Jump to content

Bora Bora


Circoloco

Postare recomandată

200 lire nu sunt multi deloc pt un interior complet. Iar transportul sa fie mai mult de 50 de lire? Chiar o sa ma uit si eu acum sa vad ce si cum :Driver:. MS :cool:

Link către comentariu

Astea imi plac cel mai mult. Deocamdata nu am banii pentru ele si nici nu sunt urmatoarele pe lista :cool:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

...vine bine cu distantiere, felicitari:)sunt curios la mine cum vine la mine:)

si scaunele alea sunt super.. si eu ma gandeam dar...nu cred ca au airbag. sau nu te deranjaza aspectul asta....renunti la siguranta?

Link către comentariu

Nu se pune problema de asa ceva :) Daca as putea as mai pune in plus dar sper sa nu am nevoie inca 100 de ani de acum in colo :vaidecapulmeu: Multumesc

Am uitat sa mentionez ca imi caut eleron luneta. :biggrin: Daca stiti, aveti surse va rog trimiteti un PM. Am rasfoit google-ul si doar modelul de la Rieger imi place sau ceva asemanator.

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Ii sta foarte bine cu distantiere. Felicitari. Intrebare (ca tot zici ca ai fost pe autostrada) : trepideaza de la 90km/h ? Ti-am spus ca am avut si eu asa ceva si imi cam trepida volanul intre 90 si 110. Sa te uiti si pe TMTuning ca au si acolo eleroane pentru luneta. Inca o data felicitari pentru frumusetea ta de masina.

Link către comentariu

Nu trepideaza de loc. Am mers si mai tare, am franat si brusc si nu-s probleme. Chiar le simt si ca stabilitate putin. Sunt foarte multumit. Pe fata poate apar probleme dar oricum nu pun ca o sa ingreunez si directia si nu vreau sa am probleme. Ne vedem de pasti la poze ;)

Legat de eleron... o sa iau Rieger. Este 2,6 mil. La banii astia nu am gasit nimic mai calitativ si sa imi placa. L-as comanda acum dar vine in 7-8 zile si voi fi in Constanta nu stiu daca o sa aiba cine sa mi-l ridice de la Augsburg :P. Cel mai probabil dupa Pasti

post-16307-1269380632_thumb.jpg

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Eu nu as pune eleronul pe luneta. Cred ca arata mai bine fara.

Masina ta nu e ca cea din poza :rolleyes:.

Ai o masina cu stil. Are un look sportiv dar nu extrem de sportiv.

Spor!

Link către comentariu

Rex uite si unul mai finut :rolleyes:. Eu oricum il colantez negru lucios ca si plafonul. Va fi foarte putin vizibil si cred ca isi va pastra linia de eleganta-sportivitate. Nu este iesit din comun, este doar o prelungire a plafonului la nivel cu acesta. Mai astept sfaturi, pareri :Driver:

post-16307-1269406468_thumb.jpg

Link către comentariu

eu cred ca ar arata bine, eleronul de pe luneta pare sa fie la fel de finut/discret cu cel de pe portbagaj. Tu decizi. :-)

Link către comentariu

post-35649-1269415693_thumb.jpg

go for it! :icon_thumright: spre deosebire de celelalte ( caractere , Oettinger , etc ) acesta de la rieger ii cel mai discret posibil

Link către comentariu

Multumesc Calin. De luat il iau. Nu-mi place...il dau jos :D. Foarte simplu...

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Clar :beerchug: daca nu ,o pasezi la baiatu' aci ca si eu as vrea sa vad cum ar da pe a mea

Link către comentariu

Vopsit in culoarea masinii este mai evident :vwrullz:. Te anunt dupa ce il iau si ii fac proba daca ramane sau pleaca la tine, dar dupa Pasti

Link către comentariu

In seara asta am programat masina pentru detailing interior. In special tapiteria. Dupa iarna care in sfarsit a trecut si costumul de ski ud :) au ramas ceva urme . Maine dimineata o iau. Voi reveni cu impresii desi sunt sigur ca va iesi ca noua. Si primavara trecuta am facut in acelasi loc si tapiteria era noua desi are 9 ani :icon_thumright:

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Hristos a inviat! ce se mai aude cu borica? :-D o intrebare: m-am hotarat sa imi vopsesc si eu bandourile + manerele. Ai dat greu manerele jos? Banuiesc ca demontate din interior,dat fata de la portiera jos etc.. :-?

