Jump to content

Bora Bora


Circoloco

Postare recomandată

Pragurile de R32 sunt de 2 tipuri:

- pentru masina in 3 usi, cum ai aratat si tu

- pentru masina in 5 usi: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...90916_front.jpg si http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...090916_rear.jpg

Eu as merge pe praguri de GTI 25 Jahre: http://golfstory.free.fr/photos/wallpapers/Golf4GTI33711.jpg

Spor!

Link către comentariu

Ms rex de lamurire. M-a ajutat wed cu o simulare photoshop si ceva nu cadea bine :D. Vazusem praguri tot de r32 pe golf-ul lui anorganix care este in 4 usi si nu semanau de loc, acum am inteles ca cele pt 4 usi difera

Link către comentariu

Pai erau pragurile pentru 2 usi, deci n-are rost ca nu stau cum trebuie :P Deci raman la 25 jahre pentru ca sunt simple si cu barile mele se integreaza cel mai bine. La banii astia imi luam volan R32 :P.

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Te grabesti undeva :D? Ma gandes ca o sa pui si volanul, dar nu are rost sa te dai peste cap sa le faci pe toate acum (rationament de ardelean :D).

Link către comentariu

Asa e rex, eu sunt mai de la Est. :D Sunt mai in priza desi la origini am si eu ceva ardelenesc :)). Deci ordinea e clara nu ? Praguri, volan :D

Link către comentariu

Multumesc frumos pentru aprecieri. :) Vin pragurile intr-o saptamana de cand le comand, dar astept sa mai vrea cineva, ceva, de pe ahw ca sa iesim mai ieftin la partea cu transportul :lol:

Link către comentariu

pentru volan ar fi frumos daca poti sa gasesti unul de golf 5 GTI, deoarece are si comenzi pe el. cusatura alba sa dea bine cu luminile din bord

....ma gandeam si eu asa

Link către comentariu

Cel de 5 GTI trebuie adaptat prin schimbarea spiralei, iar comenzile nu stiu cum s-ar intelege cu pioneer-ul meu :)). Nu mai zic ca e nevoie si de airbag. Asa sar bine de un volan Golf 4 R32 care este din aceeasi generatie si pot lua airbag-ul de pe al meu.

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

iti raspund eu: nu numai ca nu are varianta in engleza dar si daca le scrii in engleza ei tot in germana iti raspund.

Oricum poti folosi "google translate" pentru a intelege ce scrie pe acolo. Si daca vrei o traducere exacta, sau mai aproape de realitate cand folosesti google translate sa-i dai sa-ti traduca din germana in engleza ca din germana in romana nu prea traduce corect.

Link către comentariu

Cand hotaraste DeathRider dam comanda :) Am mai vb pe PM si cu SosoASD si vrea si el ceva. El a zis ca in 2 sapt maxim poate. Deci ramane asa, cam in 2 saptamani

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
Pai erau pragurile pentru 2 usi, deci n-are rost ca nu stau cum trebuie :( Deci raman la 25 jahre pentru ca sunt simple si cu barile mele se integreaza cel mai bine. La banii astia imi luam volan R32 :icon_thumright: .

Foarte frumoasa masina... felicitari.

Pune volanul de G5 R32, schimba mult aspectul.

Later Edit: acum vad ca ti-a mai propus cineva aproximativ acelasi lucru.

Ce legatura are spirala, dece trebuie schimbata? Eu am pus pe Octavia 1 volan de G5 (volan cumparat de la rex) si n-am schimbat decat mufa care intra in airbag.

Modificat de claudiu_83
Link către comentariu

Asa stiu de la un user care vinde volane. Dar mai trebuie citit. Era un Golf 4 GTI al lui Dered sau ceva de genul, din Germania, care avea volan Golf 5 GTI si comenzi functionale. Voi lua legatura si cu el daca mai este activ pe forum poate o sa ma lamuresc. Volanul este superb, dar parca totusi cel de generatia 4 e mai potrivit :(. Oricum mai dureaza pana schimb volanul deci am timp destul. Multumesc mult pentru aprecieri :icon_thumright:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Salut, frumoasa Bora. Intradevar, modificata discret si cu efect. Sa o stapanesti sanatos si cat mai multi Km.

Link către comentariu

Am fost plimbat aseara cu "Bora Bora" :) Se comporta foarte mine, trage la fel de bine, sta pe drum la fel de bine...si as mai putea enumera. Este exact asa cum ma asteptam, o masina foarte reusita. Felicitari inca o data!

Link către comentariu

Iti foarte multumesc Calin. Sa te bucuri si tu de masina ta si sa-ti reuseasca tot ce ti-ai propus :)

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

daca doresti domnule iti dau eu un id de mess a lui ed si iti explica cum se face cu volanul, eu nu prea am inteles mare lucru...dar oricum e cam scumput pt mine. Apropo, te-ai mai interesat de farurile alea cu o singura lupa cum era pe hid-illuzions? Numai bine

Link către comentariu

Multumesc MS 33 COP dar imi imaginez ce e de facut pt volan Golf 5 si n-are rost cheltuiala dupa parerea mea. Cel de Golf 4 R32 e mai mult decat bun pentru mine, mi se potriveste airbag-ul si cel mai important, este din aceeasi generatie. Oricum nu sunt la volan si nu e graba :ceuameni:.

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

dupa cate imi dau seama din poze, ai pus ceva distantiere la roti si le-ai scos mai inafara nu?!

imi poti spune si mie de unde le-ai luat si ce grosime au ? sunt din aliaj sau din otel ceva ?

PS. - arata superr bine masinutza ta!!

Link către comentariu

Salut. In primul rand multumesc pentru apreciere. Distantierele sunt de 20mm si sunt Simoni Racing, cumparate de pe net. Sincer nu mai stiu exact unde era anuntul, dar gasesti fara probleme cu un search pe google.

post-16307-1284805397_thumb.jpg

post-16307-1284805404_thumb.jpg

post-16307-1284805421_thumb.jpg

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!