Jump to content

Bora Bora


Circoloco

Postare recomandată

Lasa jantele ca arata foarte bine cu Santa Monica. Eu iti recomand alte investitii decat jantele pe care oricum le ai si sunt foarte frumoase. Poti sa investesti in performanta: un soft, o turbina, s.a.m.d.

Iti spun din propria experienta ca am schimbat 3 randuri de jante pe 17" si puteam sa fac multe cu banii aia.

Bafta. :flower:

Modificat de Andrei JSE
Link către comentariu

Corect,jamtele sunt destul de frumoase si masina are acel " clean tuning" cum ii sta bine la o masina :) nu te arunca sa o accesorizezi la exterior prea mult ,eventual o prelungire a plafonului pe spate,o aripioara cu gust si de efect la portbagaj :flower: iti dai u singur seama dupa cum am zis ai gust si se vede

scuze pe portbagaj am vazut ca ai "codita" ...mai poti veni cu o linie pe laterale care se combina cu culoarea masini,da efect

Link către comentariu

Raman la Santa Monica asta e clar... Cu banii de moft vreau sa fac altceva. Sunt hotarat, dar trebuie sa strang ceva $. IDM m-am gandit la eleron luneta dar avand plafonul negru, trebuie sa fie si eleronul negru, efectul ne mai fiind acelasi (am si folie pe geamuri). Daca aveam plafon gri da. Multumesc de urari :)

PS: la exterior asa ramane, doar voi avea grija sa se mentina asa si sa nu mai dau peste idioti care "merg cu cheile in mana"

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

In vara praguri cand trebuie vopsita si bara spate asta daca pana atunci nu am norocul sa ma atinga unu si sa-i iau asigurarea :icon_thumright:. Cu pragurile ne vorbim si poate le luam impreuna de pe GLI :king:. Acum merg la cumparaturi: leduri pt clantele de la usi, albe vor fi, leduri sub bord in zona picioarelor. Si avand in vedere ca am o saptamana vacanta si vad ca vremea azi tine cu mine poate ma apuc si de demontat tot bordul. Vreau sa izolez orice plastic sa nu mai am parte de scartzait :hainoroc:. Sper diseara sau maine sa revin cu poze :icon_thumright:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Multumesc Georgik. Rabdare am din plin dar daca nu sunt pus sa fac si alte lucruri care imi intrerup lucrul :D atunci e totul ok. Azi am trecut la jantele de vara. Mi-era dor de ele si de cum merge masina cu ele :D Revin cu impresii dupa ce termin cu bordul :)

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Mai am de lucru :)). Inca nu este cum vreau eu deci mai dureaza. Cand e gata surubaritul o spal si revin cu poze, sper cat mai curand. :lol:

Link către comentariu

Multe si bune lucruri i-ai mai facut decand nu te-am mai vizitat p'aici ;).Felicitarile mele,arata intr-un mare fel.Sa ai spor in continuare si drumuri bune.Astept si eu niste poze noi :Driver:.Salutari

Link către comentariu

Multumesc pt aprecieri baieti. Iarna asta nimic dar a dat caldura si m-am reapucat, mai ales acum ca am vacanta o saptamana :P. Cum spuneam si mai sus sa ii fac ce mi-am propus si promit sa am mai multe poze pe topic, am observat si eu ca stau prost la capitolul asta :D. Multumesc inca o data :blush:

Link către comentariu

Gata ledurile ... cateva poze. :))

post-16307-1267142712_thumb.jpg

post-16307-1267142724_thumb.jpg

post-16307-1267142877_thumb.jpg

post-16307-1267142940_thumb.jpg

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Foarte frumoasa masina, nu foarte incarcarta, mdificata foarte finut si cu gust, nota 10 din partea mea la capitolul asta, as putea sa spun ca e printre cele mai frumoase Bora pe care le-am vazut, iar ca si recomandare ar fi sa ii cauti si un set de praguri finute gen Votex, sau in genul celor de Gti editie aniversara ca parca la mijlocul masinii lipseste ceva.

http://vwforum.ro/index.php?showto...0&start=100 daca ai putea sa pui vreo 2 poze pe topicul asta referitor la montajul ledurilor in interiorul manerelor de deschidere al usilor si eventual vreo 2 comenturi si ma intereseaza in special unde ai pozitionat ledul ca se vede frumos lumina.

Spor la modificari si cat mai multi km fara evenimente nedorite si in special grija la cratere cu Santa Monica ca e pacat de asa frumusete de jante sa le invarti prin craterele uriase de la noi.

Link către comentariu

In primul rand va multumesc tuturor. Inca nu a dta nimeni cu pietre si asta m multumeste foarte mult.

@xdx pana duminica sunt in Constanta dupa care plec la Bucuresti. Maine (sambata-pe zi) o sa inlocuiesc ledurile albastre din bord si climatronic cu albe si nu o sa ma pot deplasa, neavand bordul pe masina :blah_:. Ne putem intalni sambata seara, imi lasi un PM sau poti lua id-ul meu de la profil si vorbim pe messenger.

@Auras, poze de la montaj nu am pentru ca mi-am facut o groaza de nervi. O treaba simpla a durat mai mult de cat trebuia. Le-am pozitionat exact unde le-a pus si steffan (dupa schema si pozele lui m-am inspirat si pentru asta ii multumesc), dar avand un soclu pentru led cred ca ceva mai mare decat cel folosit de el, lumina iesea din orificiul manerului si imi lumina si stalpul e la sofer, pasager, si plafonul de la locurile din spate (nu mia zic cum era cu ele labe, pentru ca initial asa am vrut dar ziceai ca am plafoniera aprinsa asa de puternice erau :blink:, de aceea recomand rosul). Asa ca dai si da iar fetele de usi si am modificat putin unghiul soclului pentru a bate cat mai interior. Asa ca sa aveti grija de la bun inceput unde si cum dati gaurile :D. Pana la ura a iesit si sunt multumit. Mai multe vb pe topicul de dicat sa nu intram in tehnic :rolleyes:

Link către comentariu

asa da colegu' :) nu ai mai rezistat cu tablele alea . o sa vina si praguriile alea si o sa fie boboc

oricum superb !

Link către comentariu

Multumesc baieti :) . Ma bucur ca va place. Maine bordul si climatronicul, abia astept sper sa iasa bine ;)

PS: scuze pentru greselile de ortografie din postul meu anterior. Ma grabeam :rolleyes:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Si mie imi place masina la nebunie! :rolleyes:

Vad ca multa lume trece la anvelopele de vara...nu mai ninge oare? :)

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!