Jump to content

Bora Bora


Circoloco

Postare recomandată

Salut. In primul rand multumesc pentru apreciere. Distantierele sunt de 20mm si sunt Simoni Racing, cumparate de pe net. Sincer nu mai stiu exact unde era anuntul, dar gasesti fara probleme cu un search pe google.

"55 euro reprezinta pretul pentru setul de 2 distantieri fara prezoane.

-75 euro reprezinta pretul pentru setul de 2 distantieri cu 8 sau 10 prezoane." 150 euro pt 4 roti

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina! :icon_thumright: facuta cu mult bun gust:P

am si eu o intrebare....defapt 2 :lol: de unde ai luat grila fara semn si cat a costat(imi cer scuze daca ai mai scris, dar nu am citit tot topicul) si prelungirea pt bara fata, care presupun ca este v6, imi poti da codul ei te rog?si la fel, cat a costat,daca vrei sa spui:P eu am cautat si nu am gasit:(

Felicitari pentru cum arata, si multi km fara probleme :Driver:

Modificat de andrey_moa
Link către comentariu

raspund ca sunt in zona:

citeste tot topicul si daca nu gasesti,intrebi. din respect pt timpul pe care l-a pierdut sa scrie. codul la prelungire il aflii postand in topicul Part numbers

Link către comentariu

Multumesc Muale ca ai venit cu preturile pentru distantiere. Cam asa tin minte ca m-au ajuns si pe mine cu tot cu prezoane.

andrey_moa iti multumesc pentru aprecieri. Grila este in jur de 150RON si cu un search pe google "grila fk vw bora" o gasesti fara probleme. Legat de prelungirea barii fata, da este cea de pe V6 si o gasesti in reprezentanta. Codul si eu l-am aflat de aici postul 315 si am mers cu el la reprezentanta. Dar ca sa iti faci o idee este in jurul sumei care apare si aici. Poate un pic mai scump dar este la fel pana la urma, avand in vedere ca la o comanda din Germania mai platesti transportul etc. Pe la 3 mil. este la reprezentanta si vine in 4-5 zile

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Pragurile din pacate vor mai astepta. Sper sa ii strang din nou pana cand ne strangem sa dam comanda pe ahw. Pana atunci m-am gandit sa cheltui banii pe altceva :blah:. Intentionez ca zilele urmatoare sa dau comanda de asa ceva... Sunt exact ca cele din poze. Dar am o mica problema legata de design si functionalitate :D. Prin montarea lupelor, pozitia va fi acoperita si nu mai pot sa o folosesc. Ca si pe lupele actuale, singura solutie pe care o vad este montarea unui angel eyes pe fiecare lupa (la fel ca si in poza). Ar mai fi o solutie. Eu nu am proiector ceata si as putea improviza ceva (desi cand le voi desface mi-ar placea sa pun acolo semnalizarea dubla pe care o am de 1 an de zile prin dulap) insa... cred ca se vor vedea urat cand va fi faza scurta aprinsa. Deci cine are solutie pentru montarea pozitiei il rog sa posteze fara jena, poate gasim o solutie ok si nu mai dau 30$ si pe angel eyes si nici bmw nu o sa mai am :D Multumesc

post-16307-1284978511_thumb.jpg

post-16307-1284978515_thumb.jpg

post-16307-1284978519_thumb.jpg

post-16307-1284978522_thumb.jpg

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Este un chevrolet american dar asta nu are importanta :blah: Strict oglinda..seamana cu a mea iar pozitia vine jos...sub lupa (am incercat sa indic pozitia OEM a farului)

post-16307-1284979207_thumb.jpg

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

stai ca nu inteleg. in lupa o sa fie faza scurta sau bi- ? semnalizarea in dreapta? pozitia poti sa o pui in spatiul ala mare negru in coltul cel mai apropiat de grila. daca pui chiar sub lupa ma gandesc la cat o sa se vada din cauza stralucirii becului xenon si cat sufera datorita caldurii....?

(schimbi farul cu totul,am inteles bine? sau doar lupa din asta/corpul de fund cu lupa si plasticul negru?)

Link către comentariu

Se schimba doar lupa. Exact ca cea din imagine doar ca pe oglinda mea... Lupele sunt bi-xenon. Doar sa fac o alta gaura (desi nu prea imi place treaba asta, daca se crapa oglinda :P ) ca si cea OEM unde sa montez pozitia cu led w5w, la fel ca in poza editata

PS: rolul pozitiei este sa se vada cand faza scurta este stinsa si stationezi in camp...spre exemplu. Ideea era ca daca o pun cat mai departe de lupa, o sa am o lumina mare in far si una mica aiurea intr-un colt (si strica aspectul treaba asta). Cred ca cel mai bine ar fi cum m-am gandit eu...mutata sus sau putin mai jos fata de cum este acum. Totusi si prin mutarea ei mai jos de cat este acum ar ingreuna accesul cand vine vb de schimbat pozitia arsa :D

post-16307-1284980345_thumb.jpg

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
Salut. In primul rand multumesc pentru apreciere. Distantierele sunt de 20mm si sunt Simoni Racing, cumparate de pe net. Sincer nu mai stiu exact unde era anuntul, dar gasesti fara probleme cu un search pe google.

ai pus doar pe spate ?

sau si pe fata si pe spate de 2 cm ?

