Jump to content

Bora Bora


Circoloco

Postare recomandată

:) pai sa stii ca da vibratii dar in special bass, cu asta se ocupa. Si putin masaj daca stai pe bancheta spate :D

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Ce parere aveti si ce stiti de jantele KESKIN. Ma bate un gand asa si am zis sa cer pareri avizate ... :P

post-16307-1260378318_thumb.jpg

Link către comentariu

In primavara doar si daca reusesc sa dau Santa Monica. Nu-i graba, dar imi plac mult. Pe 18 sunt ideale, dar as vrea sa raman la 17 si nu stiu cum vor da; la genul asta de jante le sta bine de la 18 in sus pt ca au multe spite si sunt cu buza. Vom vedea. Ma intereseaza sa fie si calitative

Link către comentariu

Da, e frumos "desenul" si merg pe Bora mult mai bine decat pe Golf (parerea mea). Pana te hotarasti, te mai poti uita si pe aici, informativ, pentru diverse alte modele de jante (puse pe masini deja)...

Link către comentariu

Si eu sunt de parere ca arata misto jantele, dar daca ai putea gasi acelasi model de jante, vopsite negre cu buza cromata sau argintie ar fi super. :coffee_lol:

Link către comentariu

Exista si varianta asta. Imi plac si acestea sincer. Le-am vazut pe un Z4 dar erau 18" si erau :coffee_lol: . Nu prea sunt fan janta neagra, dar astea cu buza chiar arata bine. Vom vedea pana in primavara. Daca e cineva in cautare de Santa Monica putem deschide o discutie pe PM :P.

post-16307-1260434694_thumb.jpg

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Sunt foarte misto Keskin KT4. Cred ca ar da bine in varianta Hyper la masina ta.

Ai putea sa mai arunci o privire si la ASA AR1 sau la Barracuda Voltec T6...sa nu mai vorbim de BBS :)

Keskin-urile arata bine, sunt jante bune, singurul lucru care nu imi place este capacul de la prezoane...prea tras de par dupa parerea mea.

Si daca te hotarasti sa schimbi jantele...pune 18. Diferenta la rigiditate nu e foarte mare dar diferenta de look e enorma.

Bafta!

Link către comentariu

Andrei JSE. Cauciucurile de pe santa monica sunt noi noute, inca se vede dunga colorata dintre caneluri. Si la apropae 20 mil cat am dat pe ele, nu le-as da nici mort :D. Imi doresc 18 din toata inima dar e o cheltuiala mare, daca vrei si calitate si eu cam asta urmaresc, sa fie si calitative. Ar fi pacat sa iau Keskin pe 18 sau BBS sa dau o gramada de bani si sa pun cauciucuri chinezesti doar ca sa pot rula cu ele. Voi vedea ce va fi deocamdata ma uit, ma informez, poate vine si mosu cu $ si s-o indeplini ceva. Multumesc si de exemplele date. ASA mi se par cele mai ok atat silver cat si black. Baracuda nu ma incanta pt ca sunt cromate si nu ma impac prea bine cu el, decat la o masina eleganta si in cantitati fff mici ;).

Atasez poza de mult amintita cu ultimele accesorii- Subwooferul Pioneer, 400W + mp3-player Pioneer DEH-2100 UB (din pacate am uitat sa-i fac si lui o poza), lumini alb-rosu pentru ca voi schimba si ledurile albastre ale bordului cu unele albe. Am resuit sa gasesc si o pozitionare destul de ok zic eu a statiei ca sa nu fie nevoie de dat gauri si alte "deranjuri" :P

post-16307-1260477500_thumb.jpg

post-16307-1260477506_thumb.jpg

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

In cazul asta nu merita sa iei 18...poate doar sa dai jantele Santa Monica cu tot cu cauciucuri la un pret corect (dar la noi nu se poate).

Daca totusi iti iei jante...mergi pe BBS ca au modele muult mai frumoase si decat Keskin si decat ASA, iar de calitatea BBS nu mai e necesar sa discutam.

Bafta!

Link către comentariu

ar arata frumos cu 8j pe fata si 9j pe spate dar pe 17" nu 18".si cauciucurile intinse,un 215 maxim. :icon_thumright:

Link către comentariu

Sa am si eu poze cu capacele pe lumina asa ca sa se vada :blah_: si cu prima zapada serioasa pe anul asta.

post-16307-1260895522_thumb.jpg

post-16307-1260895536_thumb.jpg

post-16307-1260895580_thumb.jpg

Link către comentariu

super jantele am un prieten in brasov si are jante de care vrei tu este foarte multumit sunt pe 18 dar la cauciucuri minim pe fata 225 si spate minim 240 eu asa am si se vede misto nu mai vb de tinuta la drum

Link către comentariu

Numarul deocamdata nu-l sterg. Fostul numar il aveam sters dar asta e relativ nou si nu vreau, pana din lipsa de ocupatie si plictiseala probabil il voi face si pe el.

Legat de jante daca se vor indeplini ca sa zic asa, vor fi pe 17" desi am indoieli ca vor da bine spitele alea multe si capacul din mijloc. 18" ar fi ideale dar implica alte cauciucuri si SH sau chinezesti nu pun.

Link către comentariu

Abia astept sa o vad la vara cu jante pe 17"... :) sper ca va fi 7J fata si 9J spate si cauciucuri intinse asa ca in poza;)

Oricum masina ta e frumoasa si cu jantele actuale...Felicitari!

Ai mai putea incerca RH ZW1 sau ZW3 tot pe 17".Alea sunt preferatele mele :)

post-40190-1260898574_thumb.jpg

Modificat de Z X Z
Link către comentariu

225/45/17 am eu anvelopele actuale :). Nu stiu daca ma incanta diferenta asta de latime fata-spate. 8J atat pe fata cat si pe spate mi se pare cel mai ok. Nici nu e lat sa traga greu si sa pierd din putere si arata si bine. Mai intai trebuie sa am o oferta concreta pentru Santa Monica :) si dupaia luam decizia.

Multumesc pentru aprecieri. Santa Monica imi plac fff mult in continuare dar jantele astea in multe spite si cu buza mi-au cam laut ochii :D

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Cum se aude mp3-player Pioneer DEH-2100 UB ? esti multumit de el are calitate ca ma tot gandesc sa-mi iau si eu unul

Link către comentariu

Este fff bun numai ca eu mi-am cam luat o mica teapa :). Cautam neaparat player cu filtru LPF si filtru HPF pentru ca mi-am pus si subwoofer si imi folosea, dar pe 3 siteuri autohtone care-l comercializeaza aveau trecute aceste 2 caracteristici trecute numai ca atunci cand m-am jucat prin el nu am dat de ele. M-am uitat pe pioneer.eu si acolo nu le au trecute. Am sunat la cei de la care l-am cumparat si mi-au zis ca pioneer romania face listele alea ei doar le posteaza. In afara de incidentul asta nu am nimic sa-i reprosez. Claritate f buna si faptul ca ai AUX, USB si CD ce-ti mai trebuie :). Eu il recomand si are si un pret bun zic eu, aprox 420RON

Link către comentariu

The fast and the frozen one :D

Bine ca ai dotat-o cu sosetele de iarna ca altfel.... :)

Drive safe!

Modificat de Adrian_S
Link către comentariu

Adevarul e ca azi in Bucuresti aveai nevoie de anvelope cu, cuie :). In seara asta cautam o parcare goala si inzapezita :blah_:

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!