Jump to content

Bora Bora


Circoloco

Postare recomandată

De Voinea din cate am inteles! Poti sa ma anunti si daca esti prin Bucuresti ca in timpul anului sunt aici :icon_thumright:

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Frumusica masina, sa o stapanesti sanatos.

Am si eu o intrebare, poti face o poza la telecomanda aceea de la Blaupunkt? Vreau sa-mi cumpar si eu una si ma intereseaza sa vad cum arata. Si daca este folositoare cu ceva. Multumesc!

Link către comentariu

Salut nitrogen! Iti atasez o poza cu ea de pe net si maine daca nu uit fac si cu ea pe volan ... Este foarte utila mai ales la drum lung cand stai mai mult cu ambele maini pe volan

post-16307-1226776754_thumb.jpg

Link către comentariu

Revin cu poza telecomenzii montate pe volan si tot odata cateva poze cu o pereche de pleoape si stopurile "pe lumina". La stopuri le-am adus o mica modificare prin vopsirea cu spray negru special pentru stopuri a benzilor de semnalizare si ceata. Contrastul alb-rosu mi se parea unpic cam tipator. (astept pareri in sensul asta). Nici peisajul dar nici calitatea pozelor nu sunt extraordinare dar important ca se observa ceva :icon_thumright:! Si era sa uit... ca tot a venit frigul casetofonul a primit o cutie de protectie si ii multumesc pe aceasta cale lui rudolf.s :)

post-16307-1227126474_thumb.jpg

post-16307-1227126505_thumb.jpg

post-16307-1227126529_thumb.jpg

post-16307-1227126763_thumb.jpg

post-16307-1227126781_thumb.jpg

post-16307-1227126867_thumb.jpg

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Cat am cautat motorasul asta prin Germania...!? Visam si eu la 6 trepte:| N-a fost sa fie.

Cel mai mult la masina ta imi plac:

-jantele (super calitate)

-triplele (super model)

-Motorul :P

Link către comentariu

Salut,

Am si eu o intrebare?

De unde ai luat proiectoarele din bara si cine ti le-a montat?

Am aceeasi masina [ Motor diferit ...] si vreau sa ii fac acelasi lucru:

Proiectoare, triple, faruri ...

Multam'

Link către comentariu

@ KTA87 Multumesc... parerea mea despre jantele tale o stii ti-am impartasit-o deja ;). Triplele mi-au placut si mie mult si am facut "un mic efort" pentru ele dar mi-am facut damblaua si nu regret. Imi pare rau ca nu am facut si cu cele de pe frana aprinse care dau o lumina foarte buna si puternica. Chiar ieri era in spatele meu un prieten si apasam pe frana destul de rapid si mi-a facut semn "opreste-te" :lol:. Asta e un semn bun...chiar o sa se vada cand pun frana :blink:

@bratex proiectoarele sunt de la "milika" de pe forum. Montajul nu este mare filozofie si l-am facut la un electrician in Constanta . Ai nevoie de fire, un releu de tensiune si un buton legate pe contact; asta daca vrei sa iasa ca la mine sau mai OEM schimbi blocul de lumini pe care-l gasesti la dezmembrari si care costa in jur de 1.5 mil. Eu am optat pentrut buton in bord... Succes!

Link către comentariu

Multam,

Mi se pare destul de elegant sa le montez pe contact separat

sa nu merg musai cu ele aprinse tot timpul.

O sa il caut pe colegul "Milika" sa vad daca mai are, sau daca mai aduce

Sanatate

Link către comentariu

...salve boss..

...frumoasa foc "bestia", facuta cu stil ,simplu si frumos ......tine-o tot asa bro :icon_thumright:

...sa ne ti la curent cu ce imbunatatiri ii mai faci si cat mai multi km fara incidente :icon_thumright:

Link către comentariu

@GDX Sunt ledurile de dimensiunile unui bec normal fiecare cu cate 6 leduri. La unul din ele mi s-au ars 2 leduri si au inceput sa palpaie restul de 4. Am auzit ca la fiabilitate stau destul de prost. La aceeasi bani ti-l recomand pe B_76_JAF care vinde leduri pentru numar si care chiar te tin!

