Jump to content

Bora Bora


Circoloco

Postare recomandată

Aici in Sud pe unde umblu eu slabe sanse... nu a mai cobort sub 0 de ceva timp. Duminica plec la Bucuresti si mai vin acasa peste o luna minim si sincer nu mai vreau roti pe 15" inca o luna. Astea 2 motive m-au facut sa le schimb acum. :). Eu zic sa mai stai o saptamana si dupaia le poti schimba linistit :rolleyes:

Link către comentariu
Si mie imi place masina la nebunie! :)

Vad ca multa lume trece la anvelopele de vara...nu mai ninge oare? :rolleyes:

Si daca mai ninge ... cat poate tine vremea rea? maxim 2,3 zile.

Foarte bine ii sta cu Santa Monica, chiar i se potrivesc:D

Link către comentariu

La concluzia asta am ajuns si eu o data ce le-am pus iar :). Mi-a zburat gandul de la schimbatul jantelor, chiar nu are rost, poate doar BBS 18" dar care se ridica la costuri mult prea mari si nu se justifica. Oricum BBS sunt si astea :rolleyes:. Astazi alte 2 dorinte mi s-au indeplinit: oglinda retrovizoare neagra :) , leduri albe la ceasurile de bord si climatronic (se vede absolut superb combinatia de rosu + alb). Voi revenii cu poze, sunt foarte fericit :D

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Te-ai facut "Audi" la bord, cu alb si rosu.

Nu e bine ca ai trecut la rotile de vara, arata superb masina dar e praf Bucurestiul...trebuia sa mai astepti putin sa mai repare strazile.

Stiu ca mergi cu grija, dar la ce gropi sunt tot mai iei cate ceva.

Link către comentariu

Stii cum e Andrei... nu iti iei Audi, il faci din ce ai :banghead:. Glumesc evident :D. Cu gropile om vedea, grija mare daca nu metroul sau avionul ca tot nu are nici unul nevoie de asfalt :)

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Multumesc Luci :) . Cateva poze cu bordul nu foarte calitative, strict pentru impresii :D.

In primul rand ii multumesc mult lui MARIAN (fanta pe forum) pentru ajutorul dat cu schimbatul ledurilor si tot lui ii multumesc pentru oglinda neagra de Golf 5 Young care a avut-o el pe masina. Ii povesteam cum vreau eu sa vopsesc oglinda mea neagra pentru a nu se mia vedea o pata albicioasa cand privesti masina din fata si el avand-o deja data jos (urmeaza sa o schimbe cu una cu senzor) a montat-o la mine si mi-a urat sa o stapanesc sanatos :D. Asta fara bani fara nimic... inca o data multumesc Marian, de Pasti cand vin acasa am de dat o pizza :D.

Acum impresia mea despre ledurile albe: sunt superbe, schimba foarte mult si in bine aspectul interiorului, sunt putin mai puternice decat cele albastre daca reglatorul de intensitate este la maxim dar daca il micsorez un sfert de rotatie e chiar bine si neobositor. Nici la maxim nu este obositor dar stiti cum e, pana te obisnuiesti.

Voi reveni cu o poza si cu oglinda plus ca are si o forma mai frumoasa decat cea de pe Bora/Golf4. Toate bune :icon_thumright:

Am uitat sa mentionez: in poze intesitatea este reglata la maxim. Daca se doreste o intensitate mai mica, este nevoie si de schimbarea rezistentelor.

post-16307-1267348968_thumb.jpg

post-16307-1267348981_thumb.jpg

post-16307-1267348991_thumb.jpg

post-16307-1267348997_thumb.jpg

post-16307-1267349002_thumb.jpg

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Frumos lucrat . Cum ai zis si tu , se vede si din poze ca sunt mai puternice decat cele albastre , dar treptat se vor obisnui ochii si cu astea . :icon_thumright: Pana atunci ai si reglajul manual al intensitatii luminii . :)

Modificat de aurelian08
Link către comentariu

arata frumos ,dar putin ciudat(spun asta datorita faptului ca eram obisnuit cu lumina albastra pe golf4/bora)

Link către comentariu

Multumesc Luci :) . Cateva poze cu bordul nu foarte calitative, strict pentru impresii :( .

