Jump to content

Bora Bora


Circoloco

Postare recomandată

Achizitionat + montat astazi distantiere 20mm. Foarte multumit de aspect, chiar se si simt putin la stabilitate (am fost cu ea putin pe autostrada), per total 100% multumit si fericit. L-am rugat pe un prieten cu care le-am montat sa mearga putin cu ea prin fata ochilor mei :blink: sa vad cum sunt... in miscare se observa si mai bine ca roata nu mai e bagata sub aripa si arata fff bine. Pun ceva poze ...

post-16307-1268936389_thumb.jpg

post-16307-1268936393_thumb.jpg

post-16307-1268936398_thumb.jpg

post-16307-1268936643_thumb.jpg

post-16307-1268936647_thumb.jpg

post-16307-1268936659_thumb.jpg

post-16307-1268936753_thumb.jpg

post-16307-1268936760_thumb.jpg

post-16307-1268936768_thumb.jpg

post-16307-1268936772_thumb.jpg

post-16307-1268936780_thumb.jpg

post-16307-1268936829_thumb.jpg

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Salut,

Schimba foarte mult aspectul masinii nu ai o poza cu masina fara distantiere? a trebuit sa schimbi si prezoanele cu unele mai lungi? sa vezi acum ce repede o sa iti murdaresti masina... oricum e frumoasa si tre sa o tii curata~~!

Link către comentariu

Stiu ca nu sunt strict la obiect ca sa zic asa dar... vom vedea. O sa vorbesc cu un prieten sa ne intalnim sa-i mai fac un set de poze "profi" dar sa vad cum reusesc ca de obicei ii este cam lene :P. Legat de curatenie, stiu o sa arunce mai multa apa dar am grija si obisnuiesc sa o tin curata atat cat imi permite si vremea si mai ales curatenia din Romania :blink:. Multumesc pt aprecieri

Poza inainte si dupa... A 2-a este prost facuta (doar e facuta de mine :lol: )

post-16307-1268937918_thumb.jpg

post-16307-1268937934_thumb.jpg

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Eu am renuntat la flanse de cand mi am pus suspensia si acum 2 ierni de la distantiere au sarit din cauciucuri pietricele (nisip) si la toate aripile mi - sarit vopseaua deci un mic dezavantaj iarna , oricum arata intr-un mare fel felicitari pentru masinuta

Link către comentariu

cmasaiu, iarna am jante de 15 si nu cred ca voi pastra distantierele. Alea pe 15 sunt inguste si "cracanata" o sa arate urat :Driver: A si bara spate oricum trebuie vopsita iar, pentru ca am 2 urme lasate de oameni care nu se sinchisesc sa se uite in oglinda cand dau cu spatele sau nu stiu ce masina au, toti isi imagineaza ca au Smart, si uite asa iti gasesti masina julita

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

te-am vazut azi impreuna cu superba ta masina pe bd dacia pe la 4 fara 15 si am ramas cu gura cascata!mai aveam putin si iti facem cu mana:))

Link către comentariu

Super!

Arata cu mult mai bine.

Felicitari!

Modificat de rex
Link către comentariu

Georgik... mergeam sa cumpar distantierele :D. Multumesc frumos baieti :))

Link către comentariu

@circoloco: o intrebare, poate ca e cam prosteasca dar mie imi este neclar.cum au incaput distantierele ?eu mi-am schimbat abia ieri anvelopele de vara si ma uitam sa vad daca ar incapea distantiera.ideea e urmatoarea: practic janta intra pe ax dar se fixeaza cu prezoanele; eh daca pun distantiera de 2cm imi ocupa tot axul..ceva e in neregula,janta nu o sa se tina doar in prezoane ;) nu stiu cat am fost de inteles, pun o poza pentru lamurire:Fotografie0185.jpg

ps. sry pentru murdarie :"> m-am mutat la casa

Modificat de Mdx_is
Link către comentariu
Laurentiu_LWR

foarte frumoasa masina...nota 10 e putin spus ...de fapt nu prea exista cuvinte la ce ai facut din masina aceasta FELICITARI

Mdx_is chiar nu e nici o problema...daca obsevi,flansele au propriul "ax'' pe care va sta janta....

Link către comentariu

Mdx...Lawrentyu a fost destul de clar :offtopic:. Singurul lucru care nu-l au distantierele mele este surubul acela mic de ghidaj...dar nu este obligatoriu. Are strict rol de a mentine distantiera pe pozitie cand pui roata... sa fie pe aceeasi linie gaurile.

