Jump to content

Bora Bora


Circoloco

Postare recomandată

frumos.. ma bucur ca baietii apreciaza cele cateva ore de modificari aduse masinii acum cateva zile. pentru ei le spun ca am vazut masina live si mi-au placut extrem de mult farurile, cat si stopurile de pe spate. in poze pana nu o vezi live nu este acelasi lucru, deci ca aspect masina este perfecta si atrage priviri .TESTAT. ca doar eram in dreapta. sa o alergi cu placere in continuare man si ma bucur ca am reusit sa aduc si eu o contributie la montarea BC-ului alaturi de indrumarile din partea lui redfighter. P.S suspensia face toti banii

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Am trecut la "ghete". Pirelli Sottozero 195/65/R15 + cateva Kg de tabla :D. Mai joasa (trebuie sa am putina grija) dar vreau sa zic ca suspensia isi face treaba fff bine in continuare. Poza este facuta pe inserat cand aveam doar telefonul la mine :) :beerchug:

post-16307-1258921733_thumb.jpg

Link către comentariu

:icon_thumright: dar nu 15 :). Eram total impotriva jantelor negre dar recunosc ca mi-a trecut un gand. Oricum destul de greu sa renunt la Santa Monica

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Multi isi doresc Santa Monica si eu le-am cautat destul de mult, n-ar fi o miscare indicata dupa parerea mea. Se duce tot farmecul lor. Vedem la primavara daca mai imi plac cand le pun pe masina :icon_thumright:

Link către comentariu
Multi isi doresc Santa Monica si eu le-am cautat destul de mult, n-ar fi o miscare indicata dupa parerea mea. Se duce tot farmecul lor. Vedem la primavara daca mai imi plac cand le pun pe masina :rolleyes:

Asa este, n'ar avea rost sa le vopsesti negre :vaidecapulmeu: . Masina este superba, n'am nimic de zis. Ai mare grija de ea. Motorul ala..de vis! :rolleyes: AAhh, si incearca sa dai pe zgarietura aia cu nitrodiluant, e foarte posibil sa se ia, nu pare adanca, si nici tabla indoita. Dar atentie, nitrodiluant, nu diluant simplu.

Modificat de izmail
Link către comentariu

Este de luat in calcul, am citit cateva date despre acest produs DAR, primul strat de vopsa este dus, nu este o zagrietura de suprafata (este de cheie). Lipsind vopsea, cred ca doar prin vopsire se va acoperi. Voi intreba un prieten care este consilier la vopsitorie la Skoda (unde am si vopsit-o in vara) sa vad ce parere au vopsitorii :rolleyes:. Multumesc pentru sfat si aprecieri. Vopsitul jantelor Santa Monica ies CLAR din calcul :rolleyes:

PS: am si aflat cine s-a ocupat de zgarierea masinii. FIX vecinul de deasupra care este un frustrat si... ma opresc aici. In cazul lui cred ca voi folosii diluantul :vaidecapulmeu:. Toate bune si feriti-va de prostia omeneasca !

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Nu merita sa strici jantele Santa Monica. Sunt superbe asa si nu ar arata bine negre din cauza ca au 5 spite si mult spatiu gol.

Niste Borbet LV5 ar arata bine pe masina ta, i-ar da un look mai sportiv, dar arata super si cu Santa Monica.

Bafta.

Modificat de Andrei JSE
Link către comentariu
Este de luat in calcul, am citit cateva date despre acest produs DAR, primul strat de vopsa este dus, nu este o zagrietura de suprafata (este de cheie). Lipsind vopsea, cred ca doar prin vopsire se va acoperi. Voi intreba un prieten care este consilier la vopsitorie la Skoda (unde am si vopsit-o in vara) sa vad ce parere au vopsitorii :lol:. Multumesc pentru sfat si aprecieri. Vopsitul jantelor Santa Monica ies CLAR din calcul :D

PS: am si aflat cine s-a ocupat de zgarierea masinii. FIX vecinul de deasupra care este un frustrat si... ma opresc aici. In cazul lui cred ca voi folosii diluantul :lol:. Toate bune si feriti-va de prostia omeneasca !

Poftim?!?! Il omoram :|. Asa e cand nu bagi frica'n ei de la inceput. Sa prind unu' ca face asta, la orice masina, ar regreta toata viata. Eu zic totusi sa incerci cu nitrodiluant, e foarte posibil sa se ia, sau macar sa se uniformizeze. Pana una alta, vezi ce faci cu "vecinul".

