Jump to content

Bora Bora


Circoloco

Postare recomandată

Happy as a Kid can be :)

post-16307-1277971312_thumb.jpg

post-16307-1277971316_thumb.jpg

post-16307-1277971409_thumb.jpg

post-16307-1277971520_thumb.jpg

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Ar fi dragut daca ai putea sa faci masina to cum e acum, in miniatura :D pe macheta. Ok ,cu bucsele cred ca am sa pun si eu tot asa,dar sa termin cu licenta si chiar am sa ma ocup mai mult de masina ca am cam ignorato in ultima perioada :) bafta

Modificat de Mdx_is
Link către comentariu

E destul de mica macheta pentru a o face sa arate ca a mea. Gandul meu asta era, dar fiind la scara 1/43 mi-e teama sa nu o stric. Daca erau ambele gri ma riscam dar asa... :). Plus de asta prefer sa o pastrez OEM, sa-mi aduca aminte si la 60 de ani ca prima mea masina a fost o Bora ;). Legat de bucse, pune-le ca merita. Si ca sfat ia-le pe lemforder pentru ca sunt ca si cele din reprezentanta la pret mult mai mic, aproape de jumatate

Link către comentariu

Sper, ca nu iti imaginezi ce nervi imi face..debea le schimbasem, sper sa nu apara si probleme la vreo bieleta pentru ca am patit-o, mergand cu bucsa stricata vo 1luna jumate. De vreo cateva zile imi scotea un sunet ciudat la volan de la servo, cand m-am uitat nu mai era aproape deloc ulei de ala, mi sa nu se fi scurs pe undeva, desi masina e din 2000 si nu i-am pus niciodata :"> Probabil asta e problema.

Banuiesc ca ai facut greu rost de macheta de te doare inima sa umbli la ea, daar ai fi putut face cateva chestii micute, geamurile si plafonu negru cum e in realitate:D it`s your choice! Mz, dupa cum am zis intr-o saptamana sunt liber si ma apuc de ea. Am mai auzit persoane care au fost super multumiti de lemforder, deci am sa caut sa le schimb ca nu mai suport!

Link către comentariu

Dintre aftermarket sunt cele mai ok din cate am inteles. Eu am fost sfatuit sa ma feresc de producatorul FEBI si asa iti spun si eu. Toti mecanicii mi-au spus asta :)) Machetele da, cu greu dar pe cea neagra s-ar putea sa o dau. Ma mai gandesc

Link către comentariu

Nemtzalau daca ma hotarasc sa o dau ai prioritate :) Te anunt ;)

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

superba bora

pun si eu cateva poze cu actuala si cu...viitoarea. sper ca nu te superi

post-67184-1278101281_thumb.jpg

post-67184-1278101286_thumb.jpg

post-67184-1278101290_thumb.jpg

Link către comentariu

Iti multumesc :icon_thumright:. Intr-adevar noua jetta imi place foarte mult, spre deosebire de Passat si Touareg

Link către comentariu

@_zenith_ parca am mai vazut la cineva jante de alea tot pe bora... :)

iar noua jetta arata bestial parerea mea

Link către comentariu

tot ce-i posibil. poate eram chiar eu :)

daca nu dai jantele alea de tabla pana mai fac rost de niste bani poate te scap eu de ele

Modificat de _zenith_
Link către comentariu

superbe machetele(si destul de rare)

si eu am 2seaturi leon1p gri si negru :icon_thumright:

Link către comentariu

Multumesc tibi. Da cu greu le-am gasit la un baiat care mai aduce pachete din USA. Mi-a zis ca acum nu mai gaseste nici el, deci la 100 de ani o sa o las mostenire iar copii mei se vor imbogati de pe urma ei ;). Ce ma bucura este faptul ca cea gri este facuta pentru reprezentanta: cod, cutie plastic transparent cu sigla VW. Sunt foarte bucuros :D

Link către comentariu

Intradevar sunt foarte frumoase machetele. Eu am achizitonat o macheta de A4 B6 pe care am si vopsit-o in culoarea albastara si sunt foarte mandru de ea. Sa ai grija de ele ca a mea a facut cunostinta cu finuta mea prin intermediul mamei ei care a considerat ca e o simpla masina de jucarie.... ;)

Modificat de rotitza
Link către comentariu

impecabila realizarea, modificari sunt extraordinare, ai facut treaba super...numai pot spune decat RESPECT!!!! si ff multi km fara incidente!!!!

ai avut pr cu jantele de 17???se potrivesc si pe golful meu???sau de asemeni am nev de distantiere, etc??

in cat timp ai realizat toate aceste modificari???cam la ce suma se ridica investitia???

Link către comentariu

Multumesc pentru apreiceri :)

Jantele sunt model Santa Monica ce vin pe golfurile 4 GTI si sunt OEM. Au prindere 5*100 si nu ai nevoie de nimic pentru adaptarea lor (nici macar inele de centrare ca la cele after-market). Eu am montat distantie doar pe spate (sunt distantiere... nu flanse adaptoare) pentru design. Pe spate erau bagate in interior, acum sunt la linie cu evazarea aripii. Legat de bani nu am tinut cont sincer sa vad cat ... dar este destul de evident ca te costa ori ce ai face la masina si cu timpul se aduna. :)

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

cum faci iarna?folosesti aceleasi janta dar cu pneuri de iarna?sau ai alte jante???nu te alta dar eu nu stiu ce sa fac, pt ca am jante de 15 originale de vw pe ea si nu stiu daca sa le tin pt iarna sau sa le vand...

Link către comentariu

Iarna am jantele de tabla pe 15" 195.65.R15 cu micul dezavantaj ca este mai joasa iar suspensia este fixa, deci nu o pot ridica. Dar este in limitele normale si nu am probleme ;)

Link către comentariu
La implinirea frumoasei varste de aprox. 10 ani si 145.000km trebuie sa-i fac revizia :D Atasez poza cu factura pentru cine este interesat de costuri ;)

Si eu am tot atatia KM cu Golful. La mine in banii astia ma incadrez si cu filtru de combustibil si cu manopera. Aproape... tre sa mai pun vreo 20-30 lei.... Sa ai parte de ea! :cool:

Modificat de volnick1986
Link către comentariu

Este un parsolar. Ajuta sa nu intre razele soarelui pe deasupra oglinzii retrovizoare.

Link către comentariu

nu e adevarat. cand becul de la plafoniera e aprins lumineaza oglinda si nu se mai vede. deacee e pus acel parasolar. incearca noaptea sa aprinzi plafoniera cu si fara parasolar sa vezi diferenta in oglinda retrovizoare. mie mi-a luat juma de an ca sa-mi dau seama, la fel ziceam si eu ca e pt soare, dar nu are niciun efect. e pt lumina de plafoniera noaptea.

Link către comentariu
nu e adevarat. cand becul de la plafoniera e aprins lumineaza oglinda si nu se mai vede. deacee e pus acel parasolar. incearca noaptea sa aprinzi plafoniera cu si fara parasolar sa vezi diferenta in oglinda retrovizoare. mie mi-a luat juma de an ca sa-mi dau seama, la fel ziceam si eu ca e pt soare, dar nu are niciun efect. e pt lumina de plafoniera noaptea.

Are efect si anti-soare, iti garantez! AM intalnit de cel putin 20 de ori in "cariera" sa am soarele in fata la ora 12:30 si sa ma deranjeze enorm cand ma uitam in oglinda :) Probabil ca are efect dublu

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!