Jump to content

Bora Bora


Circoloco

Postare recomandată

ali3nmarte, te rog sa privesti prt sc-ul din etka aflat in poza atasata.

Scuze de offtopic

Numai bine

post-12154-1278883822_thumb.jpg

Link către comentariu

functia de parasolar mi se pare mai plauzibila din experienta.

dar o sa testez si faza cu lumina plafonierei,daca are vreun efect.

pana acum am zis ca e anti-soare; e adevarat ca in momentul can e usa deschisa si lumina aprinsa nu prea ma uit in retrovizoare,fie sunt cu un picior afara pe usa fie aprind sa citesc ceva.

Link către comentariu

:P ultimul offtopic: are si functia de parasolar, dar incercati noaptea sa mergeti cu becul de la plafoniera aprins. scuze de offtopic inca o data

Link către comentariu

Off topic si sorry :) : Are in primul rand functia de parasolar, in rest poti sa faci si clatite pe el daca vrei.

Link către comentariu

Off topic si eu :icon_thumright:. Principalul rol pe care-l vad eu este pt obturarea luminii de la plafoniera. La drum lung in bezna cred ca scade la 30% vizibilitatea in oglinda, iar sansele sa fii cu soarele in permanenta prin spatiul ala de 5/2 cm mi se par destul de mici ;). Desi in ETKA este trecut parasolar soare eu il vad util pt plafoniera pe timp de noapte. Daca era de dimensiunea unui parasolar de soare de la pasager/sofer mai ziceam (acopera o suprafata mare si chiar daca iei curba tot te protejeaza) asa ala mic egal cu zero din punctul meu de vedere. Hai ca s-a lamurit si problema asta :offtopic:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Mi-a trecut cu pielea, poate doar textil dar deocamdata nu sunt la capitolul asta. Poate doar daca prind o oferta irezistibila :))

Link către comentariu

Felicitarile mele pentru masina ...

Obiectii :

-folia de pe stalpi merge schimbata cu una lucioasa

-folie 30 40 sau 50% toata masina

-prelungirea la bara fata mi se pare ca o incarca prea mult

Link către comentariu

folia pe toata masina is't a no-no. ii dai sfaturi sa isi ia amenda?

Link către comentariu

Am avut personal folie de 50% si nu am avut niciodata probleme cu politia , daca 30 sau 40 % e prea inchisa se poate merge pe varianta 50 sau 60%

Link către comentariu

era unu care a mers timp de 3 ani de zile numai cu masini furate si faa sa aiba permis de conducere. si nu a avut probleme cu politia. pana in mom in care l-au prins si l-au dat la stiri la tv.

asa ca probleme cu folia le ai dupa cum ai norocul. poti sai ai la 5 ore dupa ce ai pus-o sau la 5 ani.

eu am carnet de cativa ani de zile si am f oprit la filtre de vreo 3 ori pana acum. altii in 6 luni sunt opriti de 10 ori.

acum,na! fiecare e liber sa isi faca masina cum vrea,e adevarat ca e mai frumos cu folie uniform dar e si mai riscant.

Link către comentariu

Salutare baieti. Am fost plecat intr-o mica vacanta si nu am reusit sa intru decat 2-3 min de pe telefon asa ca va raspund acum :RO flag:. Prelungirea fata este de pe V6 sau 4Motion si dupa parerea mea mai OEM si clean de atat nu se poate. Eu zic ca este ok. Folia va ramane asa, este mai mult decat suficienta pt mine ca si transparenta. Legat de stalpi, probabil ii voi vopsi in perioada urmatoare ca tot am de vopsit si bara spate; atunci ma voi decide daca ii fac negru lucios sau mat. In rest nici o schimbare la capitolul accesorizari, mecanica etc :lol:. Daca vor mai fi le voi posta aici :P

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Astazi am inlocuit becurile de 6000k cu 4300k. Astept sa se faca noapte sa vad rezultatul

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Asa da! Chiar imi place cand vad ca din ce in ce mai multa lume trece la culoarea OEM, cea mai buna pentru vizibilitate. Ce becuri ai ales? PS: poti sa-mi raspunzi si mie te rog la PM-ul referitor la folia de aluminiu? Mersi!

