Jump to content

Bora Bora


Circoloco

Postare recomandată

Publicat (modificat)

Va multumesc mult pentru aprecieri. In seara asta am fost putin pe autostrada sa vad cum se comporta. Sunt f multumit. Cu jumatate de pedala de acceleratie urca foarte frumos, liniar si in acelasi timp agresiv. Am vazut multe masini cu soft de ceva km si la recomandarea unui prieten (care mi-a si facut softul) m-am hotarat si deocamdata nu regret absolut deloc. Calutii in plus se simt din plin si cuplul de asemenea. Astazi am mai mesterit ceva impreuna cu un prieten, dispus si el la "surubareli" :). Pun cateva poze din pacate facute cu telefonul si pe intuneric, interior R32 look. :(

post-16307-1273093285_thumb.jpg

post-16307-1273093295_thumb.jpg

post-16307-1273093304_thumb.jpg

post-16307-1273093320_thumb.jpg

post-16307-1273093519_thumb.jpg

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
stefan.adam

uraaa....in sfarsit ai reusit sa iti faci resoftare... felicitari, totusi imi pare rau ca nu mi-ai ascultat recomandarea :vwrullz:... mii de km fara incidente rutiere sau probleme tehnice.

Link către comentariu

Felicitari pt soft. Sunt convins ca merita.

Sanatate!

Link către comentariu

Va multumesc pentru aprecieri. Da REX merita :D. Desi este o masina de 10 ani acum parca este cu totul alta.

2fast4you... asa sunt eu incapatanat :) Sper sa fie ok si asa...

Link către comentariu

Bravo pentru soft!Sunt sigur ca se misca mult mai bine masinuta!!La tine chiar merita sa il faci.

Bafta!

Modificat de Adrian_S
Link către comentariu

la obiect: imi poti da cateva sfaturi despre ledurile la interior (plafoniere,usi,parasolar,torpedou) si cele exterior (numar,marsariere...) am vz ca ti-ai pus si as vrea si eu.

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Poti cumpara sau sa le faci singur: placuta textolit, leduri cu 4 picioruse sau 2, rezistente si legate in serie cu ajutorul cositorului si a pistolului de lipit. Succes !

PS: Scuze Adrian. Iti multumesc :cool:. In seara asta a terbuit sa fac un drum de 2km maxim dar cred ca s-au facut 10 :). Imi place mult cum merge

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
Publicat (modificat)

Astazi am mai umblat putin la articulatii:

1. bieleta directie + pivot stanga

2. bieleta directie + cap de bara + pivot dreapta

Toate sunt pe Lemforer si acum tinuta de drum si confortul evident, sunt mai bune. Am incercat sa pun bara rigidizare insa nu am reusit. De la colegul Predator am inteles ca e nevoie de o cheie speciala pe care el a gasit-o numai la reprezentanta si doar acolo a reusit sa o puna. Probabil asa voi face si eu in cursul saptamanii urmatoarea.

Cu ocazia asta as vrea sa fac un mic review legat de modificarile aduse masinii, s-au strans destule pagini si tot odata voi lua o pauza, s-au adunat cam multi bani cheltuiti, mai ales in ultima luna.

Asadar: EXTERIOR

1.incep cu jantele pe care le indragesc cel mai mult, Santa Monica 17" by BBS incaltate cu Continental SportContact :wacko:

2.discuri frana fata brembo max sport ventilate si striatii impreuna cu placute LucasTRW 3.etrieri vopsiti in culoarea rosu (necesita o revopsire mai atenta si cu o vopsea rezistenta termic)

4.distantiere roti spate 20mm Simoni Racing

5.vopsit toate elementele negre in culoarea caroseriei ( prelungiri bari fata-spate, bandouri, manere usi)

6.plafon negru lucios (autocolant ORACAL) + autocolant negru mat pe stalpii usilor

7.prelungire capota si astuparea decupajului lasat de grila originala cu fibra de sticla

8.grila badgeless negru lucios + vopsirea ornamentelor negru mat din bara cu negru lucios

9.lupe bi-xenon 6000k in farurile originale + vopsirea negru mat a oglinzilor din far + becuri cromate pentru semnalizare DECTANE

10. lipire placute inmatriculare cu banda dublu adeziva siliconica pentru exterior ( Tessa)

11. iluminare placuta inmatriculare spate LED

12. ornamente toba finala, inox Borla dublu bordurate + decupaj bara spate, model V6

13. prelungire bara fata model V6

14. stopuri Led pe frana si pozitii DEPO

15. suspensie fixa -30mm KONI STR.T

16. oglinda mare pe partea dreapta, model Anglia

INTERIOR:

1. ceasuri de bord Vw Bora Edition cu BC mic si cadrane aluminiu

2. schimbat ledurile de culoarea albastra de la ceasuri si climatronic cu unele de culoare alb

3. schimbat tot ce inseamna iluminare la interior cu LED

4. inlocuit manson piele schimbator viteze

5. folie omologata Lumar 50% doar pe gemaurile spate + luneta

6. vopsit elemente bord si usi cu spray culoare gri-aluminiu (model Golf 4 R32)