Link către comentariu

Adevarat a inviat ! :) Momentan nimic. I-am curatat tapiteria si acum astept sa treaca si ziua de maine sa nu mai fie sarbatoare sa o pot spala ca lumea in curte, asa cum imi place mie. Dupa pasti cand ajung la bucuresti o sa dau comanda de eleronul pt luneata. Legat de manere si bandouri sincer habar nu am, totul s-a facut in service...

Link către comentariu

Aaaa. Eu am gasit pe cineva sa mi le faca dar nu am incredere asa mare in 'mesteri' si prefer sa le dau eu jos. Asteptam poze cu noua achizitie :()

Link către comentariu

Peste 2 sapt cred ca il am pe masina. Dureaza 7 zile pana vine din momentul in care dau comanda. Acum umblu sa vopsesc bara spate si la casco am fransiza 100E. Deci mai bine o fac singur.

Link către comentariu

salut!

de 1h si 30min citesc si am mai sarit posturi! Am ramas impresionat de gusturile tale, mai rar asa ceva. Foarte frumos facuta, nu ai exagerat cu nimic la masina! Bravo si nota 100+ !

O singura intrebare am: Unde gasesc si eu consola aceea centrala cu lumina ambientala(imi place de mor) ??mentionez ca am si trapa.

am si eu multe in cap sa fac cu a mea masina si sper ca anul acesta sa finalizez ce mi-am propus(macar cateva, daca nu pot sa le fac pe toate :Driver: ) Respekt!

Link către comentariu

Salut! Iti multumesc foarte mult pentru aprecieri si timpul acordat topicului. Pai plafoniera cu lumina ambientala am cumparat-o de la un membru de pe forum lexxus. Cand am luat-o eu a fost in jur de 2 mil. La tine este putin diferita avand in vedere ca ai trapa si mai difera lumina butoanlor. In loc de rosu cum am eu trebuie sa ai verde. Poti sa mai iei legatura si cu RedFighter. Stiu ca aduce accesorii vw-audi si este foarte posibil sa te ajute si pe tine. Toate bune :beerchug:

PS: Fa-ti si tu topic la masina ca din semnatura reiese ca ai multe satisfactii la volanul eu :). Cel putin cand aud de 1.8T si mai este si cu soft, mai mult imi doresc ca urmatoare masina sa fie benzina si turbo :D

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
Salut! Iti multumesc foarte mult pentru aprecieri si timpul acordat topicului. Pai plafoniera cu lumina ambientala am cumparat-o de la un membru de pe forum lexxus. Cand am luat-o eu a fost in jur de 2 mil. La tine este putin diferita avand in vedere ca ai trapa si mai difera lumina butoanlor. In loc de rosu cum am eu trebuie sa ai verde. Poti sa mai iei legatura si cu RedFigter. Stiu ca aduce accesorii vw-audi si este foarte posibil sa te ajute si pe tine. Toate bune :))

PS: Fa-ti si tu topic la masina ca din semnatura reiese ca ai multe satisfactii la volanul eu :lol:. Cel putin cand aud de 1.8T si mai este si cu soft, mai mult imi doresc ca urmatoare masina sa fie benzina si turbo :D

merci mult de informatie, o sa le dau cate un PM si vedem ce si cum. Dap, ar trebui verde, dar sapt asta, maxim viitoare am planificat modificarea luminilor de bord ,clima, butoane geamuri etc in ALB, deci nu m-ar deranja daca ar fi tot rosie lumina, se incadreaza bine, oricum asta ramane de vzt! merci inca o data pt promptitudine!

zilele acestea urmeaza sa-mi fac topicul pt masina :D ne auzim pe forum si ne vom "lupta" in UPGRADE :P

PS: E fenomenal motorul! nu are nici cel mai mic MINUS posibil! 10+

Bafta!

Link către comentariu

EXCEPTIONAL!

Acesta este cuvantul care, dupa parerea mea, caracterizeaza masina si bineinteles posesorul.

Este de apreciat grija si dedicatia lui circoloco pentru masina.

Parcurgand fiecare rand cu mare interes imi tot veneau in minte diverse posibile modificari ale masinii si incercam sa le tin minte pentru a putea sa le enumar la sfarsit, dar cu parere de rau o spun ca toate aceste idei pe care le aveam s-au dovedit a fi (pe parcursul topicului) puse deja in practica.

Ce pot sa mai zic este ca nu putini posesori de masini ce isi doresc o personalizare a masinii lor reusesc sa o faca cu rafimnament, stil si mai ales sa reuseasca sa creeze o imagine de ansamblu de exceptie.

Felicitarile mele si cu sinceritate iti spun ca mi-as dori sa ne intalnim pentru a-ti putea admira masina life.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!