Link către comentariu

Becurile sunt facute sub licienta Philips, cel putin asa scrie pe ambalaj insa fiind cel mai probabil made in China orice este posibil :nono:. Au fost 1mil/buc. cu tot cu adaptor. Lupele au becuri D2S insa cu fire direct din bec, acum este becul normal D2S cu adaptor (adica si cele 2 fire insa cu mufa nu direct din bec).

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina.Am admirat-o in noaptea asa in Mamaia,erai oprit cu ea intr-un sens giratoriu.Nota 10+.Tine-o tot asa.

Drumuri bune.Drive safe :Driver:

Link către comentariu

Multumesc frumos. Imi aduc aminte masina ta, ai trecut pe langa mine. Mi-au atras atentia farurile cu lupa spre marginea exterioara. Le-am vazut doar pe ebay pana acum; dau foarte bine. Sa te bucuri si tu de masina si concediu placut :)

Link către comentariu

Frumoasa masina, imi plac stopurile, insa farurile cu lupe sunt obligatirii pt Bora, cele din fabrica mi se par f slabe, cu xenonul de 4300 cred ca ai facut o alegere buna, acuma recent si eu trebuia sa aleg intre cele de 6000 si 4300 insa am ramas la 6000, dar cantitatea de lumina este mult mai buna la 4300.Eu umblu fara hartie la folii (pus in germania ci ca dupa ce a iesit din fabrica) si se cam leaga oamenii legii de mine, strict pentru folii inca nu m-au oprit, dar cand ma opresc pt altceva (din pacate) de fiecare data avem o discutie de 10 minute (cel putin), o data chiar a vrut sa-mi ia talonul.

Bafta.

Link către comentariu

Mulumesc biszak. Intr-adevar farurile de bora sunt execrabile. Ma tot gandesc cum reuseau sa treaca testele de siguranta, si la logan vezi mai bine desi si acelea bat in pom :P. Legat de xenon, da este mai util 4300k si sunt curios pe ploaie cum sunt pentru ca acolo cele de 6000k nu erau tocmai bune. Din pacate cand am vrut sa reglez farul de pe dreapta mi-a cazut oglinda si acum mi-am facut de lucru :wub: Cu folia n-are rost sa mai discutam pentru ca ramane asa. Masina in general va ramane asa, voi incerca sa o mentin cat mai bine in starea in care este acum :mop:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

4300 se vede mult mai bine pe ploaie, 6000 este ok pe ploaie daca drumul are dungile trasate, in rest e slabut, dar mai bun decat un halogen normal.

Milioane de km fara incidente!

Link către comentariu

Apropo... ai idee daca mi-a cazut oglinda farului si la reglajul manual cand vreau sa il ridic imi da in gol, trebuie desfacut farul sau doar dat jos de pe masina si merge reglat si prin spatele lui. Nu mi s-a mai intamplat si nici nu imi mai aduc aminte de cand l-am desfacut pentru a pune lupele

Link către comentariu
Apropo... ai idee daca mi-a cazut oglinda farului si la reglajul manual cand vreau sa il ridic imi da in gol, trebuie desfacut farul sau doar dat jos de pe masina si merge reglat si prin spatele lui. Nu mi s-a mai intamplat si nici nu imi mai aduc aminte de cand l-am desfacut pentru a pune lupele

ti.a iesit din suporti aia care regleaza faraul, din dopurile alea nu stiu cum sa le zic, alea cu imbus au in interior un fel de bila ce intra intr.o tija si s.a smuls de acolo datorita greutatii mari a lupei sau ai fortat tu cand ai incercat sa le reglezi.

Teoretic daca tragi mai tare de oglinda si pozitionezi bila aia in dreptul tijei ar trebui sa intre, eu am la farul de pe dreapta cazut si nu am tras ca nu cumva sa pocneasca.

Link către comentariu

theonae multumesc mult. Mi-am adus aminte acum. Am fortat eu si din cauza aceasta s-a intamplat dar ies acum afara si ma pun sa-l fac. Diseara o sa ies putin din oras sa vad cum e cu 4300k. Daca am avut incidentul cu farul nu am putut sa-mi fac o idee decat cu un singur far.

Link către comentariu

Nu pui si tu ceva poze mai recente!? :)

Spor la treaba.

Toate bune!

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!