Jump to content

Bora Bora


Circoloco

Postare recomandată

Ms frumos. Sper ca saptamana viitoare sa pun si eu niste poze cu niste "upgrade-uri" care le aveam de mult in plan si acum sunt realizate pe jumatate; adica mai trebuie sa le pun pe masina :angry:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Frumoasa masina, nu am ce spune. Sper ca nu o sa te opresti aici. Ti-as sugera sa incerci sa inlocuiesti angel-urile cu unele CCFL, sa te mai gandesti la suspensia aia sport pentru ca sunt de parere ca ar schimba mult aspectul masinii si poate reusesti sa reconditonezi cumva piele de pe volan, ca unul nou este cam scump. Am vazut ca te interesezi de pedale, la ce model te-ai gandit, cumva cel de TT? Sa nu cumva sa nu iti iei si footrest. Eu cand am avut Golf-ul initial mi-am luat doar pedalele si footrest-ul ala de plastic dadea ca nuca in perete dupa. bafta in continuare la modificari si asteptam noutati :))

PS: merita si un soft nou. :icon_thumright:

Link către comentariu

imi place ce ai facut la ea arata foarte bine ,dar am o sugestie..asa din ce vad eu in pozele atasate..cred k mai bine ar da cu un bad boy look decat pleoapele ce le ai ,ai scapa cu un drum si de urma lasata de emblema.am si argumente ...pleoapele alea nu o ''incrunta''deoarece nu ating putin inelele din angel eyes-uri si de aici si lipsa ''furiei''..joaca-te putin in fotoshop sau stiu eu unu care se pricepe da-i sa-ti faca si vezi cum da cu o prelungire a capotei...parerea mea ca o sa arete de 100 de ori mai bine.spor la treaba in continuare si km fara sfarsit;)

Link către comentariu

Multumesc pentru aprecieri si sfaturi

@Bestie... cu exceptia soft-ului imi citesti foarte bine gandurile :blink:. De oprit nu ma opresc si voi reveni cu poze. Pedalele vor fi modelul de TT (bineinteles cu footrest) si daca imi fac putin timp maine poate ajung sa dau comanda (toata saptamana am incercat dar maine fac tot posibilul) :). Volanul nu depinde de mine ci de colegul hussi cand ajunge prin Bucuresti...lafel si mansonul de la schimbator. Mai sunt cateva lucruri dar nu ma mai intind la vorba si le voi prezenta cu poze spatamana urmatoare cat mai curand.

@mabial sunt 100% deacord cu tine referitor la modificarea capotei. Odata si odata o voi face probabil in vara cand as vrea sa o vopsesc (sper sa ma ajute CASCO). Deasta astept si pentru elementele negre (bandouri, manere si fuste fata+spate). Daca o sa reusesc sa o vopsesc pe casco garantat fac si capota si va fi totul uniform

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Sal men..super ok masina.. :icon_thumright: ..am si eu tot un vw bora din 2001 mi se pare super masina 1.6 benzinara.....interior CREM:X:X as vrea sa stiu si eu plafoniera de unde ai cump??pare ceva mai deosebit

Link către comentariu

dupa cum am spus si in PM... o sa ma ocup de masina...imi este foarte drag de ea..desi nu o am de multa vreme data achizitie 24 nov 2008 , motorul este un benzinar 1.6 SR cu 102 CP, dar trage ok zic eu..mai ales ca deja la 70 la ora simt ca am 200 nu sunt adeptul vitezei.. :icon_thumright: ..culoare este verde inchis . Farurile aratau nasol si le am polishat..rezultatul MUUULLLTTT peste asteptari..dar luminile tot pe galben asa ciudat bat..ma gandeam la un set de angel eyes CCFL 3 mil sau mai bine pun xenon..dar dupa ce mai achit din datorie..cam in aprilie mai asa...oricum la masina ta farurile, triplele si palfoniera imi plac..ar merge un eleron MIC discret care nu se observa..gen skoda STIMA

Link către comentariu

Multumesc de aprecieri dar tin sa te anunt de pe acum ca CCFL nu ajuta la lumina ci doar ca "design"; dupa parerea mea n-ar arata prea bine pe un far stock de bora. Succes si tie cu masina! Asteptam un topic unde putem vb mai multe despre ea. :)

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

VA VENI ..astazi am vazut si o sa i cumpar becuri cu LED albe gen plasma pentru numar ul din spate ..avea un tip tot pe o bora dar era argintie..aoleoo am capiat langa masina, desigur mai avea si nistr jante pe 16" vw orginale model montreal 2 ...dacanu gresesc si tu parca ai