Lawrentyu iti multumesc. Incerc sa o mentin sa nu-si arate varsta ;)

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Frumoasa masina.... Bora- pacat ca nu se mai produce. Aveam prieteni care nici nu vroiau sa auda de Bora pana cand mi-am luat eu... Au trecut imediat de la Oct. 1 la Bora! :angry:

Link către comentariu

Da este o masina foarte buna intr-adevar. Eu o am de noua si din 2001 pana acum nu am schimbat nimic la ea in afara de consumabilele de la roti, revizii, o data actuatorul de la turbina (se stie ca la Golf4/Bora e prost pus si ajunge apa la el) si macaraua de la sofer. Iti multumesc pt aprecieri :icon_thumright:

Link către comentariu

asa e..m-am uitat mai bine la pozele cu flansele, si am observat buza/axul ala ce o fi :) parea cam ciudat totusi si de asta.

@circoloco: ce se mai anunta la interior?:D tapiterie ceva?

Link către comentariu

Neah...cel putin nu deocamdata :D. Vreau interior R32 din aluminiu (am si un mic inceput de proba si se observa in ultimele poze cu reconditionarea voalnului) Si aici ma refer la trimurile din bord si manere. La bord sa zicem ca imi ies dar manerele ies foarte greu. Folia de aluminiu trebuie venit cu ea pana in spate ca sa fie intinsa bine si asta doar daca este si incalzita cu aer cald. Folia este foarte buna in detaliu, adica imita exemplar as putea spune, dar la partea de adeziv sta destul de prost si de aceea nu poate fi aplicata strict ca un abtibild. Daca nu merge si nu merge o sa il iau pe cel original si asta e, desi e cam scump. De abtinut e clar ca o sa fie destul de greu :D. Revenind la scaune... De cat sa ma gandesc la o retapitare, de banii aia as putea sa caut un interior RECARO SH (tot materiall textil) care m-ar satisface mai mult decat orice :D. Om vedea ce o sa fie si cand. Cert este ca nici nu imi trece pring gand sa vand masina si mi-ar placea sa o tin mult timp de acum incolo, poate nici sa nu o vand, pentru ce 6.500 Euro? Never ! Deci timp o sa fie destul, acum $ sa fie :offtopic:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

foarte tare cu distantierele..dar de ce imi da mie impresia ca in poze masina ta e mai lasata intr-o parte si anume stanga ?

Link către comentariu

Acum am vazut si eu pozele cu distantierele (cam tarziu). Felicitari, arata foarte bine, sta roata exact cum trebuie.

Imi place ca ai ganduri frumoase si pentru interior si te felicit pentru faptul ca vei pastra masina. Nu merita sa o dai vreodata chiar daca iti vei lua altceva.

Spor la modificari in continuare.

Link către comentariu

Croccifixo este posibil ori de la poza ori de la asfaltul respectiv :Driver:. Intr-adevar asa reiese din poza. In realitate e ok, m-am uitat timp de 20-30 min la ea dupa ce i-am pus distatierele pentru ca imi place foarte mult cum ii sta si totul e in regula :P

Andrei JSE multumesc frumos. Pai prin a nu o da la asta ma refeream. Chiar daca va veni vremea sa imi iau o alta masina mi-ar placea si o sa fac tot posibilul sa o pastrez tocmai din motivele mai sus scrise si pentru ca evident imi place si nu am bagat ceva banuti degeaba ;). O sa fie masina mea de duminica. Cum altii au o decapotabila eu voi avea o Bora :cool:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
Laurentiu_LWR

circoloco vezi ca am vrut si eu la un moment dat interior recaro si m-am cam interesat...in ro,pe la dezmembrari nu stiu daca o sa gasesti...avea la un moment dat pe la noi pe forum un baiat un golf pt dezmenbrat cu asa interior dar era cu volan pe dreapta...

in schimb am gasit pe ebay.uk undeva la 200 de lire...problema ar fi transportul..asta ma facut sa renunt la idee

http://cgi.ebay.co.uk/golf-mk4-interior-re...=item439e09ae2e

http://cgi.ebay.co.uk/Golf-Gti-Turbo-Recar...=item335b436d85

si daca chiar ai bani

http://cgi.ebay.co.uk/2002-VW-GOLF-ANNIVER...=item3ca621f1cf

Modificat de Lawrentzyu_86
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!