Link către comentariu

Ultimul post legat de vecinu: mai sunt inca 2 masini din bloc zgariate tot de el, una e pe toate partile si a fost filmat cand i-a facut ultima zgarietura. Din pacate nu e si masina mea pe filmare deci nu am dovada clara. Dar daca mai apare vreuna e clar ca o va incurca rau. Gata offtopicul :lol:

Link către comentariu

Pff uitandu-ma la pzoa cu tablele mi-o trosnit imaginea masinutzei cu "glossblack santa monica" :Driver: Superba in continuare, iarna, vara, table sau aliaj, e superba. Sper sa apuc sa o vad live vreodata ca ...tare ma mai incata masinutza ta :icon_thumright:

Modificat de RedFighter
Link către comentariu

Luci ma faci sa rosesc :icon_thumright:. Stiu ca esti sincer de obicei si tocmai deasta ma bucur mult :Driver:. Multumesc de urari si daca de la anu esti la Brasov fii sigur ca o vezi. Nu ma despart de ea prea curand, plus ca vreau sa mai fac cate ceva :screwy:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
Vopsitul jantelor Santa Monica ies CLAR din calcul

Subscriu, si eu am pe masina SM ca echipare stock si imi plac tare mult asa cum sunt. Dar... daca cumva mai faci rost de inca un set, poti sa experimentezi... Eu am vazut si mai inchise si nu arata rau deloc... chiar deloc...

Cam asa:

diysantamonicarepair002.jpg

Modificat de cri-cri
Link către comentariu

Trebuie sa recunosc ca arata f bine dar, Santa Monica au farmecul lor asa cum sunt. Doar daca Doamne fereste se zagrie una destul de tare as recurge la varianta asta dar, nu mai bat campii si nu ma gandesc nici o secunda sa le vopsesc acum :D Ms de poza :icon_thumright:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Subwoofer Pioneer, Mp3 player Pioneer DEH-2100UB, Statie JBL Grand Touring GTO 301.01 +condensator Rockford Fosgate. Maine sau poimaine sper sa le aud :D :)

post-16307-1259531189_thumb.jpg

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Salutare,

Felicitari pentru modificarile aduse, este o masina extrem de frumoasa !!

Te-am zarit prin trafic prin CT weekend-ul trecut, nu stiam ca esti tu ca vroiam sa-ti dau un flash ceva; oricum triplele sunt superbe :) :D

Sa ai grija de ea si ea de tine, o masina modificata cu mult bun gust !!

Link către comentariu

AAAA tu erai. Imi pare rau, am vazut stickerul si imi pare rau ca nu am dat un semn, mergeam sa ma intalnesc cu cineva pentru accesoriile mai sus postate :D. Cred ca eram cu tablele nu?:D Multumesc de aprecieri :)

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

sal,am si eu pe masina cd player Pioneer DEH-2100UB si se aude cam dubios cand ascult muzica de pe stick,adik cam infundat sau nush cum sa zic,de pe cd se aude bine,sa imi zici daca face asa si la tine sau poate are a meu o problema:D

Link către comentariu

@blackmorpheus statia amplifica 300W, cutia e destul de mare o sa revin cu poze probabil maine dupa ce il pun

@nemtzalau al meu are 4 zile si nu am probleme. CD recunosc ca nu am incercat dar voi verifica in seara asta si iti spun. Sa nu fie de la reglajele audio, mai joacate prin setari :blah_:

Link către comentariu

Hehe,vazut azi pe la Parcul Gradina Icoanei,te asigurai pe la un rond :icon_thumright:

Prima data mi-au atras atentia farurile apoi am recunoscut masinuta.Cu sosetele de iarna :D

Drive safe!

Modificat de Adrian_S
Link către comentariu

Astazi efectuat ITP. M-am chinuit putin sa conving 2 insepctori (aceeasi cu halate gri, aceeasi atitudine de dinainte de 90, putin "imbujorati" :D) ca folia care o am este una profesionala si omologata, dar ei nu si nu. Au dat telefon la RAR sa se convinga. Surprinzator ca s-au luat de faruri dar strict referitor la: de ce le-ai facut tu negre, nu era mai bine argintiu? :D. S-a uitat si pe dedesubt, totul perfect in viziunea ochilor bulbucati ai inspectorului deci sunt multumit :P Maine revin cu pozele vibratorului din portbagaj de care sunt foarte multumit :)

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!