In primul rand ii multumesc mult lui MARIAN (fanta pe forum) pentru ajutorul dat cu schimbatul ledurilor si tot lui ii multumesc pentru oglinda neagra de Golf 5 Young care a avut-o el pe masina. Ii povesteam cum vreau eu sa vopsesc oglinda mea neagra pentru a nu se mia vedea o pata albicioasa cand privesti masina din fata si el avand-o deja data jos (urmeaza sa o schimbe cu una cu senzor) a montat-o la mine si mi-a urat sa o stapanesc sanatos :( . Asta fara bani fara nimic... inca o data multumesc Marian, de Pasti cand vin acasa am de dat o pizza :D .

Nu ai pentru ce Razvan. Sa o stapanesti cu placere inca o data. Cat despre bord si climatronic pot spune ca eu le-am vazut live dupa montare si arata superb asa. Ti-am promis doar ca-ti schimb LED-urile si ma bucur ca m-am putut tine de promisiune intr-un final. Numai bine.

Link către comentariu

Arata super cu ledurile albe la ceasuri, ma bate si pe mine gandul sa le schimb, dar momentan le voi lasa albastre. Drive safe si sorry de offtopic! :icon_thumleft:

Link către comentariu

azi, bora mea mi-a zis ca vrea sa arate ca a ta.. impartim aceeasi culoare, si poate cu timpul, o fac geamana ca tare mult imi place cum ai modificat-o..

ai grija de ea.. multi kilometri fara probleme

Link către comentariu

Multumesc pentru aprecieri tuturor :). Poza si cu oglina neagra pe care mi-o doream de mult + o mica comparatie :eek:

post-16307-1267389310_thumb.jpg

post-16307-1267389399_thumb.jpg

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

As vrea sa imi iau un set protectii praguri din inox, in ton cu pedalele. Nu stiu ce sa fac :icon_thumright: Ideal ar fi fost sa nu scrie Bora si sa fie simple dar nu exista varianta asta. Pozele sunt de pe topicul masinii lui cata5maj si sunt identice doar ca in cazul meu ar scrie Bora... Deci? :icon_thumright:

post-16307-1267703782_thumb.jpg

post-16307-1267703787_thumb.jpg

post-16307-1267703790_thumb.jpg

post-16307-1267703796_thumb.jpg

post-16307-1267703799_thumb.jpg

Link către comentariu

hm....si da si nu...acum depinde de tine, daca intradevar vrei sa.ti pui, pune.ti pe prag nu protectie la cele de plastic

Link către comentariu

Nu stiu unde gasesc la ce te referi tu :tuktuk:. Ai gasit/vazut pe undeva? De exemplu sunt pt GTI sau R32 dar nimic simplu

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

mai bine ti-ai face pe comanda sa iti scrie "bora bora" :icon_thumright: . si amu la modu serios mie personal nu mi le plac asa cu scrisu ala , daca ai gasi simple ar fi o treaba .

Modificat de wed
Link către comentariu

Foarte frumoasa masina ta.

Faceam o mica comparatie la masina ta cu elementele negre standard si dupa ce le-ai vopsit.

Da mult mai bine la culoarea masini.

Ca idee cat te-a costat schimbare luminilor din bord?

Sa o stapanesti sanatos.

Link către comentariu

Ledurile au fost 30ron ... si manopera un prieten :vwrullz:. Multumesc pt aprecieri :ceuameni:

Link către comentariu

Ti-am dat cateva sfaturi despre leduri acum ceva timp,cand erai la inceput,dar vad ca nu te mai opresti,arata super bine cu lumina alba.Bafta!

Link către comentariu

Multumesc nemet_tt :). Intr-adevar ledurile au inceput sa-mi placa din ce in ce mai mult. Trebuie sa pun si la picioare ca sa fie oarecum completa :). Multumesc :)

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Super tare masina! Asa Bora mai rar prin 'Romaniea'. Sa n-ai parte de incidente! :screwy:

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!