;). Nu o sa merg cu ea cateva zile si iau farurile in casa

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Arata foarte foarte bine... imi plac! Cat ai dat pe lupe si de unde poti sa imi dai un pm pls

Mersi anticipat

Link către comentariu
Va foarte multumesc pentru laude :). Rotitza intr-adevar acolo e buba care ma deranjeaza, faptul ca lupa iese prin shroud cu 1 cm. Am fost nevoit sa-l dau in spate pentru ca imi lovea in geam :(. Ma gandesc sa fac din negru, gri acel suport al lupei, oarecum ca si shroud-ul si sa nu fie vizibil. De la 3m nu se vede dar stii cum este... Cand stii tu ca nu e chiar cum iti doresti te zgarie pe creier :)

Sincer, chiar stiu cum e....

Si daca as avea un surub stramb, sau mai sriu eu ce mica imperfectiune chiar si intr-un loc greu accesibil si vizibil (care de altfel ar fi putut fi facut mai bine) nici pe mine nu ma lasa sa dorm noaptea. Asta este un dezavantaj pana la urma, dar nu ai cum sa schimbi firea omului... ;)

Poate ca cel mai bine ar fi fost sa fi avut inca o pereche de faruri cu care sa te joci mai in amanunt. Eu zic, sper sa nu te supar, dar cred ca as fi incercat sa modific partea din spate a farului astfel incat lupa sa se duca mai in spate cu 1cm. Nu imi amintesc foarte bine (la mm), dar e posibil ca varianta mea sa nu mearga din pricina spatiului ramas in spatele farului.

Oricum, asa cum am zis, apreciez dedicatia si consecventa in a face modificari de calitate. :wub:

Link către comentariu

E pacat sa taie din oglinda farului pentru a pune lupa mai in spate.

Se pierde ideea de plug'n play, desi lupele au si gauri pentru prinderea in suruburi.

Totusi prinderea in suruburi implica alte chestii, cum ar fi alinierea...o mare bataie de cap :wub:

Eu propun primer gri pe suportul lupei si nu se va mai vedea urat negreala lui ;) Poti sa dai si cu vopsea crom (are Calin :) ), dar nu stiu cat rezista.

Link către comentariu

Multumesc rotitza. Lupa are o garnitura din cauciuc destul de groasa. Se vede in poze, e alba. Aceea vine pe fata oglinzii si are rol de fixare. Pot sa caut o garnitura de aceeasi marime insa mai mica ca diametru si doar de acolo sa mai castig ceva, insa tot e putin. Asa cum este acum intre shroud si geam cred ca este sub 1cm. Kirkus are dreptate e greu cu prinsul in suruburi (munca titanica) :). Am vb si cu Calin aseara in cautare de solutii. In primul rand de la 2m nu se vede, nu iese cu absolut nimic in evidenta. Daca stai aproape se vede daca stii despre ce este vorba si ai "probleme psihice" ca si mine :( (dar asta se rezolva prin terapie cu privitul pana iti trece). Cea mai simpla, comoda si practica solutie este sa fac gri acea rama cum a zis si kirkus. O sa le fac pe indelete cand ajung la Constanta. N-am ce face... vremea nu tine cu mine si nici nu ma apuc sa dau bara jos in fata blocului :) Multumesc pentru interesul de a veni cu idei/ pareri. Apropo...mi-am gasit si capacele din spate. :)

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

nu stiu daca am voie sa postez, insa eu iti recomand sa mergi la o revista de specialitate gen top gear ceva de genu sa-i faci poze la masina si sa o prezinti acolo in detaliu si cu niste poze deosebite sunt sigur ca o sa spargi gura targului

Link către comentariu

Au iesit super tare farurile.....cat teau costat lupele?Nu mai lucruri facute cu bun simt gasesti la masina asta!bafta in continuare

Link către comentariu

Multumesc foarte mult lafamilia3003. Aproape 200$ cu tot cu transport fara taxe vamale si TVA de care am reusit sa scap. Se percepe asa ceva la cumparaturi din afara UE. :(

Daca cumva te bate gandu sa iei, sa stii ca sunt destul de mari si in farul de toledo nu cred ca iti intra

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

A meritat cei 200 $,banuiesc ca a fost cu tot cu xenon?am vazut si in faruri de toledo lupe(probabil nu asa de mari) si chiar mam gandit sa comand...dar cand m-am gandit ca trebuie desfacute,dupa aia nush cu o sa bata...mam razgandit.in schimb ma tenteaza faruriel astea faruri

Modificat de lafamilia3003
Link către comentariu

Au...lupele ce leam gasit eu erau 500 de ron...cu tot cu instalatie de bixenon....alea tale find mai scumpe sigur sunt si mai calitative.ce zici ce farurile din poza?iar sta?

Link către comentariu

Lupe cum ai vazut tu am avut si eu si le dau. Legat de farurile tale, eu nu as pune asa ceva

Link către comentariu

Intradevar ca e o copie de la audi si chestile astea nu prea imi plac nici mie.daca erau niste leduri in alta forma decat linia aia specifica erau misto....dar fata de lupe cu 500 de ron+ca sunt in acelasi far e o alternativa mai simpla

Link către comentariu

Multumesc Tibi :icon_thumright: Ma straduiesc mai mult, trebuie sa iasa mai bine :D :beerchug:

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!