7. oglinda retrovizoare Golf V Young culoare negru mat

8. cd-player Pioneer DEH-2100 UB

9. Subwoofer 400W Pioneer + statie amplificare JBL + condensator tensiune Rockford Fosgate

PERFORMANTE: Soft RBN aprox. 150cp, bucse brate Seat Cupra/Audi TT, bara rigidizare OEM Seat cupra

SENTIMENTAL:

1. Mult suflet :icon_cool:

Cam astea sunt modificarile pe care i le-am adus si mi le aduc aminte acum (sper sa nu fi omis ceva)

Multumesc :o

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Bravo man!

Felicitari pentru pasiunea si efortul depus; abia astept sa vad ultimele modificari live. :o

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Multumesc anorganix. Ne vedem zilele astea :o

Aici poze cu rulmentii si o bieleta directie (pentru cei interesati de codurile atat OEM cat si pe Lemforder)

post-16307-1273315248_thumb.jpg

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

dar stiu ca nu ai stat o clipa...deh pasiunea cere sacrificii

Link către comentariu

impresionanta lista oricum,esti un model de urmat ptr posesorii de bora :icon_thumright:

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Va multumesc. Tibi, stii cum e, cand iti place nu mai conteaza :cool:

Nemtzalau, sunt multe alte bora mult mai frumoase, interesante, am facut si eu ceva dupa bunul plac :D

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

trebuie neaparat sa vii sa ma dai o tura si sa o vad ca asa ai promis :)) frumos tot ce s-a intamplat si se intampla cu masina

Link către comentariu

acum stii ca iti trebuie asa ceva :blah_:

post-37568-1273472940_thumb.jpg

post-37568-1273473042_thumb.jpg

Modificat de roli_wrc
Link către comentariu
Publicat (modificat)

Ms roli :icon_thumright: M-am gandit si la alea, dar dupa cum am spus sunt in stand by :D

Singurele pe care le-as pune ar fi modelul din poze, iluminate rosu alb si montate in locul 1DIN deasupra playerului. Prima poza este cu interiorul lui fuscobal. Le-am vazut live si mi-au placut.

post-16307-1273482075_thumb.jpg

post-16307-1273482492_thumb.jpg

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Montat astazi bara rigidizare. In sfarsit :D. Pt 150RON eu zic ca merita. Se simte la mine, unde suspensia nu este foarte dura, sa spunem de nivel mediu si sunt multumit. Acum cat de multumit poti fi in traficul urban, mai ales din Bucuresti. Doar la un sens giratoriu si o intersectie am simtit f putin pentru ca in rest, drumul spre casa a fost drept :P. A da...si la gropi ceva ceva :D. O sa mai revin inca o data cu impresii dupa un drum extraurban sau pana la munte ;)

Link către comentariu

Poze cu bara montata si ce simti mai exact la gropi?:rolleyes: Frumoase ceasurile alea,cand ai bani poti sa pui asa ceva:D

Link către comentariu

Poze nu am dar crede-ma pe cuvant ca e acolo :(. Daca vrei poze poti vedea pe topicul lui Predator (este acelasi lucru). La gropi ce poti sa simti decat rigiditate :rolleyes:. Ceasurile da, dar nu acum :icon_thumright:

Link către comentariu

Pai cum sa te cred!Daca ne pacalesti? :( Glumesc,eram curios cum ii 'shade' la borica ta cu bara. Pai si nu afecteaza/solicita bucsele, bieletele?

Link către comentariu

Sincer nu pot sa iti dau un raspuns la asta pentru ca nu m-am "documentat" :D Probabil ca intr-o mica/mare masura sunt supuse unor socuri mai mari. Acum ce sa zic, pe mine bucsele trecute care erau OEM m-au tinut 70k km. Daca ma tin astea 50k km sunt multumit :P. Oricum condusul meu nu este unul agresiv, iar in oras incerc sa evit orice groapa si mers incet la liniile de tramvai. De aceea ma si injura toata lumea, dar prefer sa merg incet si sa am grija de ea chiar daca nu e la fel de joasa ca un Porsche sau la fel de scumpa :D

Link către comentariu

Das Auto ... cam atat am de spus.

ceasurile alea parca m-ar tenta si pe mine daca ar intra perfect in formatul 1DIN

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Intra intra ... este un golf 4 1.8T albastru inchis pe forum dar nu mai stiu topicul si nici userul. Daca il gaseam iti aratam poza exact de pe un Gti ca si al tau :D. Cand gasesc te anunt ;)

Am gasit... este de pe Golful lui Jacku, sper sa nu se supere :icon_thumright:

post-16307-1273775819_thumb.jpg

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Am vazut masinuta Miercuri, pe soseaua Fundeni, arata superb, imediat mi-a atras atentia ;) . Numai bine si drumuri bune. :D

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Multumesc TENNY :lol:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!