Jump to content

Bora Bora


Circoloco

Postare recomandată

Ti-am vazut masina prin oras si nu pot spune decat ca arata extrem de bine.

Felicitarile mele ptr munca si eforturile depuse.

Numai bine

Link către comentariu

Multumesc romitza. Data viitoare cand ajung in Constanta `om sta si la o vorba ca tre sa-ti vad si eu masina de aproape. Jantele imi plac tare mult si le stiu de cand erau pe bora. Ai facut o treaba buna achizitionandu-le :cool:

post-16307-1274865793_thumb.jpg

Link către comentariu

Urmaresc de mult timp acest topic si nu pot sa zic decat ca masina e senzatie. Mult succes in continuare.

P.S.: Folia de pe geamuri ce transparenta (vizibilitate) are?

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Multumesc didus. Folia este 50% si este doar pe geamurile spate. In poza batea f puternic soarele din fata. :lol:

Cu ocazia asta mai scriu inca 2 randuri despre resoftare: am facut un drum Buc.-Cta. iar masina este cu totul alta. Sunt foarte multumit. Cuplul se simte de la turatii mai joase, trage constant si liniar pana dupa 3.500 unde inainte aveam senzatia ca se plafona. Depasirile se fac cu mult mai multa usurinta si masina te ajuta mult o data ce duci acceleratia la podea in caz de necesitate. Am scris aceste pareri pentru doritorii de soft nehotarati asa ca si mine :D. Legat de lowerbrace-ul pe puntea fata, se simte si ea ca este acolo. Nu face cat o suspensie dar in combinatie cu aceasta, diferenta este sesizabila cu usurinta.

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Trebuie sa faci ceva cu antena aia. Parca mergi la pescuit :D.

Poti sa lasi piciorul si sa pui alta mai mica sau poti schimba cu totul. Depinde cat de departe vrei sa mergi :lol:.

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Stiu ca este teleghidata masina cu ea dar cea mica metalica pe care am avut-o era de calitate proasta si nu prindeam nimic cu ea. O sa caut una OEM de pe alte masini VAG sau chiar aftermarket (de pe alte marci auto) cu acelasi sistem de prindere (destul de universal) dar care sa si prinda :lol:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
croccifixio

Vezi ca eu mi-am achizitionat din autovit o antena care este mai mica decat cea originala,se aseamana cu cea originala si din cate am obs. prind aceleasi posturi iar pretul a fost de 7 lei.

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Multumesc pentru pont :D. O sa vad cum fac sa ajung pe acolo si o sa caut si eu asa ceva :D

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

felicitari pentru masinutza si ptr calutzii in plus:P ce pot sa spun ca am si eu 150 cai din fabrica si imi place la nebunie cum se misca masina asa ca nu vad de ce ai avea probleme .sanatate si numai bine

Link către comentariu

Iti multumesc. Sa ne prezinti si tu Bora aici :offtopic:. Motorul tau este foarte tare. Banuiesc ca este ARL. Eu am ajuns la puterea asta (aproximativ) prin resoftare iar tu o ai datorita turbinei. Evident ca si ambreiajul tau suporta un cuplu mai mare, eu daca nu il menajez isi va da duhul mult mai repede.

Link către comentariu

da ARL este .....o sa incerc sa o prezint dar inca nu stiu f bine cum sa adaug si poze ca sunt mai la inceput:D

Link către comentariu

Am reusit sa ii gasesc o sora mai mica ;). Din pacate asteptam una gri si am reusit sa fac rost de una neagra :). Cea gri ar trebui sa vina din state intr-un pachet care intarzie de ceva timp asa ca ma multumesc deocamdata cu ce am avand in vedere ca se gasesc greu. Este un Minichamps 1/43 care acum sta la loc de cinste in biblioteca :P

post-16307-1275555466_thumb.jpg

post-16307-1275555480_thumb.jpg

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

O cresc mare pe asta neagra :Driver:. As fi vrut sa fie gri si ceva mai mare. Dar fiind relativ mica, nu prea m-as incumeta sa o vopsesc pentru ca ii stric detaliile. Cred ca o voi pastra pana cand, sper eu, sa dau peste una gri si mai mare pe care sa o aduc la stadiul "originalului". Joaca pentru copii... :blush:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

@Circoloco, cat ai dat pe ea si de unde ai luat-o ? As fi si eu interesat. Bora mea este neagra. :Driver:

Link către comentariu

Super Misto

Mai ales Jante Tabla?......serios masina asta merita niste adidasi :)

Niste poze ceva?

Link către comentariu

Masina are jante din aliaj Santa Monica ce vin pe Golf 4 GTI. Nu stiu unde ai vazut tu tabla :)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

probabil nu a citit toate posturile topicului si de asta a vazut colegu jantele de tabla,frumoasa bora aia neagra,nu mi`o dat mie?(glumesc)

Link către comentariu

Sa pui tu repede negru mat pe ea nu?! :) (glumesc). Din pacate nu. Daca fac rost de una gri cu cea mai mare placere :(

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

La implinirea frumoasei varste de aprox. 10 ani si 145.000km trebuie sa-i fac revizia :D Atasez poza cu factura pentru cine este interesat de costuri :D

post-16307-1276617586_thumb.jpg

post-16307-1276617590_thumb.jpg

Link către comentariu

interesant pt coduri/pret.

si eu trebuie sa fac zilele astea,vad ca am iesit cam pe acolo +/- cativa lei. 334 ron la mine. doar ca nu am discount :D

(filtrul de motorina l-ai schimbat tu?l-ai umplut cu motorina inainte sau ai dat la cheie?ca nu stiu ce sa fac. filtrele de aer le schimb in 5 minute. la ulei nu ma bag pt ca nu am cum...apelez la un service

Link către comentariu

Voi merge la service pentru schimbul filtrului de ulei si a uleiului datorita faptului ca nu am elevator si nici chei :D. Asa cu o surubelnita ma descurc la restul :D

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

surubelnita,patent pt cleme si seringa sa umplii la filtrul de motorina. ;)

manopera la ulei 35-55 ron

Link către comentariu

Spune-mi te rog daca esti multumit de bucsele fata,ca eu nu stiu ce sa ma mai fac..aud iar o bataie in fata si posibil sa fie iar o bucsa crapata.Tocmai le-am schimbat acum jumatate de an. Am sa vad cand am timp sa o urc pe elevator si sa vad ce are exact. Cei drept nu prea mi-au placut calitatea bucselor care le-am luat,nu erau pline,si pareau cam proaste desi erau cik facute in germania,dar datorita faptului ca era masina suspendata si desfacuta am fost nevoit sa le pun. Nu lasam sa desfaca masina pana nu vedeam piesele,dar mi-au dat prostii alte bucse de golf cred si aveau dimensiunea putin mai mare [cei drept aratau mai bine calitativ...dar nu se potriveau]. Acum as vrea sa iau in caz ca sa rupt,sa schimb cu bucsa fata de cupra...

Link către comentariu

Am putin cu ele dar tind sa cred ca sunt mai rezistente. Eu pe cele normale (mai slabe calitativ dupa cum se spune) le-am schimbat dupa 70.000 km. Acum stii cum e... este de ajuns sa iei un crater si asta a fost. Eu le recomand...

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!