@unleashed Multumesc. De indata ce vor aparea voi reveni cu poze :))

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Salut.

Am si eu o intrebare. Am vazut ca ti-ai schimbat stopurile, m-ar interesa de unde si cu cat ai cumparat astea cu led si daca nu cumva vinzi cele originale? Eu din pacate m-am trezit intr-o dimineata cu stopul din dreapta ciobit :( si ma gandesc ori sa gasesc pe cineva cine vinde stopuri originale sh ori sa-mi pun si eu stopuri cu led.

Link către comentariu

Salut. Cam tot ce am dat jos de pe ea si am inlocuit am pastrat in cutii in garaj. Imi pare rau pentru stopul tau. Incearca la dezmembrari sau daca vrei sa le schimbi te sfatuiesc sa optezi pentru cele cu LED. Lumineaza mult mai bine si au si un aspect mai bun. Acum in functie de preferinte si buget poti sa alegi. Ale mele au fost 7 mil... unul normal la dezmembrari nu cred ca e mai mult de 1.5 mil.

Link către comentariu
  • 1 month later...
o poza cu ea de pe net si maine daca nu uit fac si cu ea pe volan ... Este foarte utila mai ales la drum lung cand stai mai mult cu ambele maini pe volan

Salut...Imi cer scuze pentru :offtopic: ,dar ma intereseaza un aspect legat de telecomanda...nu trebuia scos un fir cu senzor din player si asezat undeva in dreptul volanului?

Asa am vazut eu postat pe instructiunile telecomenzii in magazin...

Link către comentariu

Pai asa este. Exact cum e in descrierea de pe ambalaj. Scoti casetofonul, pui mufa cu receptorul infrared pe care trebuie sa-l aduci undeva pe directia telecomenzii... al meu de exemplu l-am adus prin spate dupa ce am demontat plasticele de sub volan si l-am lipit pe directia cheii pe plasticul bordului!

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

multumesc pentru raspuns...telecomanda respectiva nu "joaca" (culiseaza) pe volan?

Link către comentariu

Deloc. Are o curea din cauciuc cu 2 randuri paralele de gauri din "mm" in "mm" in care intra 2 carlige metalice. Ca la orice curea; si se fixezeaza dupa grosimea volanului. Cu palcere!

Link către comentariu

Ms frumos. Chiar mi-e dor de ele .... si cand le vad ca stau in garaj si asteapta caldura :D

Link către comentariu

m-am uitat pe pozele tale :coolpics: . dar una singura mi-a zgariat retina :P

cea cu cd-playerul. eu mi-am schimbat la al meu led0ul care lumina fata. este un sony de la metro (cel mai ieftin). i-am pus un led albastru si acum lumineaza ca si bordul :) cred ca ar arata super la tine mai ales ca ai climatronic. nu am nici o poza, dar am sa fac si revin. :)

Multumesc!

Link către comentariu

Nu am inteles ce te-a deranjat (cumva culoarea display-ului)? CD-playerul este in culorile bordului iar culoara display-ului se poate schimba si in verde, galben, parca si albatsru daca tin bine minte pentru a putea fi folosit pe cat mai multe masini cu borduri diferite. In poza intr-adevar este unpic cam tipator dar este din cauza camerei. Multumesc pentru aprecieri!

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

The following errors were found

This member has chosen not to be contactable by the board Messenger

This personal message has not been sent

Salut Rudi! Ai primit email de la ahw-shop.de cu suma pentru transportul pedaleleor si un pret total? la Volksman sunt cu 4 500 in 4-5 zile si as vrea sa stiu ca sa vad unde ma orientez. Ms mult.

Din motive de neinteles, transportul costa 39,00

Link către comentariu

Salut, am si eu o intrebare: Angel eyes-urile sunt cumva firma SONAR? Inelele sunt aprinse de cele doua ledulete dintr ele?

Link către comentariu

Farurile sunt produse de Dectane dar pe "sticla" scrie Sonar. Ledurile dintre ele nu sunt pentru angeluri si ma gandeam sa le scot :offtopic:. Fiecare angel are cate 2 leduri la baza... unul spre stanga unul spre dreapta

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!