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Salutare tuturor! Cu o mica intarziere revin cu poze cu ce am mai facut ...plafon colantat negru lucios (nu are luciul unei vopsele dar baietii la care l-am pus au facut treaba foarte buna la un pret foarte bun:D ) + oglinda mare pe partea dreapta ( la categoria dorinta+vis implinit). Maine mai fac ceva din categoria vise si ma apuc de montat leduri la interior. Usor usor sa schimb si eu galbenul cu alb...; Si inclusa in peisaj marea asa cum e iarna (urata si rece) :)

post-16307-1234802799_thumb.jpg

post-16307-1234802805_thumb.jpg

post-16307-1234802816_thumb.jpg

post-16307-1234802826_thumb.jpg

Link către comentariu

Ce sa mai vorbim...Bravo...Arata super cu folia pe cupola.Sa stii ca o sa arate magic dupa ce iti schimbi ledurile din interior...am si eu si stiu cum e :blink: Succes in continuare la modificari si la cat mai multi km!

Link către comentariu

Multumesc lafel. De azi avem si pedale +footrest Audi TT OEM. Din pacate am imprumutat camera si n-am cum sa le pozez... revin mai tarziu sau maine cu poze.

Link către comentariu

Putin prafuite dar tot :) (nu mai aveam forta in degete sa le si sterg...dupa ce m-am chinuit sa le pun :) )

post-16307-1234905682_thumb.jpg

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Arata foarte bine, mai ales si cu footrest-ul. Imi pare rau acum ca mi-am luat doar pedale, si am neglijat footrest-ul, dar inca nu-i timpul pierdut :(

Link către comentariu

Multumesc lafel. Intr-adevar merita footrest-ul, fara ar fi incomplet zic eu... :D

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Multumesc KTA. Datorita tie l-am facut...m-ai inspirat si mi-ai spus ca nu e problema cu autocolantul, asa ca l-am facut si sunt foarte multumit !

Link către comentariu

Felicitari pentru masina! Este modificata cu bun gust si cu piese cat de cat originale(cu radiocdu' acela am io ceva).Intrebarea mea este daca pedalele ce le-ai pus tu pe Bora,merg oare si pe Passat? ca de aratat,arata excelent!

Link către comentariu

Multumesc lafel :biggrin:. Imi place si mie originalul dar de exemplu farurile cu xenon OEM ar fi fost mult prea scumpe asa ca m-am limitat la ceva aftermarket (din motive de vizibilitate); stopurile chiar mi-au placut si au un look OEM cu mica modificare adusa de mine. Legat de pedale eu zic ca merg. M-am uitat la poza ta cu interiorul masinii si ai pedalele exact ca ale mele nu stiu daca si footrestul. O sa te mire dar pe langa faptul ca arata bine au si un rol foarte practic...chiar nu iti aluneca picioru cand ai talpa uda. Ti le recomand, chiar merita :rolleyes:

Link către comentariu

Am si eu nevoie de o parere in legatura cu o suspensie: reglabila "no name" la 250 Euro sau fixa varinata STR de la Koni care este 400 Euro :icon_thumright:

post-16307-1235599364_thumb.jpg

post-16307-1235599378_thumb.jpg

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Incearca sa te feresti de cea "no name",am vazut eu una live la aproximativ acelasi pret si parca este de jucarie,nici nu zici ca este facuta pentru a fi urcata pe o masina.Mai gandeste-te ca o suspensie in RO totusi are de munca tinand cont de drumusoarele noastre dragi.

Link către comentariu

Pai asta urmeaza dar greu sa ma hotarasc. Ai vreo idee? Ai pe masina ... din poza nu reiese !? :blah:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

sal.. aprecieri pentru pedale..foarte sport..acum nu stiu in ce masura alergi tu masina, dar vad ca intrebi si de suspenii. eu personal recomand pentru inceput ceva de la SACH nu sunt foarte dure pentru ca daca ti ai pus suspensie sport adio confort o sa simti si cea mai mica gropita si de aceea am zis SACH care nu sunt foarte dure si te ajuta sa intelegi cam ce ai de suportat, insa pot sa ti spun asa curba destul de periculoasa ;:banghead: luata cu 130 si sa simti ca nu pierzi controlul...pff merita .. DUREREA adica are alta atitudine de drum masina si stabilitate CLAR peste STOCK ;)

Link către comentariu
mihalceanu_marian

salut colegi, voi posta cateva poye si va rog sa ma loviti cu critici, intrebari si sugestii cu privire la frumoasa asta

post-41837-1236107263_thumb.jpg

post-41837-1236107273_thumb.jpg

post-41837-1236107282_thumb.jpg

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!