Jump to content

Bora Bora


Circoloco

Postare recomandată

Voi pune steffan dar acum mor de cald la 40 de grade incercand sa fac farul :D. Am dat geamul jos pana la urma si incerc sa ii fac si un polish cu xerapol deoarece era matuit si pe interior. Sper sa iasa, voi folosi o bormasina la capul careia voi atasa o carpa groasa de bumbac :icon_thumright:. Sper sa imi iasa improvizatia si sa iasa, oricum e ceva mai puternica decat degetele mele :)) Voi reveni azi maine cu impresii daca termin si voi face si ceva poze.

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

da f bine ai facut ca ai desfacut farul, este mai sigur si vezi ce faci.bafta

Link către comentariu

Din pacate am nevoie de un nou far. Reglajul manual cel care ridica si coboara oglinda s-a dus. Banuiesc ca plasticului in care intra sau iese surubul (este exact principiul unui holsurub cu diblu) atunci cand coboara/ridica oglinda i s-a dus filetul si imi ridica oglinda decat jumatate din cat ar trebui sa o faca dupa care cade...Daca are cineva pe acasa un far de Bora de care nu mai are nevoie sau ceva la o suma modica il rog sa ma ajute. Multumesc anticipat. Daca de vazut vad numai cu un ochi, macar sa va arat diferenta intre un far la care s-a utilizat xerapol pentru polish plastic si unul inca

post-16307-1280939685_thumb.jpg

post-16307-1280939694_thumb.jpg

post-16307-1280939707_thumb.jpg

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
Laurentiu_LWR

salutare...

am un far dezmembrat..fa o poza mai exact cu ce iti trebuie...

ink ceva..cumva aia este o pata de ulei?ai intercooler-ul spart?:D

Modificat de Lawrentzyu_86
Link către comentariu

Oglinda centrala cu cu cele 2 reglaje. Sunt 2 unul in stanga unul in dreapta cum te uiti la far. Cel din dreapta ridica coboara, cel din stanga misca oglinda stanga-dreapta. Ca sa fac o poza trebuie sa desfac iar farul si n-as mai face-o decat atunci cand il repar. Ideal ar fi sa primesc partea din spate a farului. daca vrei discutam pe PM. Multumesc mult

Link către comentariu

Am desfacut iar farul. Se pare ca toti suportii sunt intregi doar ca cel de reglare pe verticala a sarit. Asta din cauza adaptorului pentru bec D2S care imi lovea in capacul din spatele farului (cel mare care acopera becul) si nu lasa oglinda sa se ridice. Deci va trebui sa-l las fara capac sau sa caut o solutie de al acoperi. Ii multumesc si aici lui Lawretzyu_86 care a fost bine intentionat sa ma ajute :). Sper ca astazi sau cel tarziu maine sa termin si

Link către comentariu

A iesit bine machiajul cu Xerapol :) . Fa si la celalat far ca sa fie frumosa masina. Nu ca nu ar fi, dar nah :D

Link către comentariu

Multumesc lucian_90tud :huh:. Uitasem sa-i raspund lui Lawrentzyu_86 legat de intercooler. Are 10 ani si se prezinta foarte ok, inca are aspectul de aluminiu :)). Pata era de la sprayul de geamuri cu care am sters farul :rolleyes:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Astazi am revopsit bara spate: bandoul si prelungirea datorita amintirii pe care mi-a lasat-o un priceput sofer sau cel mai probabil beat avand in vedere ca era parcata langa un club :blink:. A iesit foarte bine insa nu am facut poza pentru ca este foarte murdara si nu s-ar vedea daca a iesit la culoarea. Oricum am asezat-o si in soare si la umbra si este ok. Atasez macar o poza cum era si sper sa ma tina mai mult de cat 2 luni ca data trecuta :rolleyes: Costuri: 200 RON toata distractia

post-16307-1283360518_thumb.jpg

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Integral...nu se punea problema de retus ca ala il fac si eu cu un spray :rolleyes:

Link către comentariu

Pai cam pe acolo este pretul si cu discount pentru ca merg cu toate masinile acolo :D. Vopsitorul a lucrat si la reprezentanta VW din Constanta dar pentru mine nu are relevanta asta absolut de loc. Important e ca e priceput, pentru ca la fel vopseste si de 8 milioane si de 2 chiar daca materialele sunt aceleasi in ambele cazuri. Deasta militez eu inpotriva reprezentantelor :)

Link către comentariu

categoric nu are nici o legatura vopsitoria si vopsitorul cu reprezentanta; ca vopsitor trebuie sa ai talent (sa ai mana cum se zice) si sa respecti etapele unui proces de vopsire. Reprezentantele nu vopsesc sub 100 euro de element pentru ca au costuri mai mari si pentru ca oricum marea majoritate a lucrarilor le fac pe asigurare CASCO nu pe banii clientului.

Link către comentariu

deci masina arata super,se vede ca proprietarul o ingrijeste si are grija de ea ca de ochii din cap,felicitari

Link către comentariu

Eu zic sa inchidem topicul asta..nu reusesti decat sa ma oftici si chiar nu inteleg ce-ai cu mine :unsure:

:mellow: Abia astept sa ma mut in toamna la Bucuresti poate ne vedem :o

Link către comentariu

Va multumesc foarte mult. BUT de la 1 octombrie pana la anul sunt la Bucuresti in afara de unele weekenduri :mellow:. Deci fara probleme ne intalnim. Multumesc inca o data

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Multumec baieti. Am avut antena mica dar era din metal prost calitativ si ruginea filetul din soclul antenei si am renuntat. Nu m-am mai ocupat de antena dar am inteles ca in autovit gasesc scurte si cu aspect OEM. As pune de Sharan, dar sa dau banii pe ea si sa ma trezesc ca nu mai e n-as vrea :D

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

poti apela la adezivul anaerob pe baza de ioni metalici cu fixare definitiva......asta inseamna ca nu o sa o mai poti da jos, never.

nota 10 pentru aspectul masinii.

Link către comentariu

Domnu, vazand pozele de mai sus (foarte reusite, apropo) mi-am dat seama ca ai un minus la masina: iti trebuie niste praguri. Fusta fata e mai jos decat pragul.

Si, ce ai mai putea imbunatatii sunt numerele (da jos partea neagra) si, precum spuneai, antena.

La colegul steffan am vazut fata neagra cu semn si, cel putin la el, arata mai bine decat cea fara semn. Poate te gandesti si tu la solutia asta.

In rest, masina arata foarte bine. Masina ta imi place mult dar, in general, am obiceiul sa spun ce nu imi place, asa ca sper ca nu te superi pe mine sau sa crezi ca nu imi place masina :D.

Modificat de rex
Link către comentariu

DeathRider e o solutie dar si daca vreau sa o dau jos ...presupunand :D

TEFF ii place sa ii fac poze cum ii place S3-ului tau "sa-i tragi viteza" de nu apuci sa o prinzi in poza :)

Multumesc!

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!