Link către comentariu

Doar spate... 20mm. Cu 20 pe fata cred ca ar atinge insa eu zic ca nu e nevoie si o sa ramana doar cele de pe spate

Link către comentariu

aaa eu chiar ma gandeam "cum baga asta farul pe bora? trebuie mult chit" :)

am vz ca se vand lupe,alea or fi bune de ceva? eu nu am lupe,mi-as dori dar cele originale cam ustura la buzunar. celelalte ba au angel eye ba sunt SF-uri; despre majoritatea am auzit pareri proaste.

apropo la distantiere cu prezoane mai lungi...nu mai ai antifurt,nu? (aviz celor care vor 2 jante)

Modificat de Muale
Link către comentariu

Nu, lupele sunt doar ele, se monteaza in soclul farului stock. :D O sa le vad in seara asta pe masina lui Calin. si vedem ce si cum. Saptamana aceasta as vrea sa le dau comanda pentru ca dureaza o saptamana sa vina si daca da frigul nu ma mai apuc de nimic :D.

Pentru cei ce vor jante, am antifurt pe toate 4. Doua lungi pentru spate, 2 scrute pentru fata :coffee_lol:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

ma gandesc sa cracanez rotile spate,nu stiu daca la 20 cm sau doar 10cm... bine ca am aflat ca exista si prezon lung cu anti-furt!

se pot monta si la golf?montajul e dificil,desfac sticle (e ok ca tot vreau sa le schimb) dar mai fac ceva corpului-far? intru cu bonfaierul? :coffee_lol:

Link către comentariu

Sunt mai mici si nu au shroudul (caracsa de decor) a celor pe care vreau sa le iau. Cele noi vor umple mai bine oglinda, e altceva :)) Si din ce am vazut pe net, au numai feedback foarte bun. Actualele le voi da la un pret modic :Driver:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Multumesc de raspuns.

Foarte interesant ce vrei sa faci cu farurile :))

astept sa le vad terminate :Driver:

Bafta

Link către comentariu

Se vede daca pastrezi oglinda crom asa cum ai facut tu. Insa nu stiu cat de mult este iesit un bec de pozitie sau led... sa nu iti atinga in carcasa de decor a lupei tale, care am vazut ca este mai mare de cat a mea. Lupele tale se numesc 3rd generation ale mele 1st :)). Daca iti incape becul sub lupa eu zic ca iti va merge. Eu nu am ce sa fac in sensul asta nimic :Driver: Inca ma gandesc unde sa pun pozitia

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

a pai am ajuns si eu la fel la 1st pentru loveau de geam... si a intrat ledul de pozitie perfect e distanta pana la el... acum sa vdm ca nu le-am aprins pana acuma.

Link către comentariu

Mda... de treaba asta ma cam tem si eu in legatura cu noile lupe. Le-am dat mail sa imi zica daca merg in farul de Bora, dar cel mai sigur il desfac si il masor.

Edit: la tine atingea lupa sau ornamentul ei. Din cate am inteles intre 1 si 3 difera doar carcasa aia in rest e aceeasi lupa

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Dupa ce am vazut in seara asta lupele montate la Calin. pe Golf-ul lui mi-a ramas gandul acolo :wacko:. Uitandu-ma pe net in cautare de solutii o sa fac in felul urmator. In loc de semnalizare fac pozitie galbena ca la modelel US iar in locul proiectorului de ceata montez semnalizarea pe care o am deja. Mi-ar fi placut sa fie posibila mutarea pozitiei pe semnalizare la o intensitate mai mica la fel ca la GolfV, Passat etc. insa nu am auzit sa fie posibil si la generatia 4 asa ceva. Daca stie cineva il rog sa ma ajute macar cu simpla fraza "da se poate" ca de acolo gasesc eu ce si cum. :)Si poza donatoare de inspiratie

post-16307-1285020961_thumb.jpg

post-16307-1285020971_thumb.jpg

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

circoloco iti bati joc de sentimentele mele pe bune... nu putei sa vi cu ideea asta mai devereme ? de unde iau si eu lupe dinastea costuri etc ?